Підгаєцька районна державна адміністрація
48000, м.Підгайці, вул.Шевченка, 39
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

.
На головну

Районний сектор УДС НС інформує


 

Пам’ятки дій населення при надзвичайних ситуаціях

 

Листівки:

Як користуватися вогнегасником

Вогонь у полі - загроза для врожаю

Увага: пожежонебезпечний період

У пожежонебезпечний піріод в лісі заборонено

Пожежа у лясі - лихо для країни

Багаття загасити легше ніж ліс

Бережіть врожай від пожежі!

Знання та виконання правил поведінки на воді

Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування

Бережіть ліс від стихії вогю!

101 служба порятунку

Оповіщення при надзвичайних ситуаціях (НС) мирного часу

Вибухонебезпечні і підозрілі предмети

Дії при аваріях з вибухами і пожежами

Дивись під ноги!

Як вижити під «Градом»? (Інструкція)

Режим надзвичайної ситуації

Сигнал «Увага всім!»

Що повинно бути в екстреній валізі

 

Новини, повідомлення, рекомендації:

 

«Підгаєцьким відділом Теребовлянської місцевої прокуратури вживаються заходи щодо невідкладного реагування на факти діяльності нелегальних автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів, а також боротьбу з незаконною порубкою та експортом лісу, попередження, протидію злочинам та іншим правопорушенням у цій сфері»..

Підгаєцьким відділом Теребовлянської місцевої прокуратури вживаються заходи з метою швидкого та безумовного виконання доручення Уряду та керівництва держави та координації діяльності правоохоронних органів на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про протидію гральному бізнесу" від 20.12.2019.

Як захистити себе від грози

Про вжиття заходів щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час підготовки та проведення виборів

Пам’ятка про заходи щодо забезпечення пожежної безпеки на виборчих дільницях

08.09.2015. Правила користування електроприладами

01.10.2015.Рекомендації щодо збирання та вживання дикорослих грибів

01.09.2015. Небезпечні знахідки

27.08.2015.Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

27.07.2015.ДСНС України закликає громадян дотримуватися елементарних правил відпочинку поблизу водойм!

18.06.2015 Правила поводження на воді

09.06.2015. Правила поведінки у пожежонебезпечний період

27.05.2015. Щоб знизити ризик під час грози на відкритій місцевості

 

 

 ПАМ’ЯТКА

про заходищодо забезпечення пожежної безпеки на виборчих дільницях

I.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

У даній пам’ятці визначено вимоги пожежної безпеки до виборчих дільниць у період проведення виборчої кампанії.

Відповідальність за протипожежний стан приміщень виборчих дільниць та агітпунктів покладається особисто на керівників підприємств, установ та організацій, яким належить ці приміщення, а за додержання протипожежного режиму – на голів комісій, завідуючих агітпунктами та чергових.

Із приміщень виборчої дільниці та агітпункту має бути не менше двох евакуаційних виходів з дверима, що відчиняються у напрямку виходу з приміщення.

Сходові клітки, евакуаційні виходи, проходи, коридори, тамбури постійно повинні утримуватись вільними і нічим не захаращуватись.

Приміщенні повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, тощо) відповідно до встановлених норм.

На виборчих дільницях та агітпунктах забороняється зберігати легкозаймисті речовини та користуватись відкритим вогнем. Палити цигарки дозволяється тільки у спеціально відведених та обладнаних місцях.

Щоденно, після закінчення робочого дня черговий по виборчій дільниці або агітпункту повинен ретельно оглянути всі приміщення і при виявленні порушень протипожежного режиму вжити заходів до їх усунення. Всі особи, які беруть участь у роботі виборчих дільниць та агітпунктів, повинні знати і виконувати правила пожежної безпеки, а при виникненні пожежі - негайно повідомити про це по телефону 101 та вжити заходів щодо евакуації людей і документів із приміщення, після чого розпочати гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння до прибуття підрозділів пожежної охорони.

II. ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ І ОСВІТЛЕННЯ.

Підключати електроустановки (електролампи, телевізори, радіоприймачі та інші прилади) можна тільки з урахуванням допустимого навантаження електромережі. До монтажу, ремонту та обслуговування електроустановок допускаються тільки особи, відповідальні за їх протипожежний стан (головний енергетик, енергетик, інженерно-технічний працівник відповідної кваліфікації).

До всіх кабін слід встановити загальний вимикач для одночасного їх вимикання.

Електроприлади і апарати потрібно включати у мережу тільки задопомогою справних штепсельних з’єднань.

Під час експлуатації електромережі і електроприладів забороняється:

·         застосовувати некалібровані (саморобні) запобіжники;

·         застосування саморобних подовжувачів, які не відповідають Правилам будови електроустановок;

·         застосування для опалення приміщення нестандартного (саморобного) електронагрівального обладнання;

·         користування пошкодженими розетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами;

·         підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи;

·         використання побутових електронагрівальних приладів (чайників, кип’ятильників тощо) у не встановлених для цього місцях

·         застосовувати для електромереж радіо-та телефонні проводи;

·         застосовувати електропроводку з пошкодженою ізоляцією;

·         заклеювання ділянок електропроводки папером, горючими тканинами;

·         підключати ілюмінацію безпосередньо від зовнішньої електропроводки. Її слід монтувати через розподільний щит;

·         залишати без нагляду ввімкнуті в електромережу електроприлади ( радіоприймачі, телевізори ін.);

Для аварійного освітлення приміщень необхідно передбачити електричні ліхтарі.

III. ОПАЛЕННЯ.

Особи, призначені на підприємствах відповідальними за технічний стан опалювальних установок, зобов’язані організовувати постійний контроль за правильністю їх утримання та експлуатації, своєчасний і якісний ремонт.

Опалювальні установки повинні відповідати протипожежним вимогам стандартів, будівельних норм та інших нормативних актів.

Очищення димоходів та печей від сажі потрібно провести перед початком опалювального сезону.

Топлення печей повинно проводитися спеціально уповноваженими особами, які пройшли протипожежний інструктаж.

Режим, час та тривалість топлення печей встановлюється розпорядженням керівника підприємства.

Підлога з горючих матеріалів повинна захищатися під топковими дверцятами (топковим отвором) металевим листом розміром 0,7x0,5 м, що розташовується своїм довгим боком уздовж печі.

 


 

 

 

 

 

 

http://oda.te.gov.ua/data/upload/publication/pidhaetska/ua/24247/image002.jpg

 

 

Правила безпеки при користуванні електроприладами

 

 

З настанням осінньо-зимового періоду різко збільшується кількість пожеж у побуті з електротехнічних причин. Для попередження вогневих випадків та трагічної загибелі людей на них Управління ДСНС України у Тернопільській області нагадує основні правила безпечного користування електроприладами, від дотримання яких може залежати Ваше життя.

 

Правильне користування електроенергією в сухих приміщеннях з дерев'яними підлогами практично виключає випадки ураження електричним струмом. Однак через порушення правил експлуатації електроприладів, викладених у заводських інструкція, несвоєчасного ремонту та недбалого утримання їх у домашніх умовах нерідко виникають пожежі, які не тільки знищують матеріальні цінності та наносять значні збитки, а й забирають людські життя. Дотримуючись основних правил безпечного користування електроенергією в побуті, необхідно виконувати наступне:

 

квартирна електропроводка повинна завжди бути справною, мати захист від коротких замикань автоматичними вимикачами або запобіжниками. Слід пам'ятати, що запобіжники є захистом одноразової дії і після перегорання підлягають заміні. Застосування дротяної перетинки може призвести до пожежі. Необхідно також пам'ятати, що електричну проводку у жодному разі не можна гасити водою;

користуватися електроприладами відповідно до вказівок заводських інструкцій, проводити їх періодичні огляди та своєчасний попереджувальний ремонт. При цьому слід пам'ятати, що ремонт електроприладів безпечно проводити тільки після відключення їх від електромережі, а ремонт електропроводки - при відключених автоматичних вимикачах або викручених пробках. При виявленні пошкодження ізоляції провода, слід обережно відключити його від електромережі, акуратно і щільно обмотати оголене місце двома-трьома шарами ізоляційної стрічки;

не допускати довільного вбивання в стіни цвяхів і милиць для підвішування гардин, картин та інших предметів, а також пробивання отворів, адже це може призвести до пошкодження прихованої електропроводки і ураження електричним струмом. Такі роботи повинні проводитися з дозволу житлових організацій;

обережно поводитися з переносними електричними світильниками, електроінструментом. Особливо небезпечно користуватися ними поблизу батарей опалення, водопровідних труб та інших заземлених металоконструкцій, так як при пошкодженні ізоляції електричного приладу або світильника тіло людини, яка торкається металевих конструкцій, виявляється в ланцюзі проходження електричного струму;

неприпустимо застосовувати саморобні електроплитки з відкритими спіралями, саморобні електропечі, електроінструменти, а також наповнювати водою нагрівальні прилади (чайники, каструлі, самовари), включені в мережу;

не можна підвішувати освітлювальну арматуру (люстри, абажури, ліхтарі) на проводи під напругою. Освітлювальна арматура повинна підвішуватися на спеціальні пристосування без натягу. Низько опущені світильники, які дотикаються до підлоги - потенційні джерела електротравм;

необхідно дотримуватися особливої обережності при користуванні електроенергією в приміщеннях з підвищеною небезпекою та особливо небезпечних (сараї, гаражі, підвали, ванні кімнати, літні кухні), а також прирівняних до них територій поза приміщеннями (двір, сад, город). У цих приміщеннях ізоляція швидше зношується. У таких умовах потрібно застосовувати електроприлади і світильники спеціальної конструкції. У приміщеннях, де повітря насичене водяними парами, підлоги зволожені, при відсутності вентиляції створюються умови для більшої провідності електричного струму. Тому в цих приміщеннях забороняється встановлювати штепсельні розетки і вимикачі - їх слід виносити в коридор або сусідні сухі кімнати;

не виносити з приміщень у двір включені в електричну мережу електроприлади, радіоприймачі, переносні лампи та інші струмоприймачі;

не користуватися саморобними електронагрівальними приладами. Це небезпечно для життя;

не торкатися освітлювальної арматури мокрими руками або вологою ганчіркою. При заміні або чищенні ламп їх необхідно відключати;

не торкатися одночасно корпусів переносних електроприймачів (настільних ламп, торшерів, прасок, пилососів) і заземлених металевих предметів (батарей опалення, водопровідних і газових труб, корпусів ванн, раковин і газових плит);

 

Забороняється:

 

зафарбовувати і заклеювати шпалерами електричну проводку;

замінювати заводські запобіжники (навіть тимчасово) будь-якими провідниками (жучками);

підвішувати електропровід на цвяхи, металеві і дерев'яні предмети;

закладати проводи й шнури на газові і водопровідні труби, за батареї опалення;

підвішувати будь-що на електричну проводку;

витягати за шнур вилку з розетки;

проводити без відключення роботи з ремонту електропроводки, вимикачів, розеток, лампових патронів, електроприладів, апаратів і машин, а також очищати їх від бруду і пилу;

проводити ремонт електропроводки та побутових електроприладів неспеціалістами. Ремонтні роботи повинні проводити компетентні і кваліфіковані технічні працівники сервісних служб, які мають на це відповідний дозвіл.

 

Пам'ятайте, що в сучасних побутових умовах електрика завжди поруч з нами. Це дуже зручно, але у той же час небезпечно для недбайливих споживачів. Будьте уважні і обережні!

 

 

Правила поведінки у пожежонебезпечний період

 

Державна служба з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області інформує про Правила поведінки у пожежонебезпечний період, яких повинні дотримуватись громадяни, аби запобігти виникненню пожеж.

З метою уникнення лиха УДСНС рекомендує тимчасово не відвідувати ліси на транспортних засобах у період високої пожежної небезпеки. Відпочиваючи на природі, подбайте про те, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним як для вас, оточуючих, так і для навколишнього середовища.

Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум`я вогню нерідко перекидається на лісові насадження і може призвести до лісових пожеж та досягнути рівня надзвичайної ситуації.

 

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

 

  1. Розведення багать у лісі.

  2.  Заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів.

  3. Відвідування населенням лісу із переважанням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

  4. Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки.

  5. Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір`я тощо.

  6. Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

  7. Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.

  8.  Розміщувати ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м - мішаного, 20 м - листяного склади паливно-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва , смітники, житлові і виробничі приміщення.

  9.  Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).

  10. Залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв`язку, радіофікації, інших комунікацій та об`єктів деревні залишки і горючі матеріали.

  11. Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

 

В разі виникнення пожежі необхідно негайно повідомляти про це лісогосподарські підприємства, територіальний підрозділ ДСНС України, місцеві органи влади.

Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки несуть адміністративну відповідальність згідно ст.cт. 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 245 ККУ в разі спричинення важких наслідків.

 

Отже, задумайтесь шановні громадяни, на вирощення лісу йдуть десятки літ, а на знищення десятки хвилин,  тож збережемо спільними зусиллями нашу флору і фауну.

 

 

 

 

 

 

                                             Щоб знизити ризик під час грози на відкритій місцевості

 

Не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі. Найбільш небезпечними з них є дуб і тополя. Дуже рідко блискавка влучає у вербу i клен, а найменш вірогідна її атака на кущі, невисокі зарослі.

На відкритому просторі краще присісти у яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не лягайте на землю, бо тим самим збільшуєте площу ураження розрядом, а краще слід сісти, злегка нагнувши голову, аби вона не була вище предметів які знаходяться поряд.

Не ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим більше серед острівців дерев. Також не можна бігти.

Якщо вас двоє, троє чи більше, – не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд, як відомо, пepeбiгaє через контакт людських тіл. Перебуваючи у сховищі, ноги тримайте вкупі, а не розкидано, тим самим звузивши площу можливого ураження розрядом; негайно слід позбавитись ycix металевих предметів, які є на вас чи при вас: лопати, сокири, ножі, браслети – покладіть у захищеному місці подалі від себе.

Не можна купатися під час грози, але якщо гроза застала під час купання, то слід до берега добиратися повільно, спокійно, не вимахуючи руками.

Перебуваючи в горах уникайте різних виступів і підвищень.

Небезпечними можуть бути i металеві предмети, отже не варто знаходитися поряд із ними.

Утримайтеся дзвонити по телефону, при великій потребі робіть це швидко одразу ж після чергового грозового розряду.

Якщо ви знаходитесь на відкритому місці і раптом відчуваєте, що волосся стає дибки, по шкірі легке поколювання або чуєте дивний звук вібрації, що виходить від предметів, це означає, блискавка ось-ось вдарить! Такі відчуття виникають за 3-4 секунди до удару блискавки. Негайно нагніться вперед, поклавши руки на коліна (не на землю!). Ноги повинні бути разом, п’яти притиснуті один до одного (інакше розряд пройде через тіло).

Електричний розряд блискавки при проходженні через організм людини викликає загальні порушення. В місцях входу і виходу електричного розряду утворюються опіки тканин, що нагадують опіки ІІІ-ІV ступеня. Іноді на шкірі відмічаються деревовидні розгалужені червоні смуги. Людина втрачає свідомість, знижується температура тіла, зупиняється дихання, пригнічується серцева діяльність, можливе спостереження стану “уявної” смерті, при якому не прослуховується дихання та пульс, зіниці широкі, не реагують на світло. Шкіряні покриви бліді. При легкому враженні спостерігається запаморочення, шум у вухах, слабкість, втрата свідомості.

При наданні першої допомоги:

Покладіть потерпілого на тверду поверхню в горизонтальне положення.

Якщо людині пощастило і вона має просто шок (втрата мови, свідомості) – спробуйте вивести її з шокового стану (маєте з собою нашатир – давайте понюхати). Зателефонуйте 103.

Якщо удар блискавки був прямим і сильним – мусите якнайшвидше зробити штучне дихання “рот-у-рот” і непрямий масаж серця.

Пробуйте реанімацію без зупинок, оскільки маєте лише 10 максимум 15 хвилин, після чого шанси на порятунок дуже мізерні.

Пам’ятайте – під час грози ховатися потрібно не від води, яка падає з неба, насправді ховатися й рятуватися треба від блискавки, бо саме вона вбиває!

Людина має значні шанси на виживання під час удару блискавки. По-перше, хоча температура під час розряду достатньо висока, проте триває вона зазвичай недовго і не завжди призводить до серйозних опіків. По-друге, основний струм блискавки часто проходить по поверхні тіла. Тому більшість уражених блискавкою людей не вмирає. За різними оцінками помирає від 5% до 30% уражених. Ваші шанси на виживання значно підвищуються, якщо поряд знаходиться людина, яка вміє робити штучне дихання і масаж серця. Часто жертви удару блискавки виглядають ніби мертвими, але насправді у них сталася зупинка серця. Негайне застосування штучного дихання і масажу серця може повернути їх до життя.

 

                                                                     

                      Якщо ви отримали повідомлення про загрозу терористичного акту по телефону, правоохоронним органам для запобігання вчинення злочинів і розшуку злочинців, значно допоможуть наступні ваші дії:

 

– Спробуйте дослівно запам’ятати розмову і зафіксувати її на папері.

 

– Під час розмови спробуйте визначити стать, вік і особливості мови того, хто телефонував: голос (гучний, тихий, низький, високий, низький); темп мови (швидка, повільна); вимова (виразна, спотворена, із заїканням, з акцентом або діалектом і т. д.); манера мовлення (розв’язна з нецензурними висловами і т.д.).

 

– Обов’язково відзначте звуковий фон (шум автомашин, або залізничного транспорту, звук теле – радіо апаратури, голосу і т. д.)

 

– Обов’язково зафіксуйте точний час дзвінка і тривалість розмови.

– У ході розмови постарайтеся отримати відповіді на наступні питання: куди, кому по якому телефону дзвонить людина? Які конкретно вимоги висуває чоловік?

– Висуває вимоги він особисто, виступає в ролі посередника або представляє якусь групу осіб?

– На яких умовах він згоден відмовитися від задуманого? Як і коли з ним можна зв’язатися?

– Кому ви повинні повідомити про це по дзвінку?

– Постарайтеся домогтися від того, хто дзвонить, максимально можливого проміжку часу для прийняття вами рішення або вчинення будь-яких дій.

– Якщо можливо ще в процесі розмови, повідомте про нього керівництву об’єкта, якщо немає – негайно по його закінченню.

– Не поширюйтеся про факт розмови та його зміст. Максимально обмежте кількість людей, що володіють інформацією.

– При наявності автоматичного визначника номера запишіть певний номер, що дозволить уникнути його втрати.

– При відсутності визначника номера після закінчення розмови не кладіть трубку на важелі телефону і негайно, використовуючи інший телефон, повідомте про факт дзвінка в правоохоронні органи!

У разі якщо ви виявили саморобний вибуховий пристрій, гранату чи снаряд, дотримуйтеся декількох правил, щоб вберегти себе на оточуючих вас людей:

– Не підходьте близько і не дозволяйте іншим людям торкатися до предмету;

 – Негайно повідомте про знахідку в міліцію;

 – Не чіпайте, не розкривайте і не переміщуйте знахідку;

 – Запам’ятайте всі подробиці пов’язані з моментом виявлення предмета;

 – Дочекайтеся прибуття оперативних служб.

 

Ознаками вибухового пристрою можуть бути:

 

– Натягнутий дріт, шнур і т. д.;

 – Провід або ізоляційна стрічка невідомого призначення;

 – Забуті та залишені речі виявлені у машині, в під’їзді, біля дверей квартири, в громадському транспорті, у місцях скупчення людей.

 

Пам’ятайте, завдяки спільним зусиллям правоохоронців і громадян, ми зможемо не допустити будь-яких проявів терористичних актів на території нашого міста та області!

 

 

 

Обережно! Пожежа!

 

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень.

Якщо виникла пожежа - рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте, де знаходяться засоби пожежогасіння, та вмійте ними користуватися.

Масові пожежі можуть виникати в спеку та при посухах від ударів блискавки, необережного поводження з вогнем, очищення поверхні землі випалюванням сухої трави та з інших причин. Вони можуть викликати ураження людей та тварин, спалах будівель в населених пунктах, дерев'яних мостів, дерев'яних стовпів ліній електромереж та зв'язку, складів нафтопродуктів та інших матеріалів, що горять.

І, якщо ви вже опинилися в осередку пожежі, потрібно знати: не панікуйте та не тікайте від полум'я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом; з небезпечної зони, до якої наближається полум'я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню; якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі - повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини; гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум'я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами, будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас; під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв'язок за допомогою голосу; особливо будьте обережні у місцях торф'яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів; після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежно-рятувальну службу про місце, розміри та характер пожежі по телефону: 101.

Рятувальники закликаютьгромадян відмовитись від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків!

Із встановленням сухої погоди пожежно-рятувальні підрозділи області все частіше залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах: унаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності, горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях. Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності.

Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе.

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які несуть велику шкоду для здоров’я людини. Завдається значна шкода екосистемі.

При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів, промисловості, регіонів.

Рятувальники закликають громадян відмовитись від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків! Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей. Пам’ятайте, за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

"Екстрена валізка"

 

Екстрена валіза, як правило, являє собою міцний і зручний рюкзак від 25 літрів і більше, що містить необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування. Всі речі повинні бути новими (періодично поновлюваними) і не використовуватись у повсякденному житті. Екстрена валіза призначена для максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події (землетрус, повінь, пожежа, загострена криміногенна обстановка, епіцентр військових дій і т.д). Вантаж у рюкзаку треба укладати рівномірно. Добре мати рюкзак з “підвалом” (нижнім клапаном).У рюкзак рекомендується покласти наступне:

- копії важливих документів в поліетиленовій упаковці. Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів ? паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль і т.д. Документи треба укладати так, щоб у разі необхідності їх можна було швидко дістати. У деяких джерелах так само вказують серед документів тримати кілька фотографій рідних і близьких;

- кредитні картки та готівку. Нехай у вас буде невеликий запас грошей;

- дублікати ключів від будинку і машини;

- карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв'язку і зустрічі в умовленому місці зустрічі вашої родини;

- засоби зв'язку та інформації (невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ і БМ діапазоні) та елементи живлення до радіоприймача (якщо потрібні);

- ліхтарик (краще кілька) і запасні елементи живлення до нього, сірники (бажано туристичні), запальничка, свічки;

- компас, годинник (перевагу віддавайте водонепроникним);

- багатофункціональний інструмент, що включає (лезо ножа, шило, пилку, викрутку, ножиці тощо);

- ніж, сокира, сигнальні засоби (свисток, фальшфеєр і т.д.);

- декілька пакетів для сміття, об'ємом 120 літрів. Може замінити намет або тент, якщо розрізати;

- рулон широкого скотчу;

- упаковка презервативів. Презерватив, за необхідності, може використовуватись для захисту від вологи сірників та запальничок, у якості джгута для зупинки кровотечі, надійного закупорювання ємкостей від комах та піску, перенесення води, прокладки, рятувального жилету на воді тощо;

- шнур синтетичний 4-5 мм , близько 20 м;

- блокнот і олівець;

- нитки та голки;

- аптечка першої допомоги. До складу аптечки обов’язково повинні входити: бинти, лейкопластир, вата, йод, активоване вугілля (інтоксикація), парацетамол (жарознижувальний), пенталгін (знеболююче), супрастин (алергія), иммодиум (діарея), фталазол (шлункова інфекція), альбуцид (краплі для очей), жгут, шприци тощо; ліки що Ви приймаєте (мінімум на тиждень) з описом способу застосування та дози; рецепти; прізвища та мобільні телефони ваших лікарів (слідкуйте за терміном придатності ліків);

- одяг: комплект нижньої білизни (2 пари), шкарпетки бавовняні (2 пари) і вовняні, запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в'язана шапочка, рукавички, шарф (може знадобитися в найнесподіваніших ситуаціях), зручне, надійне взуття;

- міні-палатка, поліуретановий килимок, спальник (якщо дозволяє місце);

- засоби гігієни: зубна щітка і зубна паста, невеликий шматок мила, рушник (є такі в упаковці пресовані), туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих та вологих серветок, кілька носових хусток, засоби інтимної гігієни, бритву, манікюрний набір;

- приналежності для дітей (якщо необхідні);

- посуд (краще металевий): казанок, фляга, ложка, кружка;

- запас їжі на кілька днів - все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця, довго зберігається (не швидкопсувні), наприклад: висококалорійні солодощі (чорний шоколад (з горіхами), жменю льодяників), набір продуктів (тушонка, галети, суп-пакети, м'ясні та рибні консерви), якщо дозволяє місце - крупа перлова, гречана, рис довгозерний, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати, горілка, спирт питний;

- запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати (вода не повинна бути застояною).

У літніх людей, інвалідів та дітей є особливі потреби. За необхідності, цей список доповнюється і коригується. Із практики, загальна вага “Екстреної валізи” не повинна перевищувати 50 кілограмів.

 

 

 

Архів новин:

 

13.05.2015,16.04.2015,08.04.2015,03.04.2015,11.03.2015, 06.03.3015
Анонси подій

Інформаційні послуги

 
 

 

Актуальна тема

Напрямки державної підтримки аграрного сектору у 2018 році (матеріали Інформаційного вісника Уряду від 07.02.2018 р.)

Інформаційні матеріали  Кабінету Міністрів України про медреформу

Інформаційні матеріали Кабінету Міністрів України про субсидії та актуальних питань соціально-економічного життя країни, ключових реформ, що впроваджуються.

Інформація для громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, Донецької та Луганської області

Пам’ятка щодо посилення пильності громадян до фактів що можуть свідчити про підготовку до диверсій та терористичних акцій

Витяг з Рекомендацій населенню щодоправилповедінки під час проведення масових заходів і дій при загрозі вчинення терористичного акту

Грантові проекти

Магістратури вищих навчальних закладів –важлива складова системи підготовки державних службовців

Про наслідки захоплення адміністративних будівель, приміщень органів влади та наслідки створення перешкод в режимі роботи органів влади для населення та адміністративно-територіальних одиниць в цілому

БЮДЖЕТНА ПРОГРАМА КПКВК 1201150 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»