Монастириська районна державна адміністрація
48300, м.Монастириська, вул.Шевченка, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Освіта

Позашкільна освіта


     Позашкільна освіта за змістом і спрямованістю стала однією з важливих ланок модернізації освітнього простору Монастирищини і є сьогодні потужним чинником мотиваційного розвитку, самореалізації, професійного самовизначення та формування життєвої компетентності особистості. 

      Тому сьогодні освіту і виховання дітей та учнівської молоді у позашкільних навчальних закладах району  ми розглядаємо не як додаток до навчально-виховної діяльності школи, а як самостійний, і головне, самоцінний вид якісного навчання і виховання, який ніколи ніякою школою замінений не буде, оскільки чим вище буде зростати рівень шкільної освіти, тим буде ширший спектр освітніх інтересів, уподобань і запитів особистості, які загальноосвітня школа задовольнити не в змозі.

      Правові, соціально-економічні, організаційні, освітні та виховні засади позашкільної освіти визначено в Законі України «Про позашкільну освіту». Це є досягненням, оскільки Україна – єдина серед держав колишнього Союзу, де розроблено та прийнято комплекс законів прямої дії, спрямованих на функціонування і розвиток всіх складових систем освіти, у тому числі і позашкільної. Слід зауважити, що за останнє десятиріччя в Україні розроблено і затверджено понад 70 нормативно-правових актів з питань позашкільної освіти.

     Сьогодні на Монастирищині діє Будинок дитячої та юнацької творчості, у якому виховуються 634 дитини, Монастириська та Коропецька дитячо – юнацькі спортивні школи, у яких займається 412 дітей. У Монастириській та Коропецькій музичних школах навчається 333 учні, 120 учнів -  у танцювальному гуртку. Гуртковою роботою у згаданих закладах охоплено 1499, що становить 54% усіх школярів. Ще 38% учнів охоплено гуртковою роботою у закладах освіти.

    На наш погляд, мета позашкільних навчальних закладів краю – дати не лише певну суму знань, але й розвинути інтелект і творчі здібності вихованців, необхідні для майбутніх фахівців, сприяти їхньому духовному самовдосконаленню, професійній орієнтації.

   Сприятимуть розвиткові позашкільної освіти й завдання, які поставив перед органами державної влади Президент України Віктор Янукович, озвучивши нові соціальні ініціативи. Одна з них передбачає створення умов для охоплення різними формами позашкільної освіти не менше 70 відсотків дітей відповідного віку.

    Над реалізацією цього доручення Глави держави вже працюють освітяни району, ставлячи за мету у 2013 році забезпечити підвищення якості позашкільної освіти шляхом оновлення змісту, форм і методів навчання та виховання, удосконалення навчальних програм, зміцнення матеріально-технічної бази, підвищення рівня професійної компетентності педагогів.

    Йдеться також про оптимізацію виховного простору позашкільного навчального закладу, відродження національних традицій, пропаганду здорового способу життя, зменшення негативних впливів соціального середовища на дітей, попередження дитячої бездоглядності та правопорушень.

    Ще одним кроком на цьому шляху має стати розвиток методичної служби позашкільних навчальних закладів, використання сучасних інформаційних та комунікативних технологій у системі методичної роботи з педагогічними працівниками, надання індивідуальної допомоги у професійному самовдосконаленні педагогів.

    Особлива увага приділятиметься організації дослідно-експериментальної роботи з питань удосконалення якості змісту освіти та технологій управління освітнім процесом у позашкільному навчальному закладі, розвиткові інформаційних та комунікативних технологій, організації дистанційного навчання у позашкільному навчальному закладі, у тому числі для дітей з особливими потребами.

     Ці та інші заходи мають на меті забезпечити кожній дитині можливості для розвитку її творчих здібностей.Дивіться також

УВАГА! З метою поширення позитивного досвіду щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» створено веб-сайт «Спільнота кращих державних службовців» - www.kds.org.ua, який є корпоративною соціальною мережею учасників, організаторів та партнерів Конкурсу. Сайт дозволяє спілкуватися групі професійних користувачів, об’єднаних спільними інтересами

Актуальна тема