Монастириська районна державна адміністрація
48300, м.Монастириська, вул.Шевченка, 19
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Про район

Герб та прапор району


Малий герб Монастириського району являє собою заокруглений щит синього фону, який обрамлений золотою каймою. У центральній частині щита – три тонкі ламані балки: верхня – золота, середня – синя, нижня – срібна, – над ними три золотих купола монастиря, під ними – дві золоті лілеї.

         Геральдичні балки утворюють літеру «М» і вказують на назву району. Золота смуга (жовта) символізує річку Золота Липа, синя – річку Дністер, а срібна (біла) – річку Коропець – дві основні річки, які перетинають територію Монастирщини і впадають у річку Дністер. Купола уособлюють давній монастир, що дав назву місту і району.

         Лілеї – геральдичний символ Богородиці, уособлюють чистоту і невинність.

         Щит увінчує стилізований територіальний вінець, що вказує на приналежність герба саме району та характеризує його рослинність (зубці вінця вирішені у формі стилізованих листків липи та дуба).

 

Прапор Монастириського району: прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, що складається з п’яти вертикальних смуг, розділених ламано – синьої, жовтої, голубої, білої та синьої (співвідношення їхніх ширин по середніх лініях поділу – 6:4:4:4:6).

 

 

Порядок використання герба і прапора Монастириського району

1.     Герб та прапор Монастириського району є офіційною символікою органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Монастириського району.

2.     Власником герба і прапора Монастириського району є Монастириська районна рада. Еталонні зображення та оригінали герба та прапора в авторському виконанні та Положення про зміст, опис і порядок застосування герба та прапора Монастириського району зберігаються в районній раді.

3.     Зображення герба та прапора Монастириського району застосовується:

-         на фасаді будинку районної ради;

-         у службових кабінетах голови районної ради та голови районної державної адміністрації;

-         на центральних магістралях при в’їзді на територію Монастириського району;

-         на бланках, штампах, печатках (для використання на нагородних грамотах, вітальних листах, іншій церемоніальній неофіційній кореспонденції) представницьких органів.

4.     Прапор району вивішується на будинок або піднімається на щоглі перед будинком районної ради та районної державної адміністрації. Його можна вивішувати на будівлях органів місцевого самоврядування Монастириського району.

Інші установи, організації, підприємства, об’єднання громадян, фірми тощо можуть піднімати прапор Монастириського району у таких випадках:

- у дні проведення урочистих церемоній та урочистих заходів

При одночасному піднятті чи вивішуванні Державного Прапора України та прапора Монастириського району останній не повинен перевищувати за розмірами Державний Прапор України і розміщується справа від нього (з боку глядача).

5.     Зображення герба та прапора Монастириського району може використовуватись:

-         як елемент святкового оформлення населених пунктів району;

-         на почесних грамотах, вітальних листах, пам’ятних адресах, важливих документах;

-         під час проведення районними організаціями релігійних, господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;

-         офіційними делегаціями Монастириського району в загальноукраїнських, міжнародних заходах у сфері політики, бізнесу, культури та спорту.

6.     Юридичні та фізичні особи мають право використовувати тільки затверджені зображення герба та прапора Монастириського району, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) – тільки з дозволу Монастириської районної ради на підставі угоди з нею. При цьому розмір збору на право використання місцевої символіки для юридичних осіб становить 0,1% вартості виробленої продукції, виконаних робіт або наданих послуг з використання місцевої символіки, а для громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, – п’ять неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Платники збору несуть відповідальність за правильність і своєчасність оплати збору  відповідно до чинного законодавства. Контроль за повнотою та своєчасністю сплати збору здійснює Монастириське відділення Бучацької міжрайонної державної податкової інспекції.

Дія цього пункту не поширюється на культурно-просвітні та навчальні заклади, підрозділи Збройних Сил України і Міністерства внутрішніх справ України, юридичні та фізичні особи, які використовують зображення герба Монастириського району з метою національно-патріотичного виховання молоді і формування національної свідомості громадян.

7.     Кошти від збору за право використання офіційної символіки Монастириського району надходить до районного бюджету.

8.     Виключне право на використання герба та прапора Монастириського району належить Монастириській районній раді.

9.     Не дозволяється використання герба та прапора Монастириського району без згоди районної ради у випадках, не передбачених цим Положенням.
УВАГА! З метою поширення позитивного досвіду щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» створено веб-сайт «Спільнота кращих державних службовців» - www.kds.org.ua, який є корпоративною соціальною мережею учасників, організаторів та партнерів Конкурсу. Сайт дозволяє спілкуватися групі професійних користувачів, об’єднаних спільними інтересами

Актуальна тема