Підгаєцька районна державна адміністрація
48000, м.Підгайці, вул.Шевченка, 39
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Підгаєччина

Коротка історико-географічна довідка району


Підгаєцький повіт утворений ще у 1867 році, з січня 1940 до грудня 1952 року був районом, відновлений - у грудні 1991 року.

Багата і цікава історія Підгаєцького краю. За адміністративним поділом шляхетської Польщі (XV ст.) територія Підгаєччини відносилася до Галицької землі Руського воєводства. Основну масу населених пунктів становили села. У Галицькому повіті налічувалось 10 міст і містечок. Серед них - Підгайці, як місто, згадується від 1463 року, як містечка - відомі Завалів та Литвинів.

У Галицькому повіті з’являються вперше в письмових джерелах такі населені пункти: Носів, Гнильче (1395), Шумляни (1410), Новосілка (1421), Мужилів (1426), Угринів, Боків (1427), Завалів (1435), Литвинів (1447), Рудники (1448), Білокриниця (1490). Нині всі ці населені пункти входять до складу Підгаєцького району.

Район розміщений на Подільській височині в лісо-степовій зоні України, і відноситься до басейну річки Дністер. З півночі на південь район пересікають дві притоки Дністра – Золота Липа і Коропець. В районі – 58 населених пунктів, з них 36 сіл, 21 хутір та районний центр – м.Підгайці. Місто Підгайці розміщене на висоті 392 метри над рівнем моря. Площа району становить 496,38 кв. км.

Район відноситься до гідрогеологічного району Тернопільської області, який має середнє забезпечення підземною водою. На окремих ділянках використовуються води юрських відкладів, що належать до вапняків та конгламератів.

Згідно агрокліматичного районування район відноситься до Західного Лісостепу, де розповсюджені сірі опідзолені грунти і деградовані чорноземи на лесах, які впливають на клімат і роблять його найменш континентальним. Фізичні властивості ґрунтів сприятливі для вирощування сільськогосподарських культур.

В геологічній будові виділяється неогенова система кайнозойської групи, що представлена верхньотортонським та нижньотортонським підярусом та крейдяною системою мезозойської групи, що представлена верхньою крейдою та  сеноманським ярусом.

На півночі район межує з Бережанським, на півдні з Монастириським, на сході і південному сході – з Теребовлянським і Бучацьким районами Тернопільщини, на заході – з Галицьким районом Івано-Франківської області. Територію району пересікає шосе Сатанів-Галич.

Відстань від районного центру до м.Тернопіль 76 км, до м.Івано-Франківськ – 75 км, до м.Львів – 123 км.

Відстань до найближчих залізничних станцій: станція Потутори – 20 км, станція Соколів – 30 км.
Анонси подій

Інформаційні послуги

 
 

 

Актуальна тема

Напрямки державної підтримки аграрного сектору у 2018 році (матеріали Інформаційного вісника Уряду від 07.02.2018 р.)

Інформаційні матеріали  Кабінету Міністрів України про медреформу

Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України про субсидії та актуальних питань соціально-економічного життя країни, ключових реформ, що впроваджуються.

Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області

Пам’ятка щодо посилення пильності громадян до фактів що можуть свідчити про підготовку до диверсій та терористичних акцій

Витяг з Рекомендацій населенню щодоправилповедінки під час проведення масових заходів і дій при загрозі вчинення терористичного акту

Грантові проекти

Магістратури вищих навчальних закладів –важлива складова системи підготовки державних службовців

Про наслідки захоплення адміністративних будівель, приміщень органів влади та наслідки створення перешкод в режимі роботи органів влади для населення та адміністративно-територіальних одиниць в цілому

БЮДЖЕТНА ПРОГРАМА КПКВК 1201150 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»