Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

https://nads.gov.ua/

Опитування

.
На головну / Управління Пенсійного фонду України / Зміни в законодавстві

Нове в пенсійному забезпеченні


Про зміни в пенсійному забезпеченні членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців.

Законом України  від 20.05.2014 №1274-VІІ “Про внесення зміни до статті 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” внесено зміни до пункту “а” статті 36 вищезгаданого Закону, а саме  пункт “а” статті 36 викладено в такій редакції: “Членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час, які є непрацездатними та перебували на утриманні загиблого (померлого) годувальника (при цьому дітям та іншим особам, зазначеним в абзаці другому статті 30 цього Закону, незалежно від того, чи перебували вони на утриманні загиблого (померлого) годувальника), - 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається у розмірі 90 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40 процентів на кожного непрацездатного члена сім’ї. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих інвалідів війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків”.

Законом України  від 20.06.2014 №1542-VІІ “Про внесення зміни до статті 37 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” внесено зміни до статті 37 вищезгаданого Закону, а саме статтю 37 викладено в такій редакції:  “Пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність”.

Перерахунок пенсії особам які отримують пенсію по втраті годувальника відповідно до  Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, в зв'язку з набранням чинності вищезгаданих Законів, проведений в грудні 2014 року і пенсія за січень 2015 року виплачена в перерахованих розмірах.

По всіх питаннях стосовно призначення та перерахунків пенсій відповідно до  Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, необхідно звертатись до управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, яке знаходиться за адресою 46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 3 або за телефонами 43 51 49 та 23 56 98, та до управління в Козівському районі  за адресою смт.Козова, вул.Грушевського,26 або за телефоном 2-28-56.

 

05.03.2015

 

 

Виплата пенсії працюючим пенсіонерам 

            Верховною Радою України 2 березня 2015 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-VIII.

            Закон набирає чинності з 1 квітня 2015 року.

            Зміни у пенсійному законодавстві стосуються порядку призначення пенсій за віком на пільгових умовах і за вислугу років, проведення перерахунків пенсій, а також виплати пенсій працюючим пенсіонерам.

            У період з 1 квітня по 31 грудня 2015 року працюючим особам виплата пенсії буде проводитись у розмірі 85 відсотків призначеного розміру пенсії, але не менше 1,5 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (на даний час – це 1423,50 грн). Тобто, пенсії що призначені в розмірі менше 1423,50 грн,  працюючий пенсіонер одержить в повному обсязі.

            Для осіб, які працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування» «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів» пенсії не виплачуються до звільнення з роботи. При цьому не має значення вид пенсії та Закон, згідно з яким вона призначалась.

            Зазначена норма не поширюється на інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту",учасників антитерористичної операції.  Всі вони на будь-якій роботі будуть отримувати призначену пенсію  в повному обсязі.

            Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам поширюється на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.

            У всіх випадках після звільнення з роботи, в тому числі зі “спецпосад” виплата пенсії поновлюється в повному обсязі.

            Статус пенсіонера — працюючий чи не працюючий , відповідно розмір пенсії до виплати на квітень, управління Пенсійного фонду визначить за матеріалами пенсійних справ та даних системи персоніфікованого обліку.

            Тому, просимо пенсіонерів, які звільнилися з роботи після призначення пенсії та не повідомили про це управління  — надати трудову книжку, де зазначено запис про припинення трудової діяльності.

            Детальну інформацію щодо змін в пенсійному законодавстві ви зможете отримати в спеціалістів управління за телефоном 2-28-56.

 

                                                                                                                      05.03.2015

 

Зміни до Порядку подання та оформлення докумениів для призначення(перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

 

 

Управління Пенсійного фонду України в Козівському районі повідомляє, що постановою правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014р. №13-1 (зареєстрованою в Мінюсті України 31.07.2014р. за №895/25672), яка набрала чинності з 29 серпня 2014р., внесено зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення(перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.1005р. №22-1, зареєстрованого в Мінюсті України 27.12.2005р. за №1566/11846.

Цей порядок викладено в новій редакції.

Внесення змін до Порядку насамперед обумовлене тими змінами, які відбулися останнім часом у пенсійному законодавстві, та у звязку з потребою уточнити (конкретизувати) деякі нюанси в цьому питанні, а саме :

-порядок звернення за призначенням пенсії громадян України, які проживають на території АР Крим та м. Севастополя;

-.порядок звернення пенсії засудженим;

-порядок звернення за перерахунком пенсії працюючих пенсіонерів;

-порядок виділення частки пенсії в разі втрати годувальника.

Крім цього змінено форму довідки про заробітну плату, яка надається при  призначенні пенсії та інше.

 

05.03.2015

ПРО ЗМІНИ

 В ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ,

 ЯКІ НАБРАЛИ ЧИННОСТІ

З 01.01.2015 РОКУ

Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що  мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатнсть.

 

Законом України «Про державний бюджет України на 2015рік» визначено:

 

· розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: 

з 01.01.2015 року - 949грн.

з 01.12.2015 року— 1074грн.

 

· розмір мінімальної заробітної плати:

з 01.01.2015року — 1218грн.

 з 01.12.2015року  - 1378грн.

 

Кабінету Міністрів України надано повноваження щодо визначення порядку та розмірів виплат передбачених Законами України:

«Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (статті 50-54 ):

 «Про соціальний захист дітей війни»

«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

«Про жертви нацистських переслідувань»

«Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

 

Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» внесено зміни щодо визначення відсотку призначеної пенсії, а саме змінено:

 з 70% на 60% для одержувачів пенсій призначених згідно Законів України:

«Про державну службу» (стаття 37)

«Про прокуратуру» (стаття 50-1)

«Про статус народного депутата України» (стаття 20)

«Про судоустрій і статус суддів» (стаття 138)

з 80% на 60% для одержувачів пенсій відповідно  до  Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» (ст. 24)

Умови та порядок перерахунку призначених пенсій відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів» визначається Кабінетом Міністрів України.

 

З  1 січня 2015 року не призначаються дострокові пенсії за півтора року до досягнення пенсійного віку особам, яких звільнено з роботи у зв’язку з виявленою невідповідністю займаній посаді за станом здоров’я, відповідно до  статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» та статті 49 Закону України «Про зайнятість населення».

Виплата раніше призначених пенсій продовжується. Достроково призначені пенсії до набрання чинності Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», працюючим пенсіонерам не виплачуються.

 

У Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вилучено статтю 2 та 39.  Доплата непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, та додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоровю потерпілим IV категорії за заявами, поданими після 1 січня 2015 року, не встановлюється.
 

Відповідно до змін внесених до статті 5 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» проведення індексації грошових доходів населення здійснюється в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’язкового державного  соціального страхування на відповідний рік.

Кабінету Міністрів України надано повноваження щодо затвердження особливого порядку проведення індексації грошових доходів населення

 

У зв’язку із набранням чинності змінами до Податкового кодексу України з 01.01.2015 року  сума пенсії (включаючи суму індексації, доплат, підвищень та ін.) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує 3654,00грн. (три розміри мінімальної заробітної плати) на місяць у частині такого перевищення, підлягають оподаткуванню.

Сума перевищення є базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Ставка військового збору становить 1,5 відсотки бази оподаткування.

Ставка податку на доходи фізичних осіб: 15 відсотків, якщо база оподаткування місячного оподаткованого доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на  1 січня звітного податкового року, та 20 відсотків, якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.

 

Наприклад, для пенсії 4779,36 грн. (в тому числі індексація 179,36 грн.), розмір військового збору складає 16,88 грн. ((4779,36-3654,00)=1125,36 *1,5%).

Одночасно сума пенсії 1125,36грн. є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб до якої застосовується ставка 15%. Розмір податку із суми перевищення  становить 168,80 грн. (1125,36*15%).

Сума пенсії до виплати становить 4593,68 (4779,36-16,88-168,80).

 

Для пенсії, яка складає 18000,00 грн. на місяць, базою оподаткування є 14346,00 грн., де податок на доходи фізичних осіб для суми 12180,00 грн. розраховується в розмірі 15% (1827,00 грн.), для суми 2166,00 грн. – 20% (433,20 грн.). Розмір податку – 2260,20 грн.

Військовий збір для суми 14346 грн. становить 1,5%, (215,19 грн.).

Пенсія до виплати – 15524,61 грн. (18000-2260,20-215,19).

05.03.2015

Зміни в пенсійному законодавстві

            Верховною Радою України 2 березня 2015 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-VIII.

            Закон набирає чинності з 1 квітня 2015 року.

            Зміни у пенсійному законодавстві стосуються порядку призначення пенсій за віком на пільгових умовах і за вислугу років, проведення перерахунків пенсій, а також виплати пенсій працюючим пенсіонерам.

Зокрема, встановлено:

1. Поступове підвищення пенсійного віку на 5 років для жінок, яким призначаються пенсії за віком на пільгових умовах і пенсії за вислугу років. При цьому умови призначення пенсії за вислугу років в частині тривалості раніше набутого спеціального стажу залишаються незмінними.

Наприклад: вчитель, лікар, які на 1 квітня 2015 року відпрацювали по 25 років, зможуть у будь-який час після звільнення з роботи призначити пенсію за вислугу років.

            Також на 5 років поетапно протягом 10 років на 6 місяців за рік збільшується тривалість загального стажу роботи, необхідного для призначення таких пенсій.

2. Проведення перерахунків пенсій у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від факту роботи пенсіонера у період до 01.01.2016.

3. Обмеження виплати пенсії працюючим пенсіонерам.

            У період з 1 квітня по 31 грудня 2015 року працюючим особам виплата пенсії буде проводитись у розмірі 85 відсотків призначеного розміру пенсії, але не менше 1,5 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (на даний час – це 1423,50 грн). Тобто, пенсії що призначені в розмірі менше 1423,50 грн,  працюючий пенсіонер одержить в повному обсязі.

            Для осіб, які працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування» «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів» пенсії не виплачуються до звільнення з роботи. При цьому не має значення вид пенсії та Закон, згідно з яким вона призначалась.

            Зазначена норма не поширюється на інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту",учасників антитерористичної операції.  Всі вони на будь-якій роботі будуть отримувати призначену пенсію  в повному обсязі.

            Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам поширюється на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.

            У всіх випадках після звільнення з роботи, в тому числі зі “спецпосад” виплата пенсії поновлюється в повному обсязі.

            Статус пенсіонера — працюючий чи не працюючий , відповідно розмір пенсії до виплати на квітень, управління Пенсійного фонду визначить за матеріалами пенсійних справ та даних системи персоніфікованого обліку.

            Тому, просимо пенсіонерів, які звільнилися з роботи після призначення пенсії та не повідомили про це управління  — надати трудову книжку, де зазначено запис про припинення трудової діяльності.

            Детальну інформацію щодо змін в пенсійному законодавстві ви зможете отримати в спеціалістів управління за телефоном 2-28-56.

 

 

Начальник Управління Пенсійного фонду

України в Козівському районі                                       Анастасія  Трохановська

 

16.03.2015

Пенсійне забезпечення членів сімей        загиблих військовослужбовців

 

1. Члени сім'ї, які мають право на пенсію в разі втрати годувальника:

а) діти, брати, сестри та онуки, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років. При цьому братам, сестрам та онукам право на пенсію надається у тих випадках, якщо у них немає працездатних батьків;

б) батьки та дружина (чоловік), якщо вони досягли пенсійного віку встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" або є інвалідами;

в) батьки та дружини (якщо вони не взяли повторний шлюб)  мають право на пенсію не раніш як за 5 років до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", або якщо вони є інвалідами.

г) дід і бабуся - при відсутності осіб, які за законом зобов'язані їх утримувати;

д) дружина (чоловік) або один з батьків чи дід, бабуся, брат або сестра, незалежно від віку і працездатності, якщо вона (він) зайнята доглядом за дітьми, братами, сестрами чи онуками померлого годувальника, які не досягли 8-річного віку;

ж) вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі (крім курсантів і слухачів військово-навчальних закладів та навчальних закладів органів внутрішніх справ і державної пожежної охорони), стажисти мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23-річного віку.

 

Необхідно мати на увазі:

а) усиновителі мають право на пенсію нарівні з батьками;

б) неповнолітні, які мають право на пенсію в разі втрати годувальника, зберігають це право і при їх усиновленні;

в) вітчим і мачуха мають право на пенсію нарівні з батьком і матір'ю за умови, якщо виховували або утримували загиблого пасинка чи падчерку не менш як 5 років);

г) пасинок і падчерка, якщо вони не одержували аліментів від батьків, мають право на пенсію нарівні з рідними дітьми;

д)  дітям, які перебувають на повному державному утриманні, виплачується в розмірі 50 процентів призначеної пенсії, при цьому дітям, які втратили обох батьків, за період перебування на повному державному утриманні пенсія виплачується у повному розмірі.

 

Крім цього:

Батьки загиблого мають право на призначення дострокової пенсії за віком, після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років, за наявності страхового стажу не менше 25 років - для чоловіків і не менше 20 років - для жінок.

 

2. Розмір пенсій в разі втрати годувальника:

    Пенсії призначаються в розмірі 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається у розмірі 90 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40 процентів на кожного непрацездатного члена сім’ї.

При цьому пенсії в разі втрати годувальника не можуть бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на кожного отримувача пенсії.

 

3. Надбавки та підвищення до пенсій по втраті годувальника:

а) підвищення пенсії особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів, війни гарантії їх соціального захисту”;

б) надбавка до пенсії, що встановлюється Законом України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною;

в) надбавка до пенсії, що встановлюється Законом України “Про соціальний захист дітей війни”;

г) інші надбавки та підвищення, що передбаченні чинним законодавством.

 

Куди звертатись за роз'ясненнями, щодо призначення пенсії:

а) Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління пенсійного фонду України в Тернопільській області, яке знаходиться за адресою: 46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 3. Телефони: 43 51 49, 23 56 98.

б) Управління Пенсійного фонду України за місцем проживання.

 

05.03.2015

Зміни в пенсійному забезпеченні громадян

з 1 січня 2015 року.

 

 

Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»  в Закони України   «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України» , «Про судоустрій і статус суддів» внесено зміни щодо визначення відсотку призначеної пенсії, а саме змінено з 70% на 60%.

Тобто, пенсії за заявами про їх призначення  або перерахунок, у відповідності з цими Законами, у разі звернення з 1 січня 2015року будуть обчислюватись у розмірі 60% від заробітної плати.

Слід зазначити, що з 1 січня 2015 року не призначаються дострокові пенсії відповідно до статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» та статті 49 Закону України «Про зайнятість населення». Виплата раніше призначених пенсій продовжується.
Також у Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» вилучено статтю 39. Доплата непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, за заявами, поданими після 1 січня 2015 року, не встановлюється.
 
05.03.2015

Змінено умови призначення пільгових пенсій та пенсій за вислугу років

 

З 1 квітня набуває сили Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення", який передбачає зміну законодавчих норм, що регулюють питання пенсійного забезпечення.

 Зміни умов призначення пенсій на пільгових умовах:

З 01.04.2015 поетапно, протягом наступних 10 років (кожного року на 6 місяців), змінюється вік жінок, необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах:

 Так жінкам, які народилися після 01.04.1970 та працюють в особливо шкідливих та особливо важких умовах праці за списком пільгових професій № 1, вік виходу на пенсію по віку на пільгових умовах змінюється з 45 років до 50 .

Жінки, які народилися після 01.04.1965 та працюють в шкідливих та важких умовах за списком професій № 2, а також жінки - трактористи-машиністи; доярки, свинарки; жінки, зайняті на вирощуванні тютюну; робітниці текстильного виробництва; водії міського пасажирського транспорту будуть виходити на пенсію по віку на пільгових умовах в 55 років, замість 50.

 Зазначена зміна узгоджує пільговий пенсійний вік жінок із загальним пенсійним віком для жінок, який поетапно збільшується до 60 років, починаючи з 1 жовтня 2011 року.

Також поетапно на 6 місяців за рік змінюється загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах як чоловікам, так і жінкам. При цьому необхідна тривалість пільгового стажу залишається без змін.

Зміни в пенсійному забезпеченні за вислугу років:

 З 1 квітня 2015 року на 5 років збільшується тривалість загального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років робітників локомотивних бригад, працівників на польових геологорозвідувальних роботах, робітників на лісозаготівлях і лісосплаві, плавскладу морського та річкового флоту, при цьому залишаються незмінними вимоги щодо відпрацьованого спеціального стажу на зазначених роботах. Збільшення відбуватиметься поетапно, протягом 10 років на 6 місяців за рік.

 А працівникам освіти, охорони здоров‘я та соціального захисту поетапно збільшується необхідний спеціальний стаж для призначення пенсії по вислузі років з 25 до 30 років, а саме

станом на 1 квітня 2015року - не менше 25 років та після цієї дати:

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;

з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;

з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;

з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;

з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;

з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;

з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років;

 Зміни умов призначення пільгових пенсій та пенсій за вислугу років торкнуться лише нових пенсіонерів, яким пенсія буде призначатись після 1 квітня 2015 року.

 

 

Компенсація роботодавцям за створення нових робочих місць

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року № 153 затверджено Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Зазначений Порядок розроблено на виконання статті 24 Закону України «Про зайнятість населення», який набрав чинності з 01.01.2013 року.

Порядок визначає механізм виплати органами Пенсійного фонду України  компенсації роботодавцю у розмірі 50 % суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну особу, працевлаштовану на нове робоче місце, та за умови виплати їй щомісяця заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати протягом 12 календарних місяців.

 

 

 

 

 

З 1 жовтня 2011 року набрав чинності Закон України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” відповідно якого, громадяни мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

До досягнення цього віку право на пенсію за віком відповідно ст.26 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”  мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

55 років - які народилися до 30 вересня 1956 року включно;

55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;

56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року      по 30 вересня  1957 року;

56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;

57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року      по 30 вересня  1958 року;

57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;

58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року      по 30 вересня  1959 року;

58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року      по 30 вересня  1960 року;

59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року      по 31 грудня 1961 року"

До 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”  зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.

У разі коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення вищевказаного віку, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку після досягнення віку, передбаченого статтею 26  Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.

Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого статтею 26 Закону, продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії".

Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1 жовтня- 784 грн.).

За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком.

Норми щодо збільшення страхового стажу для визначення мінімального розміру пенсії не поширюються на пенсіонерів, яким пенсію призначено до набрання чинності Закону.

 Жінкам, які народилися у період по 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищення розміру пенсії в розмірі 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.

У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,  підвищується розмір пенсії (крім пенсіонерів, які працюють).

Висвітлення змін в пенсійному забезпеченні будуть публікуватися в наступних номерах газети.
Анонси подій

Інформаційні послуги