Підгаєцька районна державна адміністрація
48000, м.Підгайці, вул.Шевченка, 39
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Соціальна та культурна сфера

Культура


Про роботу  закладів  культури у  2016 році

Упродовж 2016 року робота установ культури Підгаєцького району спрямована на як повніше задоволення потреб людини у розвитку своєї особистості, творчого потенціалу, збереження і примноження національного скарбу-фольклору, збереження історико-культурної спадщини, розвитку бренду «Підгаєччина туристична».

Зважаючи на необхідність економного та раціонального використання бюджетних коштів, оптимізації мережі галузі культури Підгаєцького району у 2016 році вдалось зберегти мережу сільських закладів культури та шляхом суміщення посад зберегти художні  колективи району.

У 2016 році збережено тенденцію збільшення кількості заходів, особливо у сільській місцевості. З метою проведення заходів на належному рівні у 2016 році розроблено та затверджено рішенням сесії програму «Мистецька Підгаєччина» з відзначення у районі свят державного, регіонального та місцевого значення, пам’ятних дат та історичних подій на 2016-2020 роки.

У звязку з необхідністю збільшувати платні послуги у закладах культури за сприяння голови районної державної адміністрації у Підгаєцькому районному будинку культури у 2016 році проведено пять платних концертів за участі Богдана Сташкова- народного артиста України, Національної капели бандуристів імені Георгія Майбороди, Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня», народного артиста України Віктора Павліка та гурту «Тріода».

Головою Підгаєцької районної державної адміністрації налагоджено співпрацю із сільськими головами району. Завдяки спільним зусиллям упродовж звітного періоду головами сільських рад для закладів культури закуплено озвучувальну апаратуру для сільського клубу с. Угринів, сценічні костюми для аматорського хору «Оберіг» сільського будинку культури с. Мужилів. У сільському клубі с. Угринів здійснено ремонт приміщення, залито обмостку навколо клубу та придбано одяг сцени. Також ремонтні роботи проведено у сільському клубі сіл Юстинівка та Яблунівка. У сільському будинку культури с. Мужилів придбано одяг сцени.  Для організації роботи ДХШ придбано піаніно вартісттю 40 тис. 600 грн.

Окрім того, важливо зберегти будівлі закладів культури у належному стані у 2016 році сільською радою с. Новосілка виготовлено проект реконструкції сільського будинку культури с. Новосілка. Сільською радою с. Старе Місто виготовлено проект щодо заміни вікон у сільському будинку культури с. Старе Місто.

У районному будинку культури встановлено двері у глядацькому залі, де проводиться більшість районних заходів, встановлено перила на сходовій клітці з другого на третій поверх. Для покращення естетичного вигляду приміщень головою районної державної адміністрації Підгаєцькому районому будинку культури, ЦБС та ДМШ  передано ковролінове покриття.  Для організації роботи Підгаєцької ЦБС передано комп’ютери та фотоапарат.

Головою районної державної адміністрації спільно із депутатом Верховної Ради Т. Юриком придбано електричні конвектори для сільського клубу с. Шумляни та озвучувальну апаратуру для районного Будинку культури на суму 103 тис.грн.

Одним із завдань є створення позитивного туристичного іміджу Підгаєччини, як найбільш привабливого, екологічно чистого осередку туризму. Підгаєцький район відноситься до західної районної туристичної дестинації. Особливу увагу у 2016 році зосереджено на питанні розвитку та діяльності туристичної індустрії району, збереженню культурної спадщини та розвитку бренду «Підгаєччина туристична». Так у 2016 році Підгаєччина вперше прозвучала на обласному рівні, як потенційний  туристичний регіон. Зокрема, відновлено та впорядковано зупинку у селі Вага, створено туристичну продукцію із зображенням об’єктів Підгаєцького району, розроблено буклети та роздатковий матеріал, який популяризує Підгаєччину та кожен куточок району у сфері туризму. З метою покращення роботи у 2016 році розроблено та затверджено рішенням сесії Програму розвитку туризму в Підгаєцькому районі на 2016-2020 роки та Програму збереження культурної спадщини Підгаєцького району на 2016 -2020 роки. За сприяння голови районної державної адміністрації Підгаєцький район представив свою продукцію на туристичних виставках у м. Збаражі та м. Теребовлі.

З метою популяризації релігійного туризму щорічно у селі Завалів в урочищі Кам’яна Гора проводиться регіональний  фестиваль духовної пісні «Один Бог, один народ, одна Україна».

Щорічно проводиться районний фестиваль традицій різдвяної кухні «Чим хата багата» за участю майстрів місцевої кухні та господинь кожного із населених пунктів району, який проводитиметься і надалі з метою відродження наших традицій та популяризації українських звичаїв та обрядів (започаткований  у  грудні 2014 року).

 

Робота установ культури району спрямована на як повніше задоволення потреб людини у розвитку своєї особистості, творчого потенціалу, збереження і примноження національного скарбу-фольклору, збереження історико-культурної спадщини, естетичного виховання і навчання дітей, потреб у спілкуванні.

Протягом  2015 року робота закладів культури була спрямована на розвиток культури Підгаєцького району, виконання заходів Програми поповнення бібліотечних фондів, проведення заходів на відзначення державних свят, ювілейних і знаменних дат, фестивалів, конкурсів , а також розробці комплексного плану роботи на 2016 рік.

Особливий акцент у роботі закладів культури – це робота з дітьми та молоддю, створення умов для їх духовного і творчого зростання та збагачення на кращих зразках української та світової культури.                             

Діяльність ЦБС  у 2015 році була спрямована на:

- заохочування населення до користування бібліотеками, розширення кола споживачів інформації шляхом проведення  більш поглибленої маркетингової  роботи;

-  вивчення інформаційних потреб та запитів читачів;

- формування бібліотечних фондів відповідно до інтересів основних груп користувачів;

- забезпечення повного, якісного і оперативного бібліотечно-бібліографічного та інформаційного обслуговування читачів згідно з їх інформаційними запитами на основі широкого доступу до книжкових фондів ЦБС та мережі Інтернет;

- участь бібліотек ЦБС  у  реалізації державних, обласних, районних програм та акцій;

- проведення Днів пам’яті загиблих у  Великій Вітчизняній війні та  вшанування її учасників, Годин  пам’яті  героїв Крут,  жертв голодомору; 

- відзначення  ювілеїв письменників, інших визначних діячів України та світу;

- сприяння  прищепленню художньо-мистець­ких смаків та естетичне виховання підростаючого покоління;

- широка  популяризація   сучасної   української   та   світової  літератури з метою сприяння розвитку  духовного, інтелектуального, творчого, культурно-освітнього рівня користувачів бібліотек шляхом організації виставкової роботи та впровадження більш різноманітних та цікавих заходів; проведення всієї роботи з урахуванням краєзнавчих моментів;

- співпраця з місцевими органами влади, відділом юстиції, широкою громадськістю, співпраця та взаємодія з бібліотеками інших систем та відомств.

- систематичне  підвищення  професійного рівня бібліотечних працівників , впровадження передового досвіду інших бібліотек  в практику своєї роботи.

Планомірно і організовано проводилась робота з кадрами та організаційно - методична робота.  У 2015 році проведено районний семінар, факультет бібліотечних знань, професійний практикум, 20 консультацій, підготовлено 10 методичних матеріалів, проведено 13 нарад, огляд-конкурс «Кращий читач року». Здійснено виїзди в бібліотеки-філіали:

            -  з метою вивчення діяльності бібліотек-філіалів – 8;

      - з метою надання методичної та практичної допомоги        бібліотекам - філіалам - 10.

На обліку у Підгаєцькому районі знаходяться 6 народних музеїв, музейних кімнат та кімнат народознавства: Підгаєцький історико-краєзнавчий музей, музей історії села (с. Завалів), музейна кімната народознавства (с.Вербів), музейна кімната народознавства (с.Носів), світлина духовності (с. Мирне), музейна кімната народознавства (с. Бронгалівка).  Протягом року  в Підгаєцькому історико-краєзнавчому музеї проведено 154 екскурсії, відвідало музей понад 1400 чоловік.

В даний час в музеї діють такі експозиції:

1. Кам’яний вік

2. Княжа доба

3. Під владою Речі Посполитої

4. Під владою Австрії

5. УСС на Підгаєччині

6. Розвиток громадської та національної свідомості

7. Діяльність ОУН-УПА

8. Художній зал

             У 2015 році продовжено роботу по комплектуванню фондів музею, зокрема доповнена фондова збірка матеріалів по національно-визвольних змаганнях періоду Другої світової війни. Опрацьовано матеріали, які надійшли з Діаспори.

            Зібрано та опрацьовано філателію (112 марок).

  Досліджено тему «Ми з Підгаєччини» - про відомих уродженців нашого краю, які жили і працювали в Діаспорі.

  Здійснюючи виставкову роботу, зроблено акценти на визначні та пам’ятні події в історії України.

1. Фотовиставки «Підгайчани – учасники політичних акцій», «Храмові споруди Підгаєччини».

2. Виставки документів і матеріалів «Голодомор 1932-1933 років», «Тека Шнайдера», «Підгайці в листівках», «Діяльність ОУН-УПА».

3. Виставки літератури: «Діаспора про Україну», «Національно-визвольні змагання українців у XX столітті», «Художня література. Поезії з-за грат»

Культурно-просвітницька робота забезпечувалася шляхом проведення екскурсій, кількість яких значно збільшилася, поповнено новими матеріалами тексти екскурсій. Підготовлено лекції на тему: «УСС у Підгаєччині», «Символічні могили Підгаєччини».

На базі музею працюють тематичні кутки «Пам'ять» та «Берегиня», де молодь  збагачується знаннями про народні звичаї, побут, має можливість спілкуватися з учасниками бойових дій, що відповідно впливає на патріотичне виховання підростаючого покоління.

Робота музею висвітлюється в районній пресі, за 2015 рік було надруковано 4  статті.

Робота відділу культури і туризму районної державної адміністрації спрямована на забезпечення пріоритетного розвитку туристичної галузі району.

В травні за ініціативою краєзнавця Колодницького С.Г. відбувся тур «Відкрий для себе Підгаєцький край» для представників Польщі. Головна мета туру проведення екскурсії по найвизначнішим туристичним об’єктам району.

За сприяння відділу культури і туризму райдержадміністрації проводиться робота для розвитку природно-заповідної справи в  районі проводиться робота по створенню на територіях природно-заповідного фонду туристичної та рекреаційної інфраструктури: облаштування  місць для короткострокового  відпочинку в зонах рекреації туристичних об’єктів «Завалівський Парк» та «Парк над ставом» м. Підгайці. Проводиться формування піших, вело- та інших маршрутів району.

В рамках програми створюється база даних, перевірка стану об'єктів культурної спадщини, перелік пам'яток культурної спадщини.

 На даний час у районі взято на облік 56 об'єктів культурної спадщини, 87 пам’яток архітектури та містобудування ( 7- державного значення).

Для проведення ряду інших належних пам’яткоохоронних робіт необхідно фінансування, яке на сьогоднішній день відсутнє.  

Під охороною держави – пам’ятки історії, архітектури, археології, науки і техніки та історичні цінності – кам’яні витвори ( хрести, надмогильна плита). Відтак, усі вони потребують не тільки уваги і підтримки в належному стані, а й контроль за їх використанням.

Протягом року проводилась постійна робота по здійсненню контролю за дотриманням чинного законодавства Закону України «Про охорону культурної спадщини», «Про охорону археологічної спадщини», Земельного Кодексу та інших нормативних актів, в галузі охорони культурної спадщини на території  району.

З метою збереження об’єктів культурної спадщини протягом 2015 року проводилась перевірка щодо використання та збереження пам’яток історії – братських могил радянських воїнів. За результатами технічного стану, головам міської, сільських рад були надані 36 актів сучасного стану братських могил радянських воїнів та листи щодо проведення капітальних, реставраційних, поточних ремонтів. Надана інформація щодо підприємств, які надають послуги по проведенню ремонтних робіт.

            У 2015 році в клубних закладах району працювали  26  колективів художньої самодіяльності, в них учасників - 346,    з них  15 -  дитячих колективів, в них 143  учасники.

Відділом культури і туризму районної державної адміністрації у 2015 році проведено

-         районний огляд-конкурс « Різдвяні дзвони» ;

-         заходи з відзначення  Дня Соборності та Свободи України ;

-         заходи з відзначення в районі Року повстанської звитяги;

-         учні школи взяли участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!»;

-         колектив Підгаєцького району взяв участь у обласному святі зимового календарно-обрядового фольклору «Нова радість стала»;

-         заходи з відзначення Міжнародного Дня  рідної мови  та Дня  Української писемності;

-         заходи з відзначення Дня Героїв Крут ;

-         заходи з відзначення  річниці виведення військ колишнього СРСР із Республіки Афганістан;

-         районний огляд-конкурс читців, присвячений 201-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка;

-          заходи із вшанування та увінчення пам’яті Героїв Небесної сотні;

-         заходи з відзначення в районі 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання гімну;

-         заходи з відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського;

-         взяли участь в обласному конкурсі читців «Борітеся-поборите», присвяченого 201-й річниці від дня народження Т.Шевченка;

-         районний огляд-конкурс «Театральні зустрічі – 2015»

-         заходи з вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого – творця середньовічної європейської держави Руси-України;

-         заходи, пов’язані з 29-ми роковинами Чорнобильської катастрофи;

-         районний огляд-конкурс гумористів району «Солодкі усмішки»;

-         заходи з відзначення в районі 150-річчя з дня народження митрополита Української Греко-католицької Церкви Андрея Шептицького;

-         заходи з відзначення в районі 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни;

-         заходи з відзначення в районі подій «Кривавої неділі»;

-         проведення заходів з нагоди відзначення Дня матері в Підгаєцькому районі;

-         районний конкурс національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки»;

-         відзначення в районі 19-ї річниці Конституції України;

-         заходи, присвячені Дням Європейської спадщини;

-         заходи з відзначення заходів до Дня пам’яті жертв політичних репресій;

-         організовано концертну програму з нагоди Підгаєцької прощі членів товариства Любителів Землі Підгаєцької;

-         проведено фестиваль духовної пісні «Один Бог, один народ – одна Україна»;

-         заходи з відзначення в районі діяльності Українських Січових Стрільців та 100-річчя їх перемоги на горі Маківці;

-         організовано перегляд документального фільму «Аеропорт»;

-         взяли участь у Всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини»;

-         проведено заходи з відзначення в районі 24-ї річниці незалежності України та Дня Державного Прапора України;

-         колектив Підгаєцького району взяв участь у фольклорно-етнографічному святі  «Фольк-фест у Тернополі»;

-         проведено районний огляд конкурс родинної творчості «Від серця до серця»;

-         заходи, щодо відзначення в районі Дня захисника України;

-         заходи з нагоди відзначення Всеукраїнського тижня права;

-         заходи з відзначення 80-річчя від дня народження поета та громадського діяча Бориса Олійника;

-         заходи з відзначення в районі 25-ї річниці Студентської революції на граніті;

-         районний огляд-конкурс стрілецької та повстанської пісні «За Україну, за її волю...»

-         заходи з відзначення в районі Дня Гідності та Дня свободи;

-         заходи з відзначення дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні;

-         проведення Андріївських вечорниць у закладах культури Угринова та Шумлян;

-         районний фестиваль Різдвяної кухні «Чим хата багата....»

Упродовж грудня проведено акцію з нагоди свята Миколая «Мій подарунок учасникам АТО на Миколая».У кожному із населених пунктів району за ініціативи керівників клубних закладів проведено творсчу лабораторію «Миколай прийде у кожну хату, у кожну окопу, у кожен бліндаж» з виготовлення ангелів миру для новорічної ялинки. . 18-19 грудня 2015 року у закладах культури проведено заходи «Величаю тебе, Святий Миколаю!» У бібліотеках району проведено книжковий калейдоскоп «Розкажу Миколаю про що я читаю». 19 грудня 2015 року – проведено відкриття міської ялинки.

Проведено моніторинг стану об’єктів культурної спадщини (археологічних, історичних, монументального мистецтва, архітектури та містобудування…). Найбільшзначимі пам'ятки залучено до туристичних маршрутів. Створено перелік пам'яток, на яких першочергово потрібно провести дослідницькі та консерваційні роботи та порушено клопотання щодо приведення цих об'єктів у належний стан. В районній газеті «Земля Підгаєцька» створено рубрику «Культурна спадщина мого краю».

            З метою виконання заходів розвитку туризму в Підгаєцькому районі упродовж року організовано екскурсії в народний істрико-краєзнавчий музей для учнівської та студентської молоді. Проведено туристично-спортивні заходи, екологічні акції, спрямовані на впорядкування туристичних об'єктів району.

    У Підгаєцькому районі працюють 2 школи естетичного виховання. У 2015 році фінансування шкіл здійснювалось з районного бюджету. Контингент  складає   280 учнів.

    Відділ культури і туризму контролює учбово-виховний процес у всіх школах, виконання фінансової та штатної дисципліни, ефективне використання бюджетних асигнувань, своєчасне надходження батьківської плати та наявність контингенту шкіл.

.

Протягом   2015 року  при   підготовці    шкіл   до   навчального  року зроблені поточні ремонти в усіх дитячих музичних школах району.

Дитячі мистецькі навчальні заклади –це інституції, які формують в учнів високий духовний потенціал, естетичні смаки та уподобання на засадах кращих зразків і надбань національної культури, народних традицій, звичаїв та обрядів а також світової класичної спадщини.

Виховний процес забезпечують понад 19 викладачів.

Педагогічні колективи працювали згідно календарних планів роботи шкіл.

 У звітному навчальному році проводились - педагогічні ради; педагогічні читання; семінарські заняття ; конкурси, відкриті тематичні уроки.

 Взято участь у всіх запланованих методичним кабінетом обласних конкурсах учнів та семінарах викладачів.

На протязі навчального року в школі працювали 6 учнівських і педагогічних творчих колективів. Серед яких постійними учасниками масових заходів та концертів є: дитячий хор  ДМШ , хореографічні колективи, вокально-інструментальні ансамблі викладачів.

Відповідно до наказу Департаменту культури, релігій та національностей обласної державної адміністрації від 12 травня 2014 року № 57-од «Про підсумки роботи закладів культури області в осінньо-зимовий період 2014/2015 року та завдання з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2015/2016 років» відділом культури і туризму Підгаєцької районної державної адміністрації прийнято наказ від 25 травня 2015 року № 45-од «Про підсумки роботи закладів культури району в осінньо-зимовий період 2014/2015 року та завдання з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2015/2016 років», яким затверджено план заходів з підготовки закладів культури району до роботи в осінньо-зимовий період 2015/2016 року та план зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури району на 2015 рік.

У зв’язку з введенням в дію Постанови Кабінету Міністрів України від 01 березня 2014 року №65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» відділом культури і туризму Підгаєцької районної державної адміністрації затверджено заходи щодо економії та раціонального використання бюджетних коштів на утримання закладів культури району. Оскільки першочерговими статтями виплат є заробітня плата та енергоносії, план зміцнення матеріально-технічної бази виконано за рахунок залучених коштів та залишків спецфонду.

План зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури району на 2015 рік виконано.

Таким чином, усі заходи, які  проводитись у 2015 році для зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури здійснено виключно за залучені кошти (спонсорська допомога) та за сприяння сільських рад.

 

 

 

 

 

 

 

Про роботу  закладів  культури протягом  I півріччя 2015 року

у  порівнянні  із  2014 роком

 

Протягом I півріччя  2015 року робота закладів культури була спрямована на розвиток культури Підгаєцького району, виконання заходів Програми поповнення бібліотечних фондів, проведення заходів на відзначення державних свят, ювілейних і знаменних дат, фестивалів, конкурсів ,покращення розвитку туристичного бренду Підгаєччини, збереження об’єктів культурної спадщини нашого краю,  а також комплексного плану роботи на 2015 рік.

Особливий акцент у роботі закладів культури – це робота з дітьми та молоддю, створення умов для їх духовного і творчого зростання та збагачення на кращих зразках української та світової культури.                             

            Упродовж 2015 року здійснено координацію напрямків роботи клубних закладів та РБК за напрямками: «Дозвілля», «Відзначення календарних дат», «Любительські об'єднання та клуби за інтересами», «Банк фольклору», «Матеріально-технічна база клубних закладів», «Паспорти  клубних закладів», «Українська символіка», «Організація та методика клубної роботи», «Керівники гуртків художньої самодіяльності», «Барви рідної мови», «Кадровий склад керівників клубних закладів», «Відеоматеріали», «Сценарії та репертуар» .

Також у I півріччі поточного року проведено  50 індивідуальних консультацій, виїзних – 12 , з різних питань :

- організація заходів до знаменних і пам’ятних дат;

- надання практичної допомоги щодо організації роботи клубних закладів сіл Новосілка, Юстинівка, Поплави , Білокриниця, Бронгалівка, Затурин;

- з метою надання методичної і практичної допомоги молодим спеціалістам у сільському клубі с. Пановичі та сільському Будинку культури с.Старе Місто.

Аналогічна робота проводилась і у 2014 році.

У I півріччі 2015 року  проведено  ряд районних-оглядів конкурсів :

-         12.01.2015 року – районний конкурс зимового  календарно-обрядового фольклору « Різдвяні  дзвони»;

    -    05.03.2015 року – районний огляд-конкурс читців присвячений 201-й 

         річниці від дня народження Т.Г.Шевченка «Тарасова пісня, Тарасове 

         слово»;

    -    26.03.2015 року – районний огляд-конкурс театральних колективів        

        «Театральні зустрічі – 2015»;

-         23.04.2015 року – районний огляд-конкурс гумористів району «Солодкі усмішки»;

    -   04.06.2015 року – районний-огляд-конкурс національної вишивки та

         костюма «Цвіт вишиванки».

У 2014 році  відділом культури і туризму районної державної адміністрації вперше започатковано та проведено районний конкурс різдвяної кухні «Чим хата багата, тим і рада».

Упродовж поточного року проведено:

  -  29.01.2015 року – святковий  концерт  присвячений Дню Соборності

      України;

  -   29.01.2015 року – заходи з відзначення пам’яті Героїв Крут;

  -   16.02.2015 року – історичний репортаж «Афганістан – ціна чужої війни» ;

  -   19.02.2015 року – вечір-реквієм приурочений річниці подій на Майдані 

       «Герої не вмирають»;

  -  25.02.2015 року – літературна година «Ні, я жива, я буду вічно жити…»

      присвячена українській письменниці , перекладачу, культурному  діячу – 

     Лесі Українці;

 -  09.03.2015 року – літературно-музична композиція «Шанує Тараса -  велика 

       родина»;

 -  26.04.2015 року – мітинг-реквієм «Чорнобиль не має минулого часу» з 

       нагоди 29-ї річниці від дня Чорнобильської трагедії;

 - 08.05.2015 року – мітинг-реквієм присвячений 70-річниці  перемоги над

       нацизмом у Європі та 70-ї річниці  завершення Другої Світової Війни;

  - 17.05.2015 року – звітній концерт Підгаєцької ДМШ присвячений Дню

       Матері «Задивилась мати в синю далечінь…»;

  -  28.06.2015 року – регіональний фестиваль духовної пісні «Один Бог, один 

       народ, одна Україна».

Аналогічні заходи проводились і у 2014 році.

           9 червня 2015 року – учасники  літературно-творчого гуртка «Словограй» 

Голгочанського СБК (керівник О.Максимишин) взяли участь у регіональному етапі  Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими можливостями   «Барви життя» у м.Тернопіль.

Упродовж січня-лютого 2014 року  і аж до завершення майдану працівниками галузі культури забезпечувались умови та озвучення для проведення майдану у м. Підгайцях та у кожному із населених пунктів району. Кожен із заходів, що проводились на протязі 2014 року не оминув тематики Революції Гідності, відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, а згодом, і підтримки учасників антитерористичної операції.

Також у 14.10.2014 році відбулось відкриття пересувної фотовиставки «Революція Гідності» у Підгаєцькому РБК. 22 лютого 2014 року театральні колективи району підтвердили звання «народного», взявши участь в обласному конкурсі народних аматорських театрів імені Леся Курбаса.

Станом на 08.07.2015 року мережа галузі  культури налічує :

1)      Централізована бібліотечна система: 1- района бібліотека для дорослих, 1- района бібліотека для дітей, 24- сільські бібліотеки-філії,

2)     24- сільські клубні заклади, 1-районний Будинок культури;

3)     1- історико-краєзнавчий музей ( не функціонує);

4)     школи естетичного виховання :1- державна музична школа, 1-державна художня школа народних ремесел  .

Упродовж I  півріччя 2015 року у районному історико-краєзнавчому музеї проведено 30 екскурсій , музей відвідало 340 чоловік.

Продовжують розвиватися платні послуги. Платні послуги надають Підгаєцький РБК, ДМШ, ДХШНР , ЦБС та сільські клубні заклади.

         Проводяться платні масові    заходи: вечори відпочинку,    дискотеки,
надаються   в оренду   вільні      приміщення.

  Всього від платних послуг упродовж I півріччя 2015 року надійшло 54,5 тис .грн., а у  2014 році – 36,2 тис.грн.

Проводяться  заходи по зміцненню матеріально-технічної бази, переоснащення закладів культури,  комплектування бібліотечних фондів.

У порівнянні із минулим 2014 роком цьогоріч покращилась робота щодо розвитку туризму у Підгаєцькому районі. Сформований електронний банк даних на об’єкти культурної спадщини нашого краю, проводиться оновлення фотокфісації на ці об’єкти.

Відділ культури і туризму контролює учбово-виховний процес у школах естетичного виховання, виконання фінансової та бюджетної дисципліни у структурних підрозділах.
Анонси подій

Інформаційні послуги

 
 

 

Актуальна тема

Напрямки державної підтримки аграрного сектору у 2018 році (матеріали Інформаційного вісника Уряду від 07.02.2018 р.)

Інформаційні матеріали  Кабінету Міністрів України про медреформу

Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України про субсидії та актуальних питань соціально-економічного життя країни, ключових реформ, що впроваджуються.

Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області

Пам’ятка щодо посилення пильності громадян до фактів що можуть свідчити про підготовку до диверсій та терористичних акцій

Витяг з Рекомендацій населенню щодоправилповедінки під час проведення масових заходів і дій при загрозі вчинення терористичного акту

Грантові проекти

Магістратури вищих навчальних закладів –важлива складова системи підготовки державних службовців

Про наслідки захоплення адміністративних будівель, приміщень органів влади та наслідки створення перешкод в режимі роботи органів влади для населення та адміністративно-територіальних одиниць в цілому

БЮДЖЕТНА ПРОГРАМА КПКВК 1201150 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»