Борщівська районна державна адміністрація
48702, м.Борщів, вул.Шевченка, 20-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

 .
На головну / Безоплатна правова допомога.

Всеукраїнський правопросвітницький проект "Я маю право"


10 грудня з нагоди відзначення Всеукраїнського дня права, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, начальником відділу «Борщівського бюро правової допомоги» Чортківського МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги  Тетяна Кучіра організувала круглий стіл «День прав людини» на базі Борщівської центральної районної бібліотеки.

Всім присутнім Тетяна Кучіра розповів про основні положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї. Після чого, між учасника даного заходу відбулася дискусія щодо механізмів та проблем захисту прав та свобод людини в Україні.

В ході зустрічі виступили працівники Борщівського РМ з питань пробації, які наголосили про переваги пробації, що здебільшого заключаються в убезпеченні громадян від вчинення повторних злочинів та можливість зміни особи без ізоляції від суспільства, їх підтримки на шляху до змін.

У засіданні взяли участь заступник директора Борщівської філії Тернопільського обласного центру зайнятості Олена Тарабан, юрист-консульт управління соціального захисту населення райдержадміністрації Оксана Поп’юк, старший інспектор Борщівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» Олександра Кордас, фахівець Борщівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» Альона Калинюк, головний спеціаліст відділу організаційної та інформаційної роботи, зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації Галина Українець, провідний юрисконсульт Борщівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іванна Смоляк, працівники бібліотечної системи та представники органів місцевого самоврядування.

 

 

ПРЕСАНОНС

7-8 ГРУДНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ ХАКАТОН З ДОСТУПУ ДО ПРАВОСУДДЯ

 

Координаційний центр з надання правої допомоги спільно з громадською організацією KYIV LegalHackers 7-8 грудня 2019 року проводить Access to Justice Hackathon.

Захід відбудеться на базі правових клубів PRAVOKATOR у Дніпрі, Львові, Києві, Одесі та Харкові. 

Запрошуємо юристів, студентів, програмістів, маркетологів, дизайнерів зануритися в атмосферу legaltech.

На Access to Justice Hackathon ви зможете:

- розвинути і втілити ідеї надання юридичних послуг людям, які не можуть дозволити собі оплачувати послуги класичних юристів;

- створити продукти, націлені на захист прав, боротьбу з дискримінацією, булінгом, насильством в сім'ї та іншим;

- придумати альтернативні способи вирішення юридичних проблем, які доведуть, що правосуддя може бути простим і доступним.

Якщо ви зацікавлені в партнерстві, пишіть сюди: kyivlegalhackers@gmail.com

Деталі тут: https://legalhackathon.net/

Реєстрація учасників тут: http://bit.ly/2PWGEgM

Партнерами системи надання БПД у проведенні Access to Justice Hackathon є: Міжнародний фонд «Відродження», Програма USAID «Нове правосуддя» – USAID New Justice Program, Open World Ukraine - програма обмінів усередині законодавчої гілки влади США, лабораторія інноваційного розвитку UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, UNHCR Ukraine – Агентство ООН у справах біженців в Україні.

 

Право засуджених осіб на пенсію

Згідно ст. 63 Конституції України засуджені особи користуються всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду. Держава поважає і охороняє права, свободи і законні інтереси засуджених, забезпечує необхідні умови для їх виправлення і ресоціалізації, соціальну і правову захищеність та їх особисту безпеку.

Засуджені особи, згідно норм Кримінально-виконавчого кодексу України мають право на соціальне забезпечення, у тому числі й на оформлення пенсій, відповідно до законів України.

Засуджені до позбавлення волі, залучені до суспільно корисної оплачуваної праці за строковим трудовим договором, підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і  мають право на загальних підставах на призначення та отримання пенсії за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законодавством про пенсійне забезпечення.

Призначення пенсії по інвалідності, яка настала за час відбування покарання у місцях позбавлення волі, відбувається згідно порядку встановленому для призначення пенсії на загальних підставах.  До заяви про призначення пенсії по інвалідності додається виписка з акту огляду медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).

Пенсії засудженим за наявності відповідного права призначаються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем відбування покарання. Особа, яка під час відбування покарання набула право на пенсію, надає адміністрації виправного закладу клопотання про забезпечення необхідних умов для призначення їй пенсії за місцезнаходженням цього виправного закладу, у тому числі щодо виклику представників Пенсійного фонду України з метою подання у встановленому порядку необхідних документів безпосередньо особою, яка відбуває покарання, або представником особи, яка відбуває покарання, за нотаріальним дорученням. 

Адміністрація виправного закладу не більш як протягом 30 днів з дня реєстрації клопотання забезпечує зустріч засудженого з представником Пенсійного фонду України та всебічно сприяє належному оформленню і поданню ним відповідних документів або забезпечує умови для оформлення і подання необхідних документів через представника особи, яка відбуває покарання. Виплата пенсії здійснюється на рахунок установи за місцем відбування покарання.

Так, 16 жовтня 2019 року в установі виконання покарань  Чортківським місцевим центром організовано роботу дистанційного пункту консультування для осіб, засуджених до позбавлення волі. Консультації стосувались порядку оформлення пенсій, подання заяв про прийняття спадщини та самого порядку спадкування за законом особами, що позбавлені волі.  Також під час роботи дистанційного пункту консультування прийнято три звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо: встановлення факту, що має юридичне значення, визнання права власності на спадкове майно та представлення інтересів засудженого, як потерпілого в кримінальному провадженні.

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.: (03552) 2-09-50, або бюро правової допомоги за адресами:

Борщівське бюро правової допомоги — м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;

Бучацьке бюро правової допомоги — м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;

Гусятинське бюро правової допомоги — смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.:(03557) 2-18-90;

Заліщицьке бюро правової допомоги — м. Заліщики, вул. С. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;

Монастириське бюро правової допомоги — м. Монастириська, вул. Шевченка, 12А, тел.:(03555) 2-12-72.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

 

* * *

Порядок та умови призначення пільгової пенсії для учасників бойових дій

Відповідно до ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час. Багатьох захисників Батьківщини поруч із отриманням гарантованих державою пільг та соціальних гарантій цікавить питання дострокового виходу на пенсію. Хто ж з учасників бойових дій має таке право?

Питання пенсійного забезпечення регулюється Законами України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення».

Згідно п.4 ч.1 статті 115 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначає право на призначення дострокової пенсії за віком для окремих категорій громадян:

- військовослужбовці, особи начальницького і рядового складуорганів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в АТО в районах її проведення,

- особи, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків) або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в АТО в районах її проведення,

мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.

З питання пенсійного забезпечення необхідно звернутись до органів пенсійного фонду за місцем проживання із письмовою заявою про призначення дострокової пільгової пенсії.

Які документи потрібно подати?

Для призначення дострокової пенсії необхідно подати до відповідного управління Пенсійного фонду наступні документи:

1.                       паспорт (інший документ, що засвідчує особу, її місце проживання (реєстрації та вік);

2.                       письмову заяву про призначення дострокової пенсії;

3.                       документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

4.                       документи, які підтверджують страховий стаж;

5.                       посвідчення учасника бойових дій/довідку про безпосередню участь в антитерористичній операції;

6.                       довідку про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд.

УВАГА!Перелік необхідних документів є індивідуальним та потребує уточнення в органах Пенсійного фонду України.

#ЯМаюПраво#ПравоваДопомогаПоруч

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.: (03552) 2-09-50, або бюро правової допомоги за адресами:

м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;

м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;

смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;

м. Заліщики, вул. С. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;

м. Монастириська, вул. Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

 

 

* * *

З метою реалізації Національної програми правової освіти населення та наказів Міністерства юстиції України від 16.08.2017 № 2611/5 «Про реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!»» та від 09.10.2017 № 3743/7 «Про затвердження Плану заходів Міністерства юстиції України з реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2017-2019 роках», розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 24.01.2018 № 43-од «Про затвердження плану заходів з реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» в Тернопільській області, з метою виховання громадян у дусіповаги до закону, а також пропаганди правових знань всіма працівниками Борщівського РВ ДВС, Борщівської нотаріальної контори, Борщівського РВ ДРАЦС Головного територіального  управління юстиції у Тернопільській області та із залученням Борщівського бюро правової допомоги  03.10.2019 з 11.00 до 13.00 в найбільш людних місцях на центральній площі міста Борщева працював мобільний інформаційний пункт з питань правового консультування населення, такожпроведенорозяснювальну роботу серед жителям міста та району.

Проте, найбільший інтерес виник у громадян щодо нових змін вимог законодавства при виконанні рішень про стягнення аліментів, а саме: нових змін у законодавстві  щодо забезпечення виконання пакету законів № 8294-8296 розроблених в рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває, тощо,  можливості ознайомитись із зазначеними заходами через Sнтернет на веб-сайті Міністерства юстиції України, Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області  та інших соціальних мережах про що булодетально роз’яснено.

1. Анонс, про те, що відбудеться захід розміщено на дошках оголошень в приміщенні Борщівського РВ ДВС, Борщівського РВ ДРАЦС, Борщівського бюро правової допомоги, Борщівської РДА, а також на сайті Борщівської РДА та соціальних мережах;

2. Місце проведення: 03.10.2019 з 11.00 до 13.00 проведено консультування громадян району на центральній площі міста Борщева.

3. Приймали участь представники  4 служб;

4. Звернулось десятки громадян щодо консультування  та 20 громадянам яким надано детальні консультування.        

5. Під час консультування вказані особи звертались з питань виконання виконавчого листа суду у виконавчому провадженні про сплату боргу, щодо винесення штрафу за несплату аліментів, оформлення спадкових прав, шлюбу, проставлення Апостиля та інших реєстраційних та нотаріальних дій, тощо.

6. За час консультування роздано більше 36 фаловерів, буклетів, листівок різного формату та Інформаційне видання Міністерства Юстиції України «Юстиція відкрита для людей».

http://www.oda.te.gov.ua/borshchivska/ua/news/detail/186349.htm

 

 * * *

Стоп БУЛІНГ!

В засобах масової інформації читаємо про випадки  булінгу в Україні, які з кожним роком проявляється в шкільному середовищі все з більшою силою та у різних формах.  Тому важливо дітям, їх батькам та педагогам розповідати про проблему булінгу та знайомити з видами адміністративної відповідальності для тих, хто булить або приховує факт булінгу. 

То що ж таке булінг? Булінг - (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Які ознаки булінгу?

Ø    Систематичність;

Ø    Наявність сторін – кривдник, потерпілий та свідок;

Ø    дії або бездіяльність кривдника, внаслідок чого у потерпілого проявляються психічна та/або фізична шкода, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого".

Як розпізнати жертву цькування, на що батькам варто звернути увагу?

У дитини з’являються синці, пошкоджені особисті речі, відсутні друзі, просить додаткові гроші, не бажає відвідувати школу, має низьку самооцінку, приходить додому з поганим настроєм. Це сигнали про те, що можливо саме ваша дитина стала жертвою булінгу, і батькам та вчителям потрібно негайно вжити заходів.

Важливим є те, що законодавством, а саме  статтею 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено за вчинення булінгу штраф від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів. доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Вчинення булінгу групою осіб або повторно протягом року –штраф від ста (1700 грн.) до двохсот (3400 грн.)  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Якщо булером є малолітня особа або особа віком від 14 до 16 років, -

накладається штраф на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

За булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою віком від 14 до 16 років, - штраф на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста (1700 грн.) до двохсот (3400 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока  до шістесяти годин.

Також передбачено відповідальність для керівників навчальних закладів, які не повідомили орган Національної поліції України про виявлений факт булінгу по відношення до учня чи вихованця - штраф від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.)  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

Законом України «Про освіту» передбачено, що керівник навчального закладу зобов’язаний реагувати на скарги від батьків, законних представників  та дітей про випадки булінгу, створити безпечні умови для здобуття освіти.

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.: (03552) 2-09-50, або бюро правової допомоги за адресами:

Борщівське бюро правової допомоги — м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;

Бучацьке бюро правової допомоги — м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;

Гусятинськебюро правової допомоги — смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;

Заліщицькебюро правової допомоги — м. Заліщики, вул. С. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;

Монастириськебюро правової допомоги — м. Монастириська, вул. Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

 

* * *

В рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право» на 2019 рік в Інтернет-мережі на Фейсбуці, на сторінці міністра юстиції Павла Петренка постійно оприлюднюється інформація про виконання судових рішень, забезпечення своєчасного, повного і неупередженого виконання рішень в Україні у порядку, встановленому законодавством. Також даються відповіді на поставлені громадянами запитання, відповідно до чинного законодавства, транслюються виступи Міністра юстиції, його заступників, правозахисників, які можна переглянути за посиланням:   

https://www.facebook.com/PavloPetrenko.official/  .

Сторінка «Державна Виконавча Служба» Борщівського РВ ДВС ГТУЮ у Тернопільській області за посиланням:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100025139291751&fref=nf

 

* * *  

На виконання Закону України «Про безоплатну правову допомогу», Плану заходів з активізації надання безоплатної первинної правової допомоги за результатами оперативної наради в Міністерстві юстиції України 09.09.2016 проводиться консультування та надання правової допомоги жителям Борщівського району в приміщенні Борщівського бюро правової допомоги за адресою: м.Борщів, вул.Шавченка,20А, 1-й поверх, каб.113.
 ОГОЛОШЕННЯ

Анонси подій

Інформаційні послуги

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/borshchivska/ua/informbody/image002.jpg 

http://www.ppdu-ua.org/templates/ppdu/images/logo.png

http://www.ppdu-ua.org/

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/borshchivska/ua/informbody/pidtrumka.png 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/borshchivska/ua/informbody/image001.jpg 

До відома органів місцевого самоврядування

http://www.president.gov.ua/content/ker.html 

 

Тернопільський обласний

центр з надання

безоплатної правової

допомоги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/333.jpg

http://pkr.nads.gov.ua/nads/uk/index

Обговорення

CSoftLab.com: Get your life in order!

 http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/borshchivska/ua/informbody/image004.jpg