Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 
На головну / Економіка регіону / Соціально-економічний розвиток

Торгівля


Споживчий ринок області

Торгівля, ресторанне господарство та побутове обслуговування населення є важливою складовою внутрішнього ринку, що відіграє значну роль у формуванні загального економічного потенціалу регіону, забезпеченні потреб населення в товарах і послугах.

За січень-вересень 2019 року оборот роздрібної торгівлі по області становив 11,53 млрд гривень, що на 16,9% більше в порівнянні з відповідним періодом 2018 року, роздрібний товарооборот підприємств торгівлі (юридичних осіб) склав 6,28 млрд гривень, що на 14,5% більше в порівнянні з січнем-вереснем 2018 року.

За показниками І півріччя 2019 року оптовий товарооборот підприємств торгівлі склав 6,34 млрд грн (на 17,9% більше, ніж у відповідному періоді 2018р.), зокрема, частка реалізації продовольчих товарів становила 15,8%, непродовольчих товарів - відповідно 80,2%.

У товарній структурі оптового товарообороту продовольчих товарів основну частину займала оптова торгівля рибою і рибопродуктами (33,5%), м’ясними продуктами (6,1%), фруктами та овочами (6,8%), молочними продуктами (5,3%), цукром (3,6%), безалкогольними напоями та соками (5,8%), алкогольними напоями (5,6%). Порівняно з січнем-червнем 2018 року збільшились обсяги продажу (в натуральному вимірі) молочних продуктів, м'яса та м'ясних продуктів, олії. Водночас скоротились обсяги реалізації борошна, круп, цукру.

У структурі оптового товарообороту непродовольчих товарів основну частину займала оптова торгівля добривами та агрохімічною продукцією (31,6%), насінням сільськогосподарських культур (12,9%), пальним для автотранспорту (дизпаливо та бензин) – 14,1%, автотранспортними засобами та запчастинами до них (4,6%). Порівняно з І півріччям 2018 року збільшились обсяги продажу (в натуральному вимірі) скрапленого газу, паперу, металобрухту. Водночас скоротились обсяги реалізації металу (чавуну, сталі), зерна (кукурудзи, пшениці).

У І півріччі 2019 року обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі склав 4 млрд грн, що становить 117% до показника відповідного періоду 2018 року.

У структурі роздрібного товарообороту торгової мережі підприємств-юридичних осіб частка продовольчих товарів становить 33,2% (реалізовано товарів на суму 1,34 млрд грн, що в порівнянних цінах на 14,8% більше ніж у відповідному періоді 2018 року), непродовольчих товарів – відповідно 66,8% (реалізовано продукції на 2,7 млрд грн, що складає 118,2% до показника 2018 року).

За підсумками січня-червня 2019 року (у порівнянні з відповідним періодом 2018 року) відбулось зростання продажу продовольчих товарів у роздріб через торгову мережу підприємств у натуральному виразі (майже по всіх групах товарів), зокрема: риби та морепродуктів – на 48,3%, м’ясних продуктів – на 59,8%, виробів хлібобулочних та виробів кондитерських борошняних – на 12,6%, виробів цукрових кондитерських – на 23,7%, круп – на 5,8%, борошна – на 47,2%, макаронних виробів – на 31,3%, цукру – в 2,2 рази, свіжих фруктів і овочів – на 34,3%, овочів та фруктів перероблених – на 55,1%, олії рослинної – на 22,2%. Водночас, зменшився в натуральному виразі продаж безалкогольних напоїв (в межах 1%) та лікеро-горілчаних виробів (на 1,9%).

Для покращення роботи підприємств торгівлі в області проводиться робота щодо залучення інвестицій в розвиток внутрішньої торгівлі. Впродовж І півріччя 2019 року освоєно 106,4 млн грн залучених коштів, що становить 3% від загального обсягу інвестицій по області.

Обсяг нефінансових послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери послуг за І півріччя 2019 року склав 2,8 млрд гривень, з яких 0,84 млрд грн, або 30% реалізовано населенню. Найбільша питома вага в загальному обсязі реалізованих послуг припадає на послуги транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, а також на послуги інформації та телекомунікації.

Місцеві органи державної влади та органи місцевого самоврядування здійснюють забезпечення реалізації державної політики у сфері торгівлі та надання послуг, спрямованої на розвиток та детінізацію регіонального споживчого ринку; залучення інвестицій у розбудову мережі підприємств торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг; створення нових робочих місць; збільшення на регіональному споживчому ринку частки конкурентоспроможної продукції місцевих виробників; насичення споживчого ринку якісними та безпечними товарами (послугами) за доступними для споживачів цінами; впорядкування ринкової торгівлі.

Цінова ситуація в області

У вересні 2019 року по області індекс споживчих цін (у порівнянні до попереднього місяця) склав 100,9%, з початку року 103,7%, в середньому по Україні значення індексу споживчих цін становить 100,7% та 103,4% відповідно.

На споживчому ринку області у вересні 2019 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 0,7%. Найбільше (на 35,5%) подорожчали крупи гречані, на 4,7–2,4% зросли в ціні молоко, кисломолочна продукція, сири, масло. Крім того, на 1,4–0,5% стали дорожчими фрукти, м'ясо та м’ясопродукти, хліб, цукор. Водночас на 8,2% подешевшали яйця, на 5,8% – овочі, на 0,9% – макаронні вироби

Підакцизні товари (алкогольні напої та тютюнові вироби) стали дорожчими на 0,8%, що зумовлене подорожчанням тютюнових виробів на 2%.

Одяг і взуття здорожчали на 13,1%.

У житлово-комунальній сфері зафіксовано зниження цін (тарифів) на 1,2%, яке відбулось в основному за рахунок зниження цін на природний газ (на 3,1%). Разом з тим підвищились тарифи на водопостачання та водовідведення - на 1,8% та 3,0% відповідно.

Ціни на транспорт знизились на 1% за рахунок здешевлення палива та мастил (на 0,4%) та за рахунок здешевлення перевезень залізничним пасажирським транспортом (на 2,8%).

У сфері охорони здоров’я ціни знизилися на 0,4% за рахунок зниження цін на фармацевтичну продукцію (на 0,6%).

У сфері освіти відбулось здорожчання послуг на 5,6%, що зумовлено підвищенням плати за навчання в закладах вищої та середньої освіти (на 8,1% та 5,1% відповідно). Водночас на 7,6% відбулося зниження плати за утримання дітей у дошкільних закладах.

Органи статистики здійснюють моніторинг рівня роздрібних цін на визначений перелік продуктів харчування на підприємствах торгівлі та продовольчих ринках, а також рівнів цін на пальне на автозаправних станціях.

За даними моніторингу середні рівні роздрібних цін на продукти харчування у вересні 2019 року в області залишаються нижчими, ніж в середньому по Україні, окрім роздрібних цін на хліб пшеничний з борошна першого ґатунку, та овочі (капусту, моркву, буряк та цибулю).

Ціни на макаронні вироби, свинину, сало, сметану, олію соняшникову, цукор є одними з найнижчих по Україні.

Ціни на пальне (бензин, дизпаливо, скраплений газ) на автозаправних станціях у 2019 році (порівняння вересень місяць до грудня 2018 року) знизились, зокрема на бензин – в межах 5%, на дизпаливо – на 6,5%, на газ скраплений – на 19%.

У вересні 2019 року (в порівнянні до серпня 2019р.) відбулось незначне зниження середнього рівня роздрібної ціни на бензин та дизпаливо.

Середні рівні цін на пальне на автозаправних станціях у вересні 2019 року становили:

  • на бензин А-92 – 27,66 грн/л, в середньому по Україні – 27,58 грн/л;
  • на бензин А-95 – 28,78 грн/л, по Україні – 28,70 грн/л;
  • на дизпаливо – 28,17 грн/л, по Україні – 27,95 грн/л;
  • на газ скраплений – 11,99 грн/л, по Україні 12,03 грн/л.

Для забезпечення споживчого попиту населення у продуктах харчування в області проводяться ярмаркові заходи та виїзна торгівля, на яких реалізується продукція місцевими сільгоспвиробниками та суб’єктами господарювання, що здійснюють виробничу і торговельну діяльність. Впродовж січня-вересня 2019 року проведено 1,6 тис. зазначених заходів, на яких реалізовано споживачам продукції на загальну суму 170,8 млн грн за цінами, які нижче ринкових.
Анонси подій

Інформаційні послуги

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg

Актуальна тема

Присвоєння почесного звання України "Мати- героїня"