Бережанська районна державна адміністрація
47501, м.Бережани, вул.Шевченка, 15-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Протидія корупції / Інформаційно-аналітичні матеріали

Аналіз стану дотримання вимог законодавства про боротьбу з корупцією в органах виконавчої влади


СТАН

дотримання антикорупційного

законодавства в районній державній адміністрації у 2016 році

 

Бережанська районна державна адміністрація в межах повноважень продовжувала проводити роботу з практичної реалізації вимог законів України “Про запобігання корупції”, “Про державну службу”, інших нормативно-правових актів антикорупційного спрямування. 

Здійснено низку організаційних і практичних заходів щодо поліпшення стану справ з питань попередження корупційних проявів серед державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, ведеться робота щодо взаємодії з правоохоронними органами, які ведуть безпосередньо боротьбу з корупцією, та районним судом.

Для ефективного контролю та профілактики проявів корупції в районній державній адміністрації розроблено та затверджено орієнтований перелік посад державних службовців, які працюють у сферах, де існує високий ризик прояву корупції. Відпрацьований зведений реєстр осіб, які вчинили корупційні діяння та інші правопорушення, пов’язанні з корупцією.

В районній державній адміністрації фактів порушення термінів подання суб’єктами декларування декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік не виявлено.

Працівниками районної державної адміністрації забезпечено виготовлення електронних цифрових підписів. Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо заповнення електронних декларацій про доходи державних службовців категорії "А" і "Б".

Впродовж 2016 року осіб, які вчинили корупційні діяння та інші правопорушення пов’язані з корупцією, в районній державній адміністрації не виявлено.

З метою посилення боротьби з корупцією видано розпорядження голови районної державної адміністрації від 25 грудня 2015 року №453-од "Про заходи щодо запобігання корупції в районній державній адміністрації на 2016 рік", яким затверджено Заходи щодо запобігання корупції в районній державній адміністрації на 2016 рік та доведено до виконавців.

Заходи щодо запобігання і протидії корупції в районній державній адміністрації на 2015-2016 роки затверджено головою районної державної адміністрації від 09 липня 2015 року №14/01, та доведено до виконавців.

Питання про стан додержання Закону України "Про стан додержання в районі вимог Закону України "Про запобігання корупції" заслуховувалося на колегії районної державної адміністрації 25 листопада 2016 року та видано доручення голови районної державної адміністрації від 25.11. 2016 року № 86.  У 2016 році проведено навчання працівників апарату районної державної адміністрації основних положень Закону України "Про запобігання корупції" (Протокол №1 від 15 березня 2016 року, Протокол №16 від 25 квітня 2016 року, Протокол №2 від 17 червня 2016 року).

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 30 серпня 2016 року №309-од затверджено правила внутрішнього службового розпорядку  Бережанської районної державної адміністрації та ознайомлено всіх працівників районної державної адміністрації під розпис.

В районній державній адміністрації діє телефонна лінія з питань запобігання і протидії корупції (03548) 2 13 24), ведеться журнал реєстрації телефонних дзвінків з питань запобігання і протидії корупції. Протягом 2016 року до районної державної адміністрації інформація щодо порушень працівниками вимог Закону України "Про запобігання корупції" не надходила.

Відповідно до Закону України "Про державну службу" районною державною адміністрацією здійснено такі заходи:

-             визначено посади державних службовців, які виконують функції з обслуговування;

-             визначено посади державних службовців,  які відносяться до категорій А,Б,В;

-             працівникам районної державної адміністрації присвоєно ранги державних службовців відповідно до посад та категорій;

-     приведено співвідношення категорій Б і В у відповідність до ст. 6 Закону України "Про державну службу".

Кожне призначення на посаду державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування (виключаючи виборні посади) проводяться на конкурсній основі або за іншою процедурою, передбаченою законодавством.

У 2016 році районною державною адміністрацією оголошено та проведено 9 конкурсів на заміщення вакантних посад державної служби, за результатами яких 8 осіб призначено на посади.

На виробничих нарадах при голові районної державної адміністрації керівникам структурних підрозділів постійно надається методична допомога щодо роз’яснення інституту конфлікту інтересів та пов’язаних з ним наслідків для осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Аналіз виконання окремих положень Закону України  „Про запобігання корупції”, що встановлюють відповідні вимоги чи обмеження, показав:

1) під час прийому на роботу всі новопризначені державні службовці попереджаються про спеціальні обмеження та ознайомлюються із Загальними правилами поведінки державного службовця;

2) керівництво районної державної адміністрації до відповідальності за невжиття заходів щодо боротьби з корупцією не притягувались;

3) до відповідальності за умисне невиконання своїх обов’язків працівники районної державної адміністрації не притягувалось.

23 грудня 2016 року за участю керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації проведено семінар на тему: "Проблеми реалізації антикорупційної політики в Україні".

Районна державна адміністрація буде продовжувати роботу по виконанню завдань, передбачених Планом заходів щодо запобігання корупції в районній державній адміністрації на 2017 рік та іншими законодавчими актами антикорупційного спрямування з метою надання цій роботі в районі постійного і цілеспрямованого характеру.

 

 Виконувач обов’язків начальника

 відділу взаємодії з правоохоронними

 органами, оборонної та мобілізаційної

 роботи апарату райдержадміністрації                                                                                В.В.ПАШУЛЯ

           
 

Анонси подій

Актуальна тема