Підгаєцька районна державна адміністрація
48000, м.Підгайці, вул.Шевченка, 39
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Соціальна та культурна сфера

Сімя, молодь, діти, спорт


СІМ'Я, ЖІНКИ, МОЛОДЬ ТА НЕПОВНОЛІТНІ У 2016 РОЦІ

 

       Станом на 01.01. 2017 в Підгаєцькому районі проживає   259  багатодітних сімей. Всього батькам та дітям з багатодітних родин протягом 2016 року видано 60  посвідчень, з них 13 довідок (із-за відстності посвідчень батькам з багатодітних родин) та 47  посвідчень дітям з багатодітних родин, які мають право на пільги, згідно чинного законодавства.

      Сектором у справах молоді та спорту районної державної адміністрації протягом січня 2016 року проведено конкурс власних поетичних та прозових творів «Сяйво різдвяної зірки». Протягом квітня тогож року проведено конкурс власних поетичних та прозових творів - «Возвеличуймо Великдень – Словом серця та душі».

З 4 по 24 квітня 2016 рокупо всіх регіонах України за підтримки Міністерстваосвіти і науки України, Міністерства охорони здоров'яУкраїни та Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України у зазначений період проходила XІ Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця», головною метою якої є збір коштів на придбання медичного обладнання для обласних дитячих лікарень України.

   Сектором у справах молоді та спорту районної державної адміністрації та  районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було створено  загони волонтерів. Проведено навчання та залучено їх до збору коштівпід час проведення Всеукраїнської благодійної акції „ Серце до серця”, відповідно до програми організації та проведення ХІ Всеукраїнської акції«Серце до Серця».

     Відмінну роботу зробленоволонтерами Підгаєцької гімназії ім. Маркіяна Паславського(директор гімназії Дуда Г. Б).

    До благодійної акції долучилися і працівники КЗПРР « Підгаєцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги». (Головний лікар Виваль Б. М.)

      Волонтерами Підгаєцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів зібрано і перераховано на благодійний рахунок 370 гривні (директор школи Найчук Я.С.)

     Також добровільно долучилися до вищевказаного благодійного заходу волонтери  учні ДНЗ Підгаєцького професійного аграрного  ліцею, які зібрали і перерахували на благодійний рахунок 230 гривні (директор ліцею Мицьо І. А.)

       Слова подяки  адресовано волонтерам - учням Підгаєцького ПВНЗ «Галицький медичний коледж» (виконавчий директор Михайлюк Д. В.),  які зібрали і перерахували 220 гривні.

Всього зібрано і перераховано на благодійний рахунок у 2016 році 1840 гривні.

На оздоровлення дітей пільгових категорій по відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації у 2016 році закладено кошти у сумі 40,00 тис. гривень  з місцевого бюджету, за які придбано 13 путівок і діти вищевказаних категорій оздоровлювались в обласних таборах оздоровлення та відпочинку 2016 року. Влітку цього року працювало 14 мовних таборів відпочинку з денним перебуванням. Забезпечено відпочинком (14 днів) 297 дітей, що становить 16.87%. Оздоровленням (21 день) забезпечено 92 дітей шкільного віку, що становить 5.13%. Всього забезпечено оздоровленням та відпочинком 389 дітей району, що становить 22%.

      16 грудня 2016 року в приміщенні Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки відбулася святкова програма «Миколай дарує  радість». Свято проводилось для дітей кризових категорій (діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних сімей), а також дітей, батьки, яких постраждали під час Революції гідності або є учасниками антитерористичної операції. У вищевказаній святковій програмі взяли участь 20 дітей нашого району. Троє – діти учасників АТО, дві дитини – діти сироти та 15 дітей – діти з багатодітних сімей.          

З привітальним словом до дітей звернувся голова Тернопільської обласної ради  Овчарук В. В. та заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації  Юрик Ю.З.  Діти з захопленням та увагою мали змогу подивитись лялькову виставу «Веселі ведмежата» та одержали солодкі подарунки. Поїздку організовано відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Виконання Указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень та доручень голови обласної державної адміністрації з питань соціально – правового захисту дітей, зокрема, дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, запобігання соціальному сирітству та профілактики протиправних проявів у дитячому середовищі – першочергове завдання служби у справах дітей.

 Відповідно до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», доручення Президента України від 08.04.2011  №1-1/637 щодо забезпечення прав і законних інтересів дитини в Україні. Конвенції ООН про права дитини та факультативних протоколів до неї, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 29.04.2011 №325 «Про забезпечення організаційно-правових умов соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»  cлужбою у справах дітей райдержадміністрації спільно з  відділами освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 2016 років  вживалися заходи щодо суттєвого поліпшення роботи, спрямованої на соціально - правовий захист дітей, захист прав дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в частині своєчасного виявлення таких дітей, вирішення питання їх влаштування, створення належних умов для соціально-психологічної адаптації, реалізації ними права на сімейне виховання та здоровий розвиток, житло, освіту, матеріальне забезпечення.

  Службою у справах дітей  райдержадміністрації забезпечується ведення ЄІАС «Діти», в якій сформовано електронний банк даних дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і громадян, які бажають взяти їх на виховання, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

  Станом на 20 січня 2017 року  в базі  ЄІАС «Діти» зареєстровано  22 дитини, з них 7 дітей-сиріт, 8 дітей, позбавлених батьківського піклування, 3 дітини, які виховуються в 3 неблагополучних сім’ях, 2 дітей які підлягають усиновленню, 2 дітей, які схильні до правопорушенню Систематично проводиться робота щодо редагування та уточнення даних про дітей.

Протягом  2016 року проведено 40 рейди в населених пунктах району.  За результатами яких виявлено  8 дітей з яких:

-1дитина, позбавленабатьківського піклування;

-1 дитина, яка зазнала насилля в сім’ї;

-1 дитина  поставлено на профілактичний облік в службі у справах дітей ;

-2 дітей, влаштовано  в  центр  соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Тернопільської ОДА .

 -3 дітям продовжено перебування  в комунальну установу Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний спеціалізований будинок дитини» на повне державне утримання за заявами батьків.

 З числа виявлених дітей:

- 1 дитині надано статус дитина, позбавлена батьківського піклування відповідно розпорядження голови РДА від 09.11.2016 № 272-од

- 1 дитині, яка зазнала насилля в сім’ї, надано соціально-правову допомогу,

Оперативно вживалися заходи, щодо попередження насильства в сім’ї по відношенні до дітей. А саме проводилися бесіди із дітьми та їхніми батьками. У 2016 році виявлено 1 факт психологічного та фізичного насилля в сім’ї щодо 1 дитини. Особу, що вчинила насилля, притягнуто до адміністративної відповідальності. Одній  дитині  надано соціально-правову та психологічну допомогу. Дану дитину разом із молодшою сестрою вилучено із сім‘ї та  було влаштовано в центр соціально-психологічної реабілітації служби у справах Тернопільської ОДА.

Під час проведення рейдів виявлено одну неблагополучну родину, в якій проживає одна малолітня дитина. Дану дитину поставлено на облік в службу у справах дітей райдержадміністрації. На обліку в службі у справах дітей перебуває 3 дітини  із трьох неблагополучних родин. Із даною категорією сімей проводиться відповідна профілактична робота. Здійснюється контроль за умовами проживання дітей в даних сім‘ях та за станом виконання батьківських обов‘язків їхніми батьками.

Важливим чинником соціально правового захисту дітей є забезпечення дітей сімейними формами виховання. З метою розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, формування позитивного іміджу громадян України, які всиновлюють, беруть дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку (піклування), у прийомну сім’ю, дитячі будинки сімейного типу  в районі створено та функціонують п’ять прийомних сімей (с. Гнильне, с. Вага,

 с. Яблунівка, с. Голгоча та с. Угринів), яким передано на виховання вісім  дітей, позбавлених батьківського піклування, та троє дітей-сиріт  із Монастириського, Збаразького, Зборівського та Лановецького районів.

        На первинному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 7 дітей-сиріт та 8 дітей, позбавлених батьківського піклування. Усі 15 дітей даної категорії охоплені сімейними формами виховання, з них 14 дітей виховується в сім‘ях опікунів та піклувальників,  одна дитина проживає та виховується в дитячому будинку сімейного типу в Лановецькому районі, а одна дитина – в прийомній сім‘ї в нашому районі.

         Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 26 січня 2016 року № 21-од «Про вибуття з прийомної сім‘ї Сікори О.П.» одна дитина, позбавлена батьківського піклування Сікора О. П., 1997 року народження у зв‘язку із досягненням повноліття та за її заявою була виведена із прийомної сім‘ї Ковалик, жителів с.Волиця.

         Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 № 823 службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації райдержадміністрації проводиться відповідна робота щодо виплати одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення ними 18-річного віку.  Станом на 20 січня 2017 року   проведено виплати 1 дитині зазначеної категорії.

          Оцінка ефективності діяльності вище зазначених прийомних сімей у 2016 році – позитивна, заборгованості по виплаті державної допомоги на утримання дітей, які виховуються в прийомних сім’ях немає.

          З метою розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування серед населення району проводиться постійна інформаційна кампанія шляхом інформування населення про форма сімейного виховання та їх переваги.

       Працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з іншими суб’єктами профілактичної правовиховної роботи на місцях систематично проводяться обстеження житлово-побутових умов проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей інших соціальних категорій, вживаються в установленому порядку заходи щодо раннього виявлення неблагополучних сімей, в яких виховуються діти, їх обліку і соціального супроводу.          

Підгаєцький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює свою роботу відповідно до Положення про Підгаєцький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації та плану роботи на рік. Основним завданням є проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Соціальними послугами Центру протягом 2016 року охоплено 556 осіб. Здійснено 89 оцінок потреб, за результатами яких виявлено 31сім‘ю, яка  опинилися у складних життєвих обставинах. Дані сім‘ї взяті на облік центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді для подальшої роботи з ними.

           На обліку в центрі соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді перебувало  16 сімей ( 23 дітей) учасників АТО та 6 внутрішньопереміщених сімей (15 дітей), робота з якими проводилась  за Карткою обліку роботи.

            До Дня Святого Миколая 40 дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, із сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених сімей отримали солодкі подарунки.

           15 дітей даних категорій взяли участь в ХХІІ обласному фестивалі «Повір у себе».

           Соціальним патронажем, відповідно до угоди про співпрацю з кримінально – виконавчою інспекцією, охоплено 19 осіб, засуджених до покарань без позбавлення волі. Проведено 12 заходів на попоредження повторного вчинення злочину.

            Протягом 2016 року спеціалістами Центру здійснено обстеження матеріально – побутових умов проживання 49 сімей, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини. Виявлено 2 випадки нецільового використання коштів сім'ями, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, про що було складено відповідні акти і направлено до управління соціального захистурайдержадміністрації для припинення даної допомоги.

        122 вагітні жінки та породіллі в пологовому відділенні Підгаєцької центральної районної лікарні отримали консультації та соціальні послуги, з метою недопущення відмов від новонародженої дитини.

           Соціальним супроводом охоплено 5 прийомних сімей, в яких виховується 11 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Проведено 2 інформаційні кампанії, виготовлено та розповсюджено 45 інформаційних буклетів та листівок, щодо популяризації сімейних форм виховання.

          З метою профілактики негативних явищ, запобігання правопорушенням і злочинності серед дітей та молоді, правового захисту дітей, формування здорового способу життя, збереження репродуктивного здоров?я, недопущення

насильства в сім?ї, протидії торгівлі людьми, профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу та інфекції, які передаються статевим шляхом, спеціалістами Центру здійснено  виїзди у 19 сільських територіальних громад та у навчальні заклади району.

 

СПОРТ У 2016 РОЦІ

 

У звітному році сектором у справах молоді та спорту,  відділом освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, районним ФСТ „ Колос” АПК, районною федерацією футболу проведено 51  фізкультурно –оздоровчих заходів, в яких взяло участь 5000 учасників ( без спортивних заходів , що пройшли у І етапі змагань).  У 2015 році проведено 48  фізкультурно –оздоровчих заходів, в яких взяло участь 4200 учасників

( без спортивних заходів , що пройшли у І етапі змагань).          

У Підгаєцькому районі проведено:

 - ХХ спортивні ігри школярів Підгаєччини 2015-2016 навчального року (січень-травень);

 - ХХІ спортивні ігри школярів Підгаєччини 2016-2017 навчального року (вересень-грудень);

 - ХХVІ районні фінальні сільські спортивні ігри Підгаєччини. Контингент – учнівська молодь ( юнаки, дівчата), дорослі (чоловіки, жінки);

У 2016 році серед учнівської молоді проведені районні змагання з футболу, легкоатлетичного кросу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики, настільного тенісу, футболу  на призи клубу «Шкіряний м’яч», міні-футболу, футзалу, Спартакіади допризовної молоді, змагань юних рятувальників «Школа безпеки», ІІ етап дитячо-юнацької спортивної гри «Сокіл» («Джура»), з воєнізованого триборства, «Козацький гарт».

- змагання з шахів(учнівська молодь, чоловіки),

- змагання з шашок (учнівська молодь, чоловіки);

- змагання з шахів серед учнівської молоді "Біла тура", учнівська молодь 2002 року народження та молодші

- змагання з шашок серед учнівської молоді "Диво шашки ", учнівська молодь 2002 року народження та молодші

   - змагання з міні-футболу (юнаки, чоловіки);.

- районний турнір з футболу серед учнівської молоді на призи клубу “Шкіряний м’яч ” серед трьох вікових груп ( хлопчики 2005-2006 р. н., 2004 -2005 р. н., 2003 -2004 р.н.;

- Всеукраїнський Олімпійський урок та Олімпійський тиждень – учнівська молодь району;

- перший етап спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя» - учні 5-6 класів шкіл району;

       - З 13 по 17 вересня 2016 року в м. Підгайцях, на стадіоні «НИВА» проходив фестиваль футболу із залученням дітей переселенців, дітей учасників АТО, дітей з соціально незахищених сімей, дітей-сиріт, інших дітей соціальних категорій, всього 192 хлопчиків і дівчаток та 24 вчителі з 16 шкіл району. В рамках проекту всі школи отримали спортивний інвентар та екіпіровку.

- змагання „Тато, мама, я- спортивна сім’я ” (учні 4-6 класів),  які входили у програму ХХVІ районних фінальних сільських спортивних ігор Підгаєччини;

 
Анонси подій

Інформаційні послуги

 
 

 

Актуальна тема

Напрямки державної підтримки аграрного сектору у 2018 році (матеріали Інформаційного вісника Уряду від 07.02.2018 р.)

Інформаційні матеріали  Кабінету Міністрів України про медреформу

Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України про субсидії та актуальних питань соціально-економічного життя країни, ключових реформ, що впроваджуються.

Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області

Пам’ятка щодо посилення пильності громадян до фактів що можуть свідчити про підготовку до диверсій та терористичних акцій

Витяг з Рекомендацій населенню щодоправилповедінки під час проведення масових заходів і дій при загрозі вчинення терористичного акту

Грантові проекти

Магістратури вищих навчальних закладів –важлива складова системи підготовки державних службовців

Про наслідки захоплення адміністративних будівель, приміщень органів влади та наслідки створення перешкод в режимі роботи органів влади для населення та адміністративно-територіальних одиниць в цілому

БЮДЖЕТНА ПРОГРАМА КПКВК 1201150 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»