Підгаєцька районна державна адміністрація
48000, м.Підгайці, вул.Шевченка, 39
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну / Соціальна та культурна сфера

Освіта


НАУКА, ОСВІТА, ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

 

Протягом  2016   року відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, районний методичний кабінет та навчально-виховні заклади району працювали над виконанням завдань, визначених  галузевими програмами розвитку освіти. Це дало змогу не тільки забезпечити функціонування закладів загальної середньої, дошкільної і позашкільної освіти в районі, а й створювати умови для рівного доступу до якісної освіти   дітей різних соціальних категорій та  провести якісну підготовку закладів освіти до нового навчального року..

У червні 2016 року проведено реорганізацію відділу освіти райдержадміністрації у відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації шляхом приєднання сектору молоді та спорту райдержадміністрації. Уся робота відділу   та його структурних підрозділів була направлена на комплексно-цільове управління освітньою системою через реалізацію проблеми «Забезпечення рівних умов для отримання учнями якісної освіти, розвитку і самореалізації особистості як громадянина України». Відділом та  навчально-виховними закладами району за підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування послідовно реалізується державна політика в галузі навчання й виховання, вживаються дієві практичні заходи на виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні»,   постанов Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, наказів Міністерства освіти і науки України, державних, обласних і районних освітніх програм, інших законодавчих та  нормативно-правових документів про освіту.  Їх  реалізація сприяє стабільному розвитку освіти в районі, гуманізації та демократизації галузі, методичній переорієнтації процесу навчання та формування особистості учнів, визначенню пріоритетних сфер діяльності й впливу на створення безперервної освіти. У серпні 2016 року обговорено основні положення концепції «Нової української школи», яка вимагає нові підходи до організації навчально-виховного процесу в середній освіті.  Реалізація поставлених завдань повинна стати основою діяльності освітніх установ у 2017 році для забезпечення реформування середньої школи з вересня 2018 року.

Всього в районі для забезпечення прав громадян у здобутті повної загальної середньої освіти у районі функціонує 22 загальноосвітні навчальні заклади, з них: 4 загальноосвітніх шкіл І ступеня, в тому числі Підгаєцька спеціалізована початкова школа з поглибленим вивченням іноземних мов, 11 загальноосвітніх  шкіл І-ІІ ступенів, 7 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, в тому числі Підгаєцька гімназія імені Маркіяна Паславського. З вересня 2016 року призупинено діяльність Рудниківської ЗОШ І ступеня.

 Проблемою підвищення якості надання освітніх послуг залишається організація навчально-виховного процесу в малокомплектних школах. У сільській місцевості щорічно збільшується кількість класів, наповнюваність яких складає до 5 школярів. Як наслідок, зростає кількість учнів, що навчаються за індивідуальною формою навчання – це 116 учні у 37 класах. Найбільш проблемні – Боківська і Білокриницька загальноосвітні школи І-ІІ ступенів, де загальна кількість учнів не перевищує 30. Всього в загальноосвітніх школах району навчається 1779 учнів. 

Соціальне замовлення на освітні послуги в системі загальної середньої освіти району  визначається щорічно в загальноосвітніх закладах району протягом березня-квітня через проведення  моніторингу інтересів учнів 7-9-х класів та їх батьків для організації допрофільної підготовки у базовій школі та профільного  навчання у 10-11-х класах.  Зменшення кількості учнів в 10-х класах у більшості шкіл району  впливає на наповнюваність класів та унеможливлює відкриття профільних класів та різнопрофільних груп в межах одного класу.    

Забезпечення виконання нормативних вимог з питань дошкільної освіти відділом здійснюється через  прогнозування розвитку дошкільної освіти та використання електронної бази обліку дітей дошкільного віку.  Загальна кількість дітей від 1-го до 5-ти років станом на 01.09.2016 – 949 проти 985 в минулому році. Здобуття дошкільної освіти забезпечують 12 дошкільних навчальних закладів:  1 міський, 11 – сільських.  Всього дошкільною освітою охоплено 487 дітей: 74 % від 1-го до 6-ти років і 75 % від 3-х до 6-ти років. 100% підготовка дітей 5-річного до школи у 8-ми  населених пунктах, де  відсутні дошкільні заклади, проводиться через педагогічний патронат та короткотривалу підготовку дітей до школи у весняно-літній період.   Дітям 5-річного віку створюються умови для підготовки до школи також через роботу шкіл вихідного дня на базі Підгаєцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Підгаєцької спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня та Сільцівській загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня. 

З метою збільшення кількості дітей відповідного віку, охоплених дошкільною освітою, необхідно спільно з місцевими органами виконавчої влади   продовжити роботу  по відновленню діяльності дошкільних навчальних закладів, які з різних причин не функціонували, а де такої можливості немає,  розглянути  доцільність відкриття груп короткотривалого перебування дітей на базі Угринівської, Литвинівської та Носівської загальноосвітніх шкіл при наявності відповідної кількості дітей.

Для забезпечення закладів освіти кваліфікованими кадрами відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації щорічно визначається перспективна потреба у педагогічних кадрах,   в навчальних закладах  району проводиться профорієнтаційна робота для здобуття випускниками шкіл   педагогічних спеціальностей. У 2016/2017 навчальному році навчально-виховний процес загальноосвітніх  навчальних закладах району забезпечує 322 педагогічних працівники, з них: 304 вчителі, 12 педагогів-організаторів,  2 вихователі, 3  практичних психологи, 1 соціальний педагог.

У дошкільних навчальних закладах району працює 45 педагогічних працівники, з них із вищою освітою – 13, що становить 24%; із середньо-спеціальною освітою – 32, що становить 76%. Педкадрами та обслуговуючим персоналом дошкільні заклади забезпечені повністю.

З метою підвищення професійної майстерності педагогів протягом навчального року проведено більше 70 семінарів, засідань районних методичних об’єднань та інших форм методичної роботи, кожен з яких відрізнявся актуальністю та інноваційністю, нестандартними формами, що робило їх змістовними та цікавими для учасників. Практикували як і виїзні семінари, під час яких педагоги черпають теоретичні знання та практичний досвід від учителів безпосередньо на робочому місці, так і  демонстрацію досвіду педагогічним працівником у формі мультимедійної презентації, заочної відеоподорожі, слайд-шоу відеоуроків тощо.

Під контролем  знаходиться план виконання курсового підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Всі заходи науково-методичного спрямування, передбачені річним планом роботи районного методичного кабінету, виконуються в повному обсязі. Підсумки участі педагогічних працівників у районних педагогічних заходах свідчать про ефективність цієї роботи.

Про високий рейтинг наших педагогів на рівні області говорить участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі "Учитель року". Цього року учасниками були  Джулинська Г. А. (номінація «математика»), Мізик Я. Б.(номінація «англійська мова»), Скриник Т. М. (номінація «історія»), - учителі Підгаєцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Лютий А. М. (номінація «Захист Вітчизни»), учитель Шумлянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Про повагу до  педагогів району та визнання їх творчої праці на рівні області говорить той факт, що вони запрошуються в якості членів журі цього ж конкурсу (Ніраз Ю. В., директор Вербівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів). Вчителі основ здоров’я під керівництвом Чернець Н. В., методиста районного методичного кабінету,  обмінювалися досвідом своєї роботи з колегами із районних методичних кабінетів області на обласному семінарі у березні 2016 року.

Про інноваційний досвід роботи колег можна прочитати у фахових журналах «Фізика», «Математика» та «Математика  в школах  України».

Одним з пріоритетних напрямків освіти є виявлення та підтримка обдарованих дітей, створення умов для розвитку їх розумового та творчого потенціалу.  Систематична робота з обдарованими дітьми, скурпульозний підхід до вибору програмового матеріалу, методів підготовки учнів, впровадження інноваційних навчальних технологій, дозволило в поточному навчальному році  підготувати  24 переможців ІІІ (обласного) етапу олімпіад. Переможцями ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН стали 8 учеів загальноосвітніх шкіл району..

Окрім інтелектуальних конкурсів  учні району мали перемоги і в конкурсах екологічного спрямування: переможцями обласного етапу конкурсу «Смачно. Корисно. Барвисто» стали 2 учні класу Голгочанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.  Переможцем обласного етапу конкурсу «Зоологічна галерея» - Дмитришин Вікторія, учениця Мирненської ЗОШ І-ІІ ступенів. За успіхами наших учнів стоїть наполеглива і клопітка праця їх наставників – учителів: Гальчак О. О., Данилів Б. М. (Угринівська ЗОШ),

Банах Н.В., Грабар О. М., Гниди В. В., Дуркало Л. Б.(Завалівська ЗОШ),

Манюк С.І., Кедич І. Ф., Питулі Н. В., Бендерської І. В., Монастирської Н.М., Старки В. Б., Романович Т. Б., Скасків М. І., Пелещака Т. С., Гатали М. Р., учителів Підгаєцької гімназії імені Маркіяна Паславського; Джулинської Г. А., Найчука Я. С., Сидор С. З.(Підгаєцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Соляр О. В. (Мужилівська загальноосвітня школа), Козлик М. І.,

Савка І. Є.(Голгочанська загальноосвітня школа), Ковалишин О. М. (Мирненська загальноосвітня школа), Воробця І. Г. (Новосілківська загальноосвітня школа).

           У навчально-виховний процес інтегровано 40 дітей-інвалідів, з них 4-м організовано навчання на дому. Навчання та виховання дітей з обмеженими можливостями у загальноосвітніх школах і дошкільних закладах вимагає створення відповідних умов та спеціальної підготовки педагогів. На даний час   не вирішене питання соціально-психологічного супроводу навчально-виховного процесу. Перш за все, це пов’язане з тим, що педагоги не мають навиків особливого спілкування з дітьми, які мають той або інший вид інвалідності, а фахівців з відповідною освітою немає. 

Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому. У зв’язку з цим національно-патріотичне виховання є важливим сектором навчально-виховного процесу. Виклики сучасного суспільства ставлять перед системою освіти завдання виховання громадянина–патріота нової формації. Героїчні й водночас драматичні й навіть трагічні події останнього часу спонукають до оновлення форм та методів з  національно-патріотичного виховання. 

 У Підгаєцькій гімназії ім. М. Паславського, Голгочанській, Підгаєцькій загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів, Сільцівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів  працюють  патріотичні клуби, члени яких є ініціаторами національно-патріотичних заходів. Продовжується робота над проектами «Книга звитяги Євромайдану», «Слава не загине», «Я – громадянин України», «Моя родина на захисті моєї Батьківщини». Педагогічними та учнівськими колективами систематично ведеться робота з упорядкування місць, пов’язаних з історією та культурою українського народу, приурочених до пам’ятних дат національно-визвольної боротьби, що відзначаються на державному рівні, зокрема козацьких та стрілецьких могил, поховань воїнів Української Повстанської Армії, меморіалів полеглих у Другій світовій війні, учасників бойових дій, що загинули на території інших держав, пам’ятних знаків героїв «Небесної Сотні», учасників антитерористичної операції.    

Наші учні приєдналися до проведення акцій: «Привітай захисника Вітчизни», «Дитячий оберіг для воїна АТО», «Різдво в окопах», «Вишиванка дітям зони АТО». В школах району проведено флеш-моби «З Україною в серці», «Вони тримали небо». У рамках Всеукраїнської благодійної акції «Маки пам`яті» учні виготовляли та розповсюджували серед  учнівських, педагогічних колективів, громадськості європейські символи пам`яті жертв ІІ світової війни «Маки пам`яті». У школах району здійснюється волонтерська робота через участь в акції благодійного Всеукраїнського Фонду «Серце до серця» в рамках місячника «Червоний хрест», акції «Добро жменями»  та допомога на підтримку онкохворих дітей під назвою «Сильні духом».

Для оптимальної самореалізації підростаючої особистості, розвитку її індивідуальних можливостей і обдарувань створено мережу різноманітних гуртків. У загальноосвітніх начальних закладах організовано роботу 69-ти гуртків,  22 гуртки працює у Підгаєцькому центрі дитячої та юнацької творчості. Всього у  гуртках займається  1378 дітей. Найбільш поширеними напрямами гурткової роботи є художньо-естетичний, фізкультурно-спортивний та декоративно-прикладний, меншим інтересом у школярів користуються гуртки природничо-математичного напрямку.

Відмічається позитивна тенденція до збільшення кількості масових   фізкультурно-спортивних заходів (з 12 до 15).  У всіх загальноосвітніх школах району працюють гуртки спортивного напряму як на платній, так і безоплатній основі. В навчальних закладах проводяться заходи в рамках «Олімпійського тижня»,  до Дня туризму, Всеукраїнського Олімпійського уроку та інші. Зокрема, у 2016 році проведені районні змагання з футболу, легкоатлетичного кросу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики, настільного тенісу, футболу  на призи клубу «Шкіряний м’яч», а також з міні-футболу, Спартакіади допризовної молоді, змагань юних рятувальників «Школа безпеки», ІІ етап дитячо-юнацької спортивної гри «Сокіл» («Джура»), з воєнізованого триборства та «Козацький гарт».

На виконання статті 5 Закону України «Про охорону дитинства» та нормативних документів з питань організації харчування в навчальних закладах до 11.09.2016 в районі забезпечувалось безкоштовне харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій на базі 18-ти шкільних їдалень. Станом на жовтень 2016 року безкоштовним харчуванням забезпечені тільки діти пільгових категорій: діти-сироти – 7; діти, позбавлені батьківського піклування – 9; діти-інваліди – 35; внутрішньо-переміщені особи – 5; діти учасників  АТО - 11. Вартість обіду  в середньому складає 4,00 – 4,50 грн. У 3-х  школах І ступеня, де відсутні шкільні їдальні, і кількість учнів становить 8 - 22 дітей, організовано приготування гарячого чаю та приватними підприємцями завозиться  буфетна продукція.  Учні Поплавської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів харчуються на базі дошкільних закладів. Для забезпечення харчування було виділено 295 тис. гривень.

Продуктами харчування як шкільні їдальні, так і дошкільні заклади забезпечуються приватними підприємцями та батьківською допомогою (картопля, буряк, морква, капуста та інші овочі). Їдальні працюють у всіх 12-ти дошкільних закладах.  Батьківська плата у сільських дитячих садках становить 40% від вартості харчування на день, що  складає від 4,00 грн. до 4,50 грн., у міському садочку - 60% від вартості: 7,50 – 8,00 грн. У бюджеті  2016 року на дошкільну освіту було передбачено 4556000 грн., в т. ч. на міський дошкільний навчальний заклад «Журавлик» - 2314780 грн. У всіх дошкільних закладах району виконуються 100% норми забезпечення дітей маслом, яйцями, хлібом, макаронними виробами, крупами, олією, картоплею, морквою та буряком. Не виконуються норми по забезпеченню дітей молоком, м'ясом, рибою та сиром.  

Упродовж поточного року харчових отруєнь дітей в загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах не зареєстровано.

Створенню умов рівного доступу до якісної освіти сприяє забезпечення організованого підвозу до місця навчання і додому учнів загальноосвітніх шкіл району. Для цього використовується три шкільних автобуси, що надійшли в район за державні кошти в рамках програми «Шкільний автобус». У 2016-2017 навчальному році за межею пішохідної доступності у районі проживає 210 учнів (11,8 відсотка від загальної кількості учнів). Шкільними автобусами перевозися: 46 учнів зони обслуговування Завалівської загальноосвітньої школи із сіл Затурин, Середнє, Яблунівка;  20 учнів зони обслуговування Новосілківської загальноосвітньої школи; 30 учнів Литвинівської загальноосвітньої школи із хуторів Морги, Ланки, с. Рудники, та 17 учнів зони обслуговування Носівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів із с. Лиса.

Із 90 педагогічних працівників, що потребують підвезення,  шкільними автобусами перевозиться 32 ( 35,6%).

У бюджеті 2016 року було передбачено 34,4 тис. грн. на технічне обслуговування наявних шкільних автобусів. На основах співфінансування у жовтні 2016 року придбано шкільний автобус для перевезення дітей із сіл Старе Місто, Загайці, Галич, х. Почмайстрівка, що навчаються в загальноосвітній школі  м. Підгаєць, Підгаєцької гімназії ім..М.Паславського, Підгаєцької спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня. Станом на 01.01.2017  даний автобус тимчасово підвозить дітей зони обслуговування Завалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

На виконання Державної цільової програми інформатизації освіти, впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій, підвищення рівня надання освітніх послуг в районі продовжується комп’ютеризація начальних закладів, оновлення кількісного та якісного змісту наявного програмного забезпечення, поповнення шкільних навчальних комп’ютерних комплексів сучасним обладнанням. Завдяки державній програмі комп’ютеризації закладів освіти у 7 загальносвітніх школах І-ІІІ ступенів встановлені 13 НКК, в 9 загальноосвітніх навчальних закладах  та в одній загальноосвітнітній школі І ступеня облаштовані 9 та 1 НКК відповідно. У двох загальноосвітніх школах І-ІІ ступенів (Боківській та Бронгалівській ЗОШ І-І ступенів) та в 3 загальноосвітніх школах І ступеня встановлені окремі ПК.  Проблема облаштування 5 НКК (1+4) в цих школах залишається невирішеною. Підключені та працюють  в мережі Інтернет 100% навчальних закладів району. В загальноосвітніх навчальних закладах і дошкільному навчальному закладі «Журавлик» створені веб-сайти. В 5 навчальних закладах (22%) до Інтернету підключений лише 1 ПК. Навантаження на 1 комп’ютер у школах І ступеня припадає 36,5 учня, в школах І-ІІ ступенів – 10,4, І-ІІІ ступенів 10,4. В цілому по району - 10,3 учня на один комп’ютер. Усі 22 загальноосвітні навчальні заклади зареєстровані і працюють в ІСУО.

  Для створення належних умов учасникам навчально-виховного процесу у новому навчальному році в усіх загальноосвітніх школах проведено поточні ремонти навчальних та  допоміжних приміщень: побілено, пофарбовано  частину вікон, дверей, підлоги а також проведено їх частковий ремонт та заміну.  На підготовку загальноосвітніх  та дошкільних закладів до роботи в новому навчальному році  використано понад 121 тис. грн. бюджетних коштів; спонсорських надходжень та за рахунок коштів батьків – понад 261 тис. грн. Найбільшим залученням позабюджетних коштів відзначаються:

- Голгочанська – 27,7 тис. грн.

- Мужилівська – 36,0 тис. грн.

- Підгаєцька гімназія – 17,4 тис. грн.

- Підгаєцька ЗОШ І-ІІІ ст. – 41,1 тис. грн.

- Поплавська ЗОШ І-ІІ ст. – 12,5 тис. грн.

- Шумлянська  ЗОШ І-ІІІ ст. – 11,0 тис. грн.

- ДНЗ “Сонечко” с. Голгоча – 12,4 тис. грн.

- ДНЗ “Журавлик” м. Підгайці – 25,4 тис. грн.

Переможцями огляду-конкурсу по підготовці навчальних закладів до початку навчального року у 2016 році стали:

     -  серед загальноосвітніх навчальних закладів:

1 місце – Мирненська ЗОШ І-ІІ ст. (директор Ковалишин М. І.),

2 місце – Підгаєцька гімназія ім. М. Паславського (директор Дуда Г. Б.),

Підгаєцька ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Найчук Я. С.),

3 місце – Поплавська ЗОШ І-ІІ ст. (директор Сулятицька Г. Я.),

Сільцівська ЗОШ І-ІІ ст. (директор Шадловська А. В.),

Угринівська ЗОШ І-ІІ ст. (директор  Твардовський О. М.).

- серед дитячих дошкільних закладів:

1 місце – ДНЗ «Журавлик» м. Підгайці (завідуюча Мигелич О. Б.),

2 місце – ДНЗ «Сонечко» с. Голгоча (завідуюча Бабій Г. М.),

3 місце – ДНЗ «Казка» с. Новосілка (завідуюча Ферко М. М.)

Відділом щорічно направляються у райдержадміністрацію пропозиції до бюджету на наступний рік, які включають кошти на забезпечення функціонування освітніх закладів та реалізацію в районі діючих освітніх програм. Розподіл бюджетних асигнувань освітнім закладам здійснюється на засіданнях сесій районної ради. Через функціонування в районі значної кількості малокомплектних шкіл забезпечити фінансування потреб  освітніх установ району в повному обсязі неможливо. Жоден з об’єктів навчальних закладів району у 2016 році не був включений до обласної програми будівництва та реконструкції.

Бюджет 2016 року складав 31607600 гривень,  в тому числі 25237200 грн. – кошти освітньої субвенції, 6370400 грн. - кошти місцевого бюджету. Бюджет розвитку складає  2744,1 тис. грн. в тому числі на:         

- придбання шкільного автобуса – 1155,0+495,0 тис грн.,

- придбання шкільних підручників - 34,6+21,0 тис грн.

- реконструкцію  котельні дитячого садка «Журавлик» -787,0 тис. грн.

У  грудні 2016 року 2 міські загальноосвітні школи  одержали 30 комп’ютерів; закуплено 4 твердопаливних та 2 газових котли, 3 холодильники, мультимедійний проектор, комплект меблів, освоєно 290,6 тис. грн. для завершення заміни вікон на енергозберігаючі у дошкільному навчальному закладі «Журавлик».

 Кошти  освітньої субвенції дали змогу забезпечити оплату заробітної плати, харчування та енергоносії в повному обсязі. Проте  коштів недостатньо  для виплати надбавки за престиж  в розмірі 10 %, в сумі це складає 1440 тис. грн.

     З урахуванням того, що у сьогоднішній   школі повинні бути створені умови для розвитку і самореалізації кожної особистості, формування покоління, здатного «навчатися впродовж життя, створювати і розвивати цінності громадянського суспільства»,  яка повною мірою зможе втілити в життя українську національну ідею, відділ освіти, молоді та спорту свою діяльність  у 2017 році буде направляти на реалізацію завдань, визначених законами України про освіту, програмами діяльності Президента України, Кабінету Міністрів України. В рамках продовження роботи по реалізації освітньої проблеми «Забезпечення рівних умов для отримання учнями якісної освіти, розвитку і самореалізації особистості як громадянина України» основними  напрямками роботи відділу у 2017 році є:

     - продовження роботи з формування оптимальної мережі  навчально-виховних закладів;

- створення умов для забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти, підвищення рівня здобуття якісної освіти дітей з обмеженими фізичними можливостями;

- проведення необхідних поточних й капітальних ремонтів закладів освіти для створення належних санітарно-гігієнічних умов   учасникам навчально-виховного процесу;

- забезпечення охоплення дошкільною освітою дітей від 3 до 5 років на рівні не менше 85%;

- активізація роботи щодо популяризації кращого досвіду роботи педагогічних працівників і навчальних  закладів;

- продовження робіт по заміні  вікон на  енергозберігаючі; 

- продовження будівництва Підгаєцької гімназії;

- ремонт даху у Литвинівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, Підгаєцькому центрі дитячої та юнацької творчості;

- поновлення навчально-методичної бази, шкільних меблів, спортивного інвентаря  в усіх загальноосвітніх і дошкільних закладах району;

- технічне обслуговування наявних шкільних автобусів;

- ремонт наявного і придбання нового технологічного обладнання шкільних їдалень;

- придбання необхідної кількості та проведення технічного обслуговування  первинних засобів пожежегасіння, просочування дерев’яних конструкцій вогнетривким розчином в усіх освітніх закладах,  ремонт наявних систем пожежної сигналізації.

У 2016 році відділом освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, районним ФСТ „ Колос” АПК спільно з районною федерацією футболу проведено 51  фізкультурно –оздоровчий захід, в якому взяло участь 5000 учасників ( без спортивних заходів, що пройшли у І етапі змагань).  У 2016 році у Підгаєцькому районі проведено:

 - ХХ спортивні ігри школярів Підгаєччини 2015-2016 навчального року (січень-травень);

 - ХХІ спортивні ігри школярів Підгаєччини 2016-2017 навчального року (вересень-грудень);

 - ХХVІ районні фінальні сільські спортивні ігри Підгаєччини. Контингент – учнівська молодь ( юнаки, дівчата), дорослі (чоловіки, жінки);

- серед учнівської молоді проведені районні змагання з футболу, легкоатлетичного кросу, волейболу, баскетболу, легкої атлетики, настільного тенісу, футболу  на призи клубу «Шкіряний м’яч», міні-футболу, футзалу, Спартакіади допризовної молоді, змагань юних рятувальників «Школа безпеки», ІІ етап дитячо-юнацької спортивної гри «Сокіл» («Джура»), з воєнізованого триборства, «Козацький гарт».

- змагання з шахів (учнівська молодь, чоловіки),

- змагання з шашок (учнівська молодь, чоловіки);

- змагання з шахів серед учнівської молоді "Біла тура" ( учнівська молодь 2002 року народження та молодші);

- змагання з шашок серед учнівської молоді "Диво шашки " (учнівська молодь 2002 року народження та молодші);

- змагання з міні-футболу (юнаки, чоловіки);.

- районний турнір з футболу серед учнівської молоді на призи клубу “Шкіряний м’яч ” серед трьох вікових груп ( хлопчики 2005-2006 р. н., 2004 -2005 р. н., 2003 -2004 р.н.);

- Всеукраїнський Олімпійський урок та Олімпійський тиждень(учнівська молодь району);

- перший етап спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя» (учні 5-6 класів шкіл району);

- змагання „Тато, мама, я- спортивна сім’я ” (учні 4-6 класів),  які входили у програму ХХVІ районних фінальних сільських спортивних ігор Підгаєччини.

           З 13 по 17 вересня 2016 року в м. Підгайцях, на стадіоні «НИВА» проходив фестиваль футболу із залученням дітей переселенців, дітей учасників АТО, дітей з соціально незахищених сімей, дітей-сиріт, інших дітей соціальних категорій, всього 192 хлопчики і дівчаток та 24 вчителі з 16 шкіл району. В рамках проекту всі школи отримали спортивний інвентар та екіпіровку.
Анонси подій

Інформаційні послуги

 
 

 

Актуальна тема

Напрямки державної підтримки аграрного сектору у 2018 році (матеріали Інформаційного вісника Уряду від 07.02.2018 р.)

Інформаційні матеріали  Кабінету Міністрів України про медреформу

Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України про субсидії та актуальних питань соціально-економічного життя країни, ключових реформ, що впроваджуються.

Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області

Пам’ятка щодо посилення пильності громадян до фактів що можуть свідчити про підготовку до диверсій та терористичних акцій

Витяг з Рекомендацій населенню щодоправилповедінки під час проведення масових заходів і дій при загрозі вчинення терористичного акту

Грантові проекти

Магістратури вищих навчальних закладів –важлива складова системи підготовки державних службовців

Про наслідки захоплення адміністративних будівель, приміщень органів влади та наслідки створення перешкод в режимі роботи органів влади для населення та адміністративно-територіальних одиниць в цілому

БЮДЖЕТНА ПРОГРАМА КПКВК 1201150 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»