Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну / Економіка району / Програма соціально-економічного та культурного розвитку на 2018 рік

Паспорт програми соціально-економічного та культурного розвитку Шумського району на 2018 рік


ПРОГРАМА

соціально-економічного та культурного розвитку Шумського району

на 2018 рік

Вступ

Програма соціально-економічного та культурного розвитку Шумського району на 2018 рік (далі – програма) базується на аналізі соціально-економічної ситуації, що склалася у районі. Вона визначає цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку Шумщини на 2018 рік.

Програма розроблена відділом економіки і підприємництва разом з іншими структурними підрозділами районної державної адміністрації, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади, організаціями, виконавчими комітетами Шумської міської та Великодедеркальської сільської рад відповідно до доручення голови обласної державної адміністрації від 22 вересня 2017 року № 75 «Про розроблення проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2018 рік», доручення голови районної державної адміністрації від 05 жовтня 2017 року № 44 «Про розроблення проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку Шумського району на 2018 рік».

В основу програми покладені завдання з урахуванням положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 р. № 411 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2018-2020 роки».

Зниження рівня безробіття, зростання добробуту населення району, підвищення якості життя через створення сприятливих передумов для інвестування пріоритетних галузей економіки, впровадження ресурсо - та енергозберігаючих технологій, стабілізації і нарощення власної сировинної бази, дотримання законодавства про працю, підтримка малого і середнього бізнесу, реалізація районних (комплексних) програм розвитку – основна мета програми розвитку району у 2017 році.

Головною метою програми на 2018 рік є зростання добробуту населення району на основі забезпечення розвитку реального сектору економіки, створення сприятливих передумов для інвестування пріоритетних галузей економіки, підтримки малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць, скорочення рівня безробіття, забезпечення цінової стабільності, дотримання законодавства про працю, впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій, покращення якості надання соціальних та адміністративних послуг.

І. АНАЛІЗ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ ЗА 2017 РІК

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Промисловими підприємствами району протягом січня-вересня 2017 року реалізовано промислової продукції на суму 23346,5 тис. грн., що на 5122,3 тис. грн. більше ніж за аналогічний період 2016 року, завдання програми виконано на 122,6 %, до аналогічного періоду минулого року ріст виробництва склав 28,1 %. Зростання показників відбулося за рахунок розширення виробничих потужностей в легкій промисловості (встановлено 4 додаткові лінії по пошиву робочого одягу на ТОВ «Сегеш - Україна»), а також за рахунок розширення ринків збуту в харчовій промисловості.

Хлібозаводами району вироблено 557,0 тонн хлібобулочних і кондитерських виробів, що на 145,0 тонн або на 35,0 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Варто зазначити, що з метою розширення виробництва на ПП «Шумськ хліб» встановлюється додаткова лінія по виробництву булочних виробів, яка буде введена в експлуатацію до кінця 2017 року. На даний час здійснюється налагодження обладнання.

В травня поточного року на ТОВ «Сегеш-Україна» введено в експлуатацію нове адміністративно-побутове приміщення, де встановлено 4 нових ліній по пошиву робочого одягу, що дало змогу створити 40 нових робочих місць.

З метою відновлення торф’яної галузі району зареєстроване товариство з обмеженою відповідальністю «Дюшенея» по виробництву торф’яних брикетів на території с. Онишківці.

На даний час активно реалізовується інвестиційний проект «Будівництво пункту для вирощування печериць (с. Круголець Шумський район)».

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

Виробництво валової продукції сільського господарства по всіх категоріях господарств (в цінах 2010 року) за 9 місяців 2017 року становить 429,7 млн. грн., що на 10,5 млн.грн більше ніж за аналогічний період минулого року.

На початок жовтня 2017 року в сільськогосподарських підприємствах району утримувалося 318 голів ВРХ, що на 42 голови більше до відповідного періоду минулого року, в т.ч. корів 164 голови, що на 47 голів більше до аналогічного періоду минулого року, в результаті чого збільшилося виробництво молока, яке за 9 місяців поточного року становить 412 тонн, що на 39 тонн більше до відповідного періоду минулого року.

Поголів’я свиней, яке утримують господарства на 1 жовтня 2017 року становить 3941 гол., що на 1731 гол. більше до минулорічного показника. Виробництво м’яса за 9 місяців 2017 року склало 782 тонни, на 275 тонн більше до відповідного періоду минулого року.

На сьогоднішній день в районі успішно працює сільськогосподарський обслуговуючий кооператив по заготівлі і збуту молока «Надія +» у с. Садки.

В серпні цього року створено ще один кооператив «Ягідний лан Шумщини», який планує займатися вирощуванням, заготівлею та збутом ягідної продукції.

ДОРОЖНЯ ІНФРАСТРУКТУРА, ТРАНСПОРТ ТА ЗВ'ЯЗОК

З метою належного утримання автомобільних доріг в Шумському районі філією «Шумський райавтодор» протягом січня –вересня 2017 року виконано робіт на суму 6 595 493,0 грн., з них: по утриманню (включаючи зимовий період протягом січня-лютого розчистка та посипання доріг) та ремонту доріг загального користування державного та місцевого значення на суму 4 890 998,0 грн та по утриманню і ремонту вулиць і доріг по контрактах з іншими замовниками на суму 1 704 495 грн, а саме:

- поточний ремонт регіональної дороги Острог – Кременець - Радивилів на суму 706 989 грн.;

- експлуатаційне утримання регіональної дороги державного значення Острог – Кременець - Радивилів на суму 1 320,324 тис. грн.;

- експлуатаційне утримання територіальної дороги державного значення Шумськ - Дедеркали-Р-32 на суму 774 529 тис. грн.;

- експлуатаційне утримання обласної дороги місцевого значення Шумськ - Білокриниця на суму 190,074 тис. грн.;

- експлуатаційне утримання районних доріг місцевого значення на суму 1 045 271 тис. грн.;

- виконання договірних робіт по контракту з Шумською міською радою на суму – 767 477 тис.грн;

- виконання договірних робіт по контракту з Великозагайцівською сільською радою на суму –265,221 тис.грн;

- виконання договірних робіт по контракту з Великодедеркальським ККП на суму –2,098тис.грн (розчищення та посипання доріг в зимовий період);

- виконання договірних робіт по контракту з Підгайцівською сільською радою на суму – 9,580 тис.грн;

- виконання договірних робіт по контракту з Людвищенською сільською радою на суму –62,635 тис.грн;

- виконання договірних робіт по контракту з Матвіївською сільською радою на суму –47,174 тис.грн;

- виконання договірних робіт по контракту з Васьковецькою сільською радою на суму –49,999 тис.грн.

Здійснено ремонт автомобільних доріг Темногаєцької сільської ради на суму 161,506 тис.грн. Вілійською сільською радою відремонтовано дороги на суму 90 тис., а також здійснено відновлення асфальтового покриття ділянки дороги біля церкви в с.Тетильківці.

Здійснюються заходи по заготівлі піскосумішей для посипання доріг під час ожеледиці.

Проведено ямковий ремонт на автомобільній дорозі Шумськ-Білокриниця (в с.Угорськ), положено 30 т. асфальтобетону.

Здійснено вирівнювання нерівностей на дорозі в с.Антонівці піщаною сумішшю.

Транспортні організації району протягом 9 місяців 2017 року здійснили перевезень вантажів та пасажирів на суму 2806,4 тис. грн., що становить 112,1 % до показника попереднього року. Зменшились на 3,0 % обсяги перевезень пасажирів, що здійснюються юридичними особами, і становили 725,6 тис. грн. проти 744,6 тис. грн. показника аналогічного минулого звітного періоду. Фізичними особами надано послуг на суму 1034,8 тис. грн., що на 5,0 % менше показника аналогічного звітного періоду 2016 року.

Головними проблемами транспортної галузі залишаються критична зношеність парку вантажних автомобілів та незадовільний стан автомобільних доріг.

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

Зметою модернізації відомчого котельного господарства та запровадження енергозберігаючих технологій проведено капітальний ремонт із встановлення нових твердопаливних котлів у паливній Матвіївського НВК та проведено гідрохімічне очищення системи опалення.

У паливній Шкроботівського НВК встановлено додатковий твердопаливний котел на альтернативному виді палива.

Відремонтовано теплотрасу у Людвищенському НВК.

КАПІТАЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО ТА ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНОСТІ

З початку року підрядними організаціями району виконано будівельно-монтажних робіт на 419,0 тис. грн., що на 708,0 тис. грн. менше у порівнянні з відповідним періодом 2016 року (1,127 тис. грн.). Зниження обсягів будівельних робіт відбулося у зв’язку з ліквідацією у 2016 році підрядних організацій таких як: ПП «Еней» та ТОВ «Шумськгаз».

Протягом звітного року введено в експлуатацію 3000,0 м2 житла, що на 2600,0 м2 більше у порівнянні з відповідним періодом 2016 року. Збільшення, введеного в експлуатацію житла, відбулося за рахунок завершення будівництва та введення в експлуатацію багатоквартирного житлового будинку з прибудованими приміщеннями торгово-побутового призначення в місті Шумськ по вул. Л. Українки, 34 та багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення по вул. Енергетична міста Шумськ.

Обсяг капітальних інвестицій за січень-червень 2017 року становив 40202,0 тис. грн., що на 18160,0 тис. грн. більше ніж за аналогічний період 2016 року (22042,0 тис. грн. – у 2016 році), завдання програми виконано на 67,0 %, темп росту склав 1,5 %. Обсяг капітальних інвестицій в розрахунку на одну особу у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року зріс майже вдвічі і становив 1201,1 грн., проти 654,1 грн. у 2016 році, завдання програми виконано на 68,0 %.

 

ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Загальний обсяг залучених іноземних інвестицій в район склав 838,4 тис. дол. США.

На території району зареєстровано 8 підприємств з іноземними інвестиціями, найбільшими із яких є ТОВ «Сегеш-Україна» та ТОВ «Мікоген-Україна».

У структурі прямих іноземних інвестицій 100,0 % склали грошові внески. Країнами – інвесторами стали Кіпр, Естонія, Німеччина, Вірменія, Польща.

Активно проводиться робота щодо реалізації, із залученням коштів Європейського інвестиційного банку, інвестиційного проекту «Впровадження енергоефективної системи опалення громадських будівель м. Шумськ, Шумського району, Тернопільської області з будівництвом фотоелектричної станції потужністю 11,5 МВт» на загальну суму 16,5 млн. євро, який отримав позитивний висновок в Міністерстві фінансів України.

НАЛАГОДЖЕННЯ СПІВРОБІТНИЦТВА З МІЖНАРОДНИМИ ІНСТИТУЦІЯМИ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТІВ МІЖНАРОДНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ

Шумська об’єднана територіальна громада увійшла до списку обраних громад Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). В рамках даної програми підписано меморандум про співпрацю та отримання першого траншу у сумі 375,0 тис.грн. для реалізації пілотного проекту з реконструкції частини приміщення кінотеатру під зал засідань міської ради.

Отримано попередню домовленість від Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” про спільну реалізацію проекту «Придбання обладнання та програмного забезпечення для оформлення закордонних біометричних паспортів у Центрі надання адміністративних послуг Шумської міської ради» (248,0 тис.грн. кошти ЄС/ПРООН, 146,0 тис.грн. кошти міської ради).

ЖИТЛОВО–КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Проведена відповідна робота щодо підготовки житлово-комунального господарства в селах району.

Крім того в населених пунктах громади виконані наступні види робіт:

- впроваджено нові вітки вуличного освітлення в населених пунктах – Залісці (10 ліхтарів), Забара (6 ліхтарів), с. В.Іловиця, (8 ліхтарів), М.Іловиця (8 ліхтарів), м. Шумськ (14 ліхтарів) до кінця липня планується підключення Биківці (6 ліхтарів) та Бриків (9 ліхтарів). Замінено 54 ламп зовнішнього електроосвітлення на енергоефективні натрієві в населених пунктах громади.

- очищено від зелених насаджень «Польське кладовище» у м. Шумську.

- за кошти міського бюджету придбано та розміщено на території м. Шумськ 30 нових сміттєвих урн.

- здійснено очищення спеціалізованою технікою міських вулиць від залишків піску, використаного під час зимового утримання.

- здійснено роботи по заміні газонного покриття на центральному стадіоні в м. Шумськ.

- облаштовано автобусні зупинки в с. Круголець та м. Шумськ.

- облаштовано огорожу навколо пам’ятника в селі Потуторів на загальну суму 19,6 тис.грн.

- збудовано новий спортивний майданчик в м. Шумськ із штучним покриттям.

- рішенням сесії міської ради передано на обслуговування КП Шумськкомунсервіс 23 башти Рожновського, які обслуговувало КДСП «Шумський райсількомунгосп» за залишок невикористаних коштів інфраструктурної субвенції плануємо закупити на всі башти автоматичний пристрій для регулювання подачі води.

- в селі Угорськ завершено капітальний ремонт із заміни водопровідної мережі 300 погонних  метрів.

- розпочато процедуру закупівлі 10 дитячих майданчиків для облаштування в селах громади.

- замінено 10 глибинних насосів в населених пунктах (Залісці, Башківці, Сураж, Боложівка, Онишківці, Бриків, Шумськ).

РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА ПОСЛУГ

Реалізація продовольчих та непродовольчих товарів, надання послуг ресторанного господарства населенню району здійснюється через 329 об’єктів роздрібної торгівлі, в тому числі - 300 закладів торгівлі (кіоски, магазини), 29 закладів ресторанного господарства (ресторани, кафе, бари, їдальні) та 2 ринки.

Як свідчить аналіз діючої торговельної мережі, власниками торговельних об’єктів, в основному, є фізичні особи - підприємці (84,8 % до загальної кількості закладів по району).

Станом на 01.10.2017 надходження до всіх рівнів бюджетів від діяльності суб’єктів малого і середнього підприємництва склали 16.2,5 млн. грн. До участі громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 146 безробітних. Витрачено коштів Фонду 18.2 тис. грн.

Одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 2 безробітних. Сума виплати склала 30,8 тис. грн.

В районі діє 77 малих підприємств чисельність працюючих на яких становить 635 осіб.

Протягом І півріччя 2017 року обсяг роздрібного товарообігу згідно статистичних даних становив 42,6 млн.грн. обсяг реалізованих послуг 2,7 млн.грн.

За 9 місяців 2017 року у Центрі надання адміністративних послуг районної державної адміністрації надано 4445 адміністративних послуги та 421 консультацію, що на 223 послуги менше (5225 послуг за 9 місяців 2016 року) та на 94 консультації більше (327 консультацій за 9 місяців 2016 року) ніж за аналогічний період минулого року.

Зменшення кількості наданих адміністративних послуг та зростання кількості наданих консультацій відбулося за рахунок запровадження та збільшення кількості он-лайн послуг (громадяни можуть самостійно отримати адміністративні послуги користуючись порталом електронних сервісів органів державної влади), а також у зв’язку із переходом на оформлення паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм у формі ID-картки та відсутністю у відділі відповідної апаратури.

Надходження до місцевого бюджету від наданих адміністративних послуг з початку 2017 року склали 255,210 тис. грн., в тому числі послуг у сфері земельних відносин надано на 97,310 тис. грн., а послуги у сфері реєстрації склали 157,900 тис. грн.

Варто зазначити, що протягом серпня – вересня 2017 року відділ посів перше місце в області з надання електронних адміністративних послуг через портал region.igov.org.ua.

Значна увага приділяється якості обслуговування населення на території району, здійснюється координація цієї роботи.

БЮДЖЕТНО-ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА ТА ФІНАНСОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

За дев’ять місяців 2017 року до загального та спеціального фонду місцевих бюджетів району з врахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло 198896,5 тис. грн. (загальний фонд – 195861,9 тис. грн., спеціальний фонд – 3034,6 тис. грн.) Дотації надійшли в сумі 9528,9 тис. грн. Обсяг отриманих субвенцій склав 177888,7 тис. грн. (освітня субвенція – 17635,2 тис. грн., медична субвенція – 19106,4 тис. грн., субвенції соціального характеру – 129097,3 тис. грн., інша субвенція – 12049,8 тис. грн.). Податків, зборів (обов’язкових платежів) без врахування міжбюджетних трансфертів надійшло 11016,9 тис. грн., що становить 141,2 % до плану у тому числі: до загального фонду – 8444,4 тис. грн., або 121,7 % плану, до спеціального фонду – 2572,5 тис. грн., або 297,5 % плану. З них власних доходів загального та спеціального фонду районного бюджету – 7267,9 тис. грн. (зальний фонд – 4730,3 тис. грн., спеціальний фонд – 2537,6 тис. грн.), власних доходів загального та спеціального фонду сільських рад – 3749,0 тис. грн. (зальний фонд – 3714,1 тис. грн., спеціальний фонд – 34,9 тис. грн.).

Видаткова частина зведеного бюджету району за 3 квартали 2017 року виконана на 95,6% в сумі 194843,9 тис. грн.

З початку поточного року мобілізовано до Зведеного бюджету 52401,8 тис.грн., при плані 42676,4 тис.грн., що становить 122,8 %, додатково забезпечено надходжень до бюджету 9725,4 тис.грн.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 17974,4 тис.грн. що становить 152,2%.

До Державного бюджету мобілізовано станом на 01.10.2017 - 21828,9 тис.грн.. при плані 19831,7 тис.грн., або 110,1%, перевиконання складає 1997,2 тис.грн.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до державного бюджету збільшились на 7384,7 тис.грн. або на 151,1%.

До Місцевого бюджету мобілізовано станом на 01.10.2017 - 30145,2 тис.грн., при плані 22696,8 тис.грн. або 132,8%. Додатково мобілізовано 7448,4 тис.грн.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до місцевого бюджету збільшились на 10194,0 тис.грн. або на 151,1%.

НАСЕЛЕННЯ, ЗАРОБІТНА ПЛАТА ТА РИНОК ПРАЦІ

За результатами проведення аналізу рівня заробітної плати працівників району встановлено, що спостерігалась позитивна динаміка у її зростанні у І півріччі 2017 року до 5163,0 грн., що складає 93,8 % середнього рівня по області (5502,0 грн.). Серед районів області по даному показнику район займає 7 місце.

Середньомісячна заробітна плата за січень-червень 2017 року порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 169,0 % за рахунок підняття її мінімального рівня на законодавчому рівні.

Одним із негативних явищ в сфері трудових відносин є наявність заборгованості із заробітної плати. За статистичними даними станом на 01.10.2017 року заборгованість по заробітній платі в районі відсутня (в т.ч. на економічно неактивних та підприємствах-банкрутах ).

Зметою легалізації зайнятості та заробітної плати в районі на протязі 9 місяців 2017 року робочою групою з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення проведено 189 обстежень діяльності суб’єктів господарювання на предмет дотримання законодавства з питань оплати праці та зайнятості населення, виявлено 64 неоформлених належним чином найманих працівників. За результатами проведеної роботи з 64 найманими працівниками трудові відносини приведено до вимог чинного законодавства.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

При залученні коштів сільських рад проведені поточні ремонти у приміщеннях ФАПі в селах Кути, Цеценівка, Тетильківці, с.Вілія.

Придбано комп’ютерне обладнання для статистичного відділу та ведення електронного реєстру пацієнтів сімейними лікарями ЦПМСД. 3 ПК за кошти районного бюджету і 3 за кошти Шумської об’єднаної громади.

Переведено 4 медичні підрозділи із газового опалення на пічне.

Закуплено 34 т торфобрикетів для ФАПів на пічному опаленні при потребі – 80 т.

Проблемні питання :

- потреба у придбанні 4 ПК для ведення електронного реєстру пацієнтів сімейними лікарями;

- ФАПи на пічному опаленні забезпечені торфобрикетом лише на 42,0%;

- велика заборгованість з оплати праці.

3а кошти Великодедеркальської сільської ради у ФАПі с. В.Дедеркали проведено заміну підлоги, ремонт стелі, придбано рукомийник.

ОСВІТА І НАУКА

Мережа навчально-виховних закладів району у 2017/2018 навчальних роках становить всього загальноосвітніх закладів – 43 (3735 учнів).

Усі діти 100 % підвозяться до навчальних закладів району шкільними автобусами.

У 18 навчально-виховних закладах району організовано харчування учнів, яким охоплено 1231 школяр. У 15 закладах організовано гаряче харчування.

Для забезпечення усіх форм безкоштовного харчування учнів пільгових і інших категорій у 2017 році в бюджеті району передбачено 302,900 тис. грн.

З метою охоплення дітей дошкільною освітою відкрито різновікову дошкільну групу у Садківському НВК.

В усіх загальноосвітніх навчальних закладах району проведено поточні ремонти.

З метою впровадження енергозберігаючих заходів проведено утеплення одного із корпусів Цеценівського НВК.

Здійснено повірку приладів обліку електричної енергії та газового лічильника і коректора у паливній Великодедеркальської ЗОШ І-ІІІ ст.

З метою модернізації відомчого котельного господарства проведено капітальний ремонт із встановлення нових твердопаливних котлів у паливній Матвіївського НВК та здійснено гідрохімічне очищення системи опалення.

У паливній Шкроботівського НВК встановлено додатковий твердопаливний котел на альтернативному виді палива.

Відремонтовано теплотрасу у Людвищенському НВК.

Навчальні заклади забезпечені паливом.

КУЛЬТУРА

Виготовлено проектно-кошторисну документацію по реконструкції шатрової покрівлі приміщення Шумської централізованої бібліотеки та реконструкції Шумської школи мистецтв (реконструкція шатрового даху, утеплення зовнішніх стін). Тривають роботи по реконструкції Шумського районного будинку культури (реконструкція шатрового даху, утеплення зовнішніх стін). Проводяться роботи по ремонту бібліотеки-філії с.Цеценівка.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ, ПІДТРИМКА МОЛОДІ ТА ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ

З метою виконання районного плану розвитку сімей них форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування протягом звітного періоду була проведена відповідна робота.

Зокрема, 5 дітей набули статусу дітей, позбавлених батьківської опіки, яких влаштувано під опіку близьких родичів.

Двоє дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебували на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації усиновлено жителями області.

На обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації на сьогоднішній день перебуває 57 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Із загальної кількості таких дітей: 37 дітей виховується в сім’ях опікунів та піклувальників, 8 дітей – в прийомних сім’ях, 7 дітей – в дитячих будинках сімейного типу, 5 дітей – в закладах соціального захисту для дітей.

Здійснюється постійний нагляд за умовами проживання та виховання 21 усиновлених дітей. В районі має місце стійка тенденція переваги національного усиновлення над міждержавним. В районному банку даних перебуває 17 дітей, які підлягають усиновленню.

В районі створено та функціонує 2 дитячих будинки сімейного типу (с.Залісці, с.Сураж) та 11 прийомних сімей (2 у с.Матвіївці, с.Мізюринці, с.Садки, с.Тилявка, с.Залісці, 2 в с.Онишківці, с.Підгайці. с.Новостав та с.Вілія) в які на виховання та спільне проживання передано 31 дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

ТУРИЗМ ТА РЕКРЕАЦІЯ

23 травня 2017 року атестаційною комісією управління культури здійснено перегляд «народних», «зразкових» аматорських колективів району на підтвердження раніше встановленого звання. За високу виконавську майстерність присвоєно звання «народний» вокальному ансамблю районного будинку культури «Бревіс», керівник О.Бортник.

04-06 червня 2017 проведено ХІІ Міжобласний мистецько-краєзнавчий фестиваль «Братина».

У святі взяли участь 41 художній аматорський колектив із Рівненської, Хмельницької, Волинської та Тернопільської областей, а також з м.Києва із загальною кількістю учасників понад 500 чоловік та Шумського району.

13-14 жовтня, у «повстанському» лісі за селом Антонівці Шумського району тривав фестиваль-реконструкція «Луни повстанського краю».

В ході історичної реконструкції кожен міг відчути себе повстанцем і пізнати тогочасний побут – пройти блок-пости і повстанські дозори, долучитися до історичних вишколів, «озброїтись» історичною, краєзнавчою та патріотичною літературою від ЛІТБАТУ, ознайомитися з раритетними документами ОУН-УПА в штабі та пресовій кімнаті, відвідати реставровані об’єкти повстанського табору – пекарню, конюшню, криївку.

ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

На території району експлуатується 59 організованих сміттєзвалищ, під кожне з яких рішеннями сільських рад виділені земельні ділянки та проведене їх документальне оформлення.

На території Шумського району лише в м.Шумськ вивезення твердих побутових відходів, а також роздільне збирання твердих побутових відходів здійснює комунальне підприємство «Шумськкомунсервіс», але на даний час правовстановлюючих документів на земельні ділянки, виділені на сміттєзвалища немає.

На виконання доручення голови обласної державної адміністрації від 17.06.2016 № 51 "Про впорядкування об’єктів поводження з твердими побутовими відходами", з метою впорядкування об’єктів поводження з твердими побутовими відходами, головою районної державної адміністрації видане однойменне доручення від 22.06.2016 року № 38, відповідно до якого утворено робочу групу з проведенняперевірок у питаннях поводження з твердими побутовими відходами, а також зобов’язано виконавчі комітети міської та сільських рад спільно з управлінням Держпродспоживслужби у Шумському районі провести перевірку місць видалення відходів на предмет дотримання природоохоронного та санітарно-епідеміологічного законодавства та інвентаризацію. Міській раді спільно з КП «Шумськкомунсервіс» забезпечити виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, зайняті комунальним об’єктом поводження з твердими побутовими відходами та в разі потреби виділення нових земельних ділянок під згадані об’єкти.

РОЗВИТОК НОВОСТВОРЕНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

За кошти міського бюджету проведено реконструкцію паливної В.Іловицького НВК на суму 346,6 тис.грн.

Додатково з власних доходів ОТГ на загальноосвітні заклади громади спрямовано 13677,3 тис. грн. (в т.ч.: на виплату заробітної плати 9799,5 тис. грн., на харчування учнів всіх категорій в т.ч. пільгових 251,0 тис. грн., на підвіз учнів 55,2 тис. грн., на оплату комунальних послуг 3141,4 тис. грн., на ремонт газових котлів Бриківського НВК та Рохманівської ЗОШ 21,2 тис. грн., на придбання будівельних та паливо-мастильних матеріалів, автозапчастин 557,2 тис. грн., на поточний ремонт даху Шумського НВК 155,5 тис.грн., на заміну вікон в Жолобківському, Угорському, Залісцівському та Обицькому НВК 96,7 тис.грн. на придбання плити та електрокомфортки в Дитячий садочок «Сонечко» 28,8 тис.грн., та ін..).

Додатково за рахунок створення рішенням сесії міської ради від 31 серпня 2016 року № 508 Шумського освітнього округу при Шумській ЗОШ № 1 залучено коштів з державного бюджету у сумі 934 800 тис.грн., які спрямовані на зміцнення навчально-методичної бази Шумської ЗОШ № 1, Рохманівської ЗОШ та Залузької ЗОШ, в т.ч.: придбано меблів для вітальні та початкових класів Залузької ЗОШ на суму 34,0 тис.грн., придбано учнівські парти, ноутбуки (6 шт.), акустична система, телевізор, комплект для фото-відеозйомки та перегляду, комплект LED світильників та комплект електроінструментів для комбінованої майстерні та здійснено поточний ремонт покрівлі для Рохманівської ЗОШ на суму 300 тис.грн., придбано проектор та комп’ютерну техніку, учнівські парти, меблі для хімічного кабінету, прилади для кабінету хімії, біології та географії, інструменти для столярної та слюсарної майстерень, швейна машинка (10 шт.), телевізор (11 шт.), холодильник, комплект учнівських стільців, стендів, класних дошок та спортивного інвентаря для Шумської ЗОШ № 1 на суму 600 тис.грн.

За кошти Державного Фонду регіонального розвитку та міського бюджету розпочато тендерну процедуру щодо реалізації проекту капітального ремонту із заміною вікон та вхідних дверей Шумської ЗОШ №1 на загальну суму 1,5 млн. грн.

Отримано висновки облдержадміністрації та Мінрегіону 7-ми інфраструктурних проектів, які планується реалізовувати за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад на загальну суму 10297,7 тис.грн.

В населених пунктах Потуторів та Кордишів завершені роботи з огородження дитячих майданчиків і використано відповідно 17992 грн та 3120 грн.

Виділена матеріальна допомога 77 учасникам АТО в сумі 119,5 тис.грн., 82 громадянам виділена допомоги на лікування в сумі 70,2 тис.грн

ІІ. ГОЛОВНІ ПРОБЛЕМИ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ

Незважаючи на ряд вирішених проблемних питань розвитку району в цілому, залишилась ще низка проблемних питань розвитку окремих секторів економіки та соціальної сфери, від вирішення яких великою мірою залежатиме виконання програми соціально-економічного розвитку району у 2018 році.

Серйозними факторами, що обмежують розвиток є соціально-політична напруженість через макроекономічну невизначеність, військовий конфлікт на сході України, що позначився на ускладнені виробничого процесу, зростанні негативних очікувань населення відносно розвитку економіки та особистого матеріального становища.

Крім того:

 • у промисловості: низька спроможність підприємств швидко диверсифікувати ринки збуту продукції, нестача власних обігових коштів та капітальних вкладень у модернізацію виробничих потужностей, високий знос основних фондів; висока ресурсозатратність виробництва, розширення асортименту та нарощування обсягів виробництва; зростання цін на енергоносії (електроенергія, газ), що негативно впливає на собівартість продукції та її конкурентоспроможність; низький рівень переробки місцевої сировини, обмежена платоспроможність суб’єктів внутрішнього ринку, недостатня потужність фінансово-кредитної системи, недостатні темпи впровадження інноваційних процесів у виробництво;
 • у сільському господарстві: недостатньо розвинуті кредитно-фінансові механізми підтримки сільгоспвиробників; дефіцит оборотних коштів у агропідприємствах; недостатній розвиток тваринництва, що призводить до низького рівня зайнятості на селі і нераціонального землекористування, скорочення сировинної бази для переробних підприємств району;
 • у будівництві: банкрутство та/або призупинення діяльності ряду будівельних організацій; недостатні видатки на реалізацію за рахунок бюджетних коштів інфраструктурних проектів та проектів з енергозбереження у бюджетній сфері, житлово-комунальному господарстві; зростання вартості будівельних матеріалів, транспортних послуг;
 • в торгівлі: скорочення реалізації споживчих товарів через недостатню купівельну спроможність населення та тінізація торгівельної діяльності;
 • у підприємництві: обмежений доступ до фінансових ресурсів суб’єктів малого підприємництва, недостатньо розвинута інфраструктура підтримки малого підприємництва;
 • на ринку праці: складна демографічна ситуація, трудова міграція, низька мотивація до праці, невідповідність професійно-кваліфікаційної структури попиту та пропозиції на місцевих ринках праці, наявність тіньової зайнятості; низькі темпи зростання реальної заробітної плати

Саме на вирішення нагальних проблем району та досягнення основної мети – забезпечення зростання добробуту населення району спрямовані пріоритетні завдання розвитку у 2018 році.

ІІІ. ГОЛОВНІ ПРІОРИТЕТИ, ЗАВДАННЯ І ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ НА 2018 РІК

Основні завдання на 2018 рік

 • впровадження реформ в реальному секторі економіки та у соціальній сфері з метою закріплення позитивної динаміки показників, розширення ринку праці, зростання доходів бюджетів різних рівнів та населення, покращення умов життєзабезпечення населення району;
 • створення сприятливих умов для залучення інвестицій та ведення бізнесу в районі через впровадження заходів щодо ефективної роботи центру надання адміністративних послуг за принципом організаційної єдності, дерегуляцію господарської діяльності;
 • збільшення сировинної бази для молокопереробних та м’ясопереробних підприємств району за рахунок збільшення поголів’я худоби; збільшення площ посадки саду;
 • забезпечення ефективного енергоспоживання на об’єктах бюджетної сфери з метою запобігання надмірному використанню енергоносіїв та зростанню видатків державного бюджету на утримання закладів бюджетної сфери; забезпечення економії енергоресурсів і якісного теплопостачання шляхом використання альтернативних видів палива;
 • підвищення якості надання медичної допомоги та освітніх послуг і забезпечення сучасного медичного обслуговування сільського населення району через амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

План дій районної державної адміністрації щодо реалізації програми систематизовано у таблиці «Пріоритетні напрямки соціально-економічного та культурного розвитку Шумського району на 2018 рік» та у таблиці «Основні заходи щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2018 рік».

Перелік районних цільових програм як складових програми систематизовано у таблиці «Перелік районних цільових програм, запропонованих для фінансування з районного бюджету у 2018 році».

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ПРОГРАМИ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ТА КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ

РАЙОНУ НА 2018 РІК

Промисловими підприємствами району передбачається реалізувати у 2018 році промислової продукції на суму 34,0 млн. грн., ріст становитиме 113,1 % до відповідного періоду минулого року.

Протягом 2018 року планується встановлення додаткової лінії по виробництву булочних виробів на ПП «Шумськ Хліб» та виробництва торф’яних брикетів на базі ТОВ «Дюшенея» в с. Онишківці Шумського району.

З метою залучення коштів Європейського інвестиційного банку буде реалізовано інвестиційний проект «Впровадження енергоефективної системи опалення громадських будівель м. Шумськ, Шумського району, Тернопільської області з будівництвом фотоелектричної станції потужністю 11,5 МВт» на загальну суму 16,5 млн. євро, який отримав позитивний висновок в Міністерстві фінансів України.

Посівна площа у 2018 році буде становити 39364 га, з них в сільськогосподарських підприємствах - 25101 га. Валовий збір зернових культур очікується на рівні 75,1 тис. тонн.

У тваринницькій галузі агропромислового комплексу району очікується збільшення кількості великої рогатої худоби за рахунок власного відтворення поголів’я ВРХ у ФГ «Беріжок» та нарощування поголів’я свиней у ТОВ «Агроюніт Захід», і відповідно збільшиться виробництво молока і м’яса. У 2018 році значну увагу буде приділено застосуванню високоефективних і енергозберігаючих технологій при виробництві с/г продукції. Цього результату можна буде досягти завдяки залученню у сільськогосподарське виробництво інвестицій, зокрема і іноземних.

Протягом 2018 року планується здача в експлуатацію 2 магазинів загальною площею 75,0 м?.

За рахунок всіх джерел фінансування в економіку району передбачається залучити 70,0 млн. грн. капітальних інвестицій, що на 7,6 % більше ніж у 2017 році.

Також у 2018 році заплановано капітальні ремонти (утеплення фасадів) Шумського НВК, Андрушівського НВК, Залісцівського НВК Шумського району та реконструкція даху Залісцівського НВК.

Надходження до бюджетів всіх рівнів від діяльності малого підприємництва складуть 17,0 млн. грн.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств торгівлі та ресторанного господарства в 2018 році планується довести до 97,0 млн. грн., обсяг реалізованих послуг – до 5,7 млн. грн., ріст до аналогічного періоду минулого року становитиме 2,1 % і 3,6 % відповідно.

Збережеться тенденція до зростання заробітної плати у всіх видах економічної діяльності на основі поетапного росту мінімальної заробітної плати та підвищення заробітної плати згідно постанов Кабінету Міністрів України, очікується середньомісячна заробітна плата – 5510 грн.

На території району перебуває 203 км. автомобільних доріг місцевого значення, з яких понад 80,0 % не відповідають вимогам щодо якості автошляхового полотна, безпеки руху та вимагають термінового ремонту і відновлення.

На даний час в районі безпосередньо охоплено регулярним автобусним сполученням 56 населених пунктів або 93,3 % від їх загальної кількості, 2 населені пункти перебувають в зоні охоплення маршрутів (відстань до автобусної зупинки в межах 3 км.).

До перевезень залучено 5 приватних пасажироперевізників та ТДВ «АТП-16145», які мають в користуванні 24 одиниці транспортної техніки.

Транспортними організаціями району протягом 2018 року заплановано здійснити перевезень вантажів в кількості 16,4 тис. тонн, що становитиме на рівні 2017 року та пасажирів – в кількості 384 тис. чол.

Районною державною адміністрацією заплановано на 2018 рік забезпечити охоплення автобусним сполученням такі автобусні маршрути: Матвіївці – Гринківці – Садки – Шумськ; Тетильківці – Вілія – Шумськ).

Головними проблемами транспортної галузі є: критична зношеність парку вантажних автомобілів та незадовільний стан автомобільних доріг.

В галузі освіти буде проводитися робота по покращенню теплопостачання навчальних закладів, удосконалюватиметься система роботи з обдарованими дітьми, активізується робота з питань впровадження допрофільної підготовки та зміцнення матеріальної бази освітніх закладів.

У 2018 році планується капітальний ремонт системи опалення Великодедеркальської ЗОШ І-ІІІ ст., капітальний ремонт корпусу №2 Цеценівського НВК, капітальний ремонт системи опалення Великозагайцівського НВК, реконструкція з добудовою В.Дедеркальського ясла-садка, нове будівництво майданчика із встановленням штучного рулонного покриття Людвищенського НВК.

В охороні здоров’я першочерговим є укомплектування сімейними лікарями амбулаторій, зміцнення матеріально-технічної бази та реконструкції медичних закладів, а саме:

- реконструкція даху Тилявської АЗПСМ;

- заміна з електричного на газове опалення ФАПу села Кордишів;

- придбання медичного обладнання для Шумської центральної районної лікарні на суму 2100, тис.грн;

- реконструкція, утеплення фасаду, заміна деревних вікон та дверей на енергозберігаючі Шумська ЦРЛ;

- реконструкція мереж водо- та теплопостачання, водовідведення Шумська ЦРЛ.

Протягом 2017 року планується реконструкція Шумської школи мистецтв (ремонт шатрового даху; утеплення фасадів) та Реконструкція шатрового даху Шумської централізованої бібліотеки.

В 2018 році буде проведено ХІІІ-й Міжобласний мистецько-краєзнавчий фестиваль «Братина» в с. Стіжок.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМНИХ ЗАВДАНЬ

Порівняльний аналіз основних очікуваних показників соціально-економічного та культурного розвитку за 2017 рік, а також планових показників 2017 року вказує на можливість досягнення мети і завдань програми у 2018 році.

Зокрема, у 2018 році прогнозується зростання основних показників, а саме:

 • зростання обсягів реалізації промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ на 113,3 %;
 • ріст валової продукції сільського господарства на 1,0 %;
 • обсяг виконаних будівельних робіт на одну особу 1,4,0 %;
 • ріст надходжень капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування на 6,1 %;
 • ріст обсягів роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі на 3,2 %;
 • ріст обсягу реалізованих послуг на 3,6 %;

·         

 • фонд оплати праці штатних працівників, зайнятих у сферах економічної діяльності на 18,8 %.

ІV. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА МОНІТОРИНГ ЗА ХОДОМ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ, РЕАЛІЗАЦІЯ ОСНОВНИХ ПОЛОЖЕНЬ ПРОГРАМИ

Забезпечення виконання завдань програми передбачається шляхом поетапного та якісного виконання пріоритетних завдань та заходів виконавцями.

Заходи програми передбачають удосконалення існуючих та формування нових механізмів, які забезпечуватимуть виконання мети і завдань програми на 2017 рік та середньострокову перспективу. Система заходів визначає терміни та конкретних виконавців. Основними виконавцями заходів програми є структурні підрозділи районної державної адміністрації, виконавчий комітет Шумської міської та Великодедеркальської сільської рад, територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади, суб’єкти господарювання, які діють на території району.

Координацію діяльності структурних підрозділів районної державної адміністрації, пов’язаної з виконанням програми, здійснює відділ економіки і підприємництва Шумської районної державної адміністрації.

Районна державна адміністрація визначає першочерговість виконання заходів з урахуванням пріоритетних напрямків програми та вирішення проблемних питань соціально-економічного розвитку.

V. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

Фінансове забезпечення реалізації програми здійснюватиметься в межах бюджетних призначень державного та місцевих бюджетів, у тому числі за рахунок розвитку місцевих бюджетів, коштів підприємств і організацій та інших джерел фінансування, що не суперечать чинному законодавству.

Обсяг бюджетних асигнувань, спрямованих на реалізацію програми, визначається відповідними радами при затвердженні місцевих бюджетів.

На 2018 рік, враховуючи необхідність реалізації заходів щодо упередження виникнення кризових явищ та забезпечення стабільного розвитку регіону пропонується акумулювати кошти на виконання прийнятих найважливіших цільових програм, спрямованих на стимулювання економічного розвитку, соціальний захист населення, створення належних умов життєзабезпечення.

VI. КОНТРОЛЬ ЗА ХОДОМ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

Шумська районна державна адміністрація визначає першочерговість виконання заходів з урахуванням пріоритетних напрямків програми і наявності фінансових та інших ресурсів.

Основні показники та окремі заходи програми можуть коригуватися з урахуванням соціально-економічної ситуації в районі з відповідним погодженням у встановленому порядку з Шумською районною радою, обласною державною адміністрацією та іншими центральними органами виконавчої влади.

Механізм реалізації заходів та контроль за виконанням програми передбачає:

 • постійний моніторинг виконання основних показників та заходів;
 • щоквартальний розгляд питання про хід виконання програми на засіданнях колегії Шумської районної державної адміністрації;
 • підготовку розпорядчих документів Шумської районної державної адміністрації з питань її виконання;
 • відповідальність виконавців, що беруть участь у реалізації заходів.

Координацію діяльності виконавців програми здійснює відділ економіки і підприємництва Шумської районної державної адміністрації.

Шумська районна державна адміністрація за підсумками 2018 року звітує про хід виконання та ефективність реалізації заходів програми на сесії Шумської районної ради.

 

Голова районної

державної адміністрації

Ю.М.ГОЛОВАТЮК
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг