Шумська районна державна адміністрація
47100, м.Шумськ, вул.Українська, 59
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

На головну

В Україні змінюються правила видачі субсидій .


В Україні змінюються правила видачі субсидій.

З 1 березня одним одержувачам соціальної допомоги видадуть гроші на оплату комуналки готівкою, іншим відкриють банківський рахунок, куди будуть нараховуватися гроші, а потім списуватися згідно витрат за послуги.

Кому готівку, а кому - на рахунок

З березня буде діяти дві моделі монетизації та за результатами аналізу їх ефективності уряд ухвалить рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

Перша модель:стосується українців, які оформили субсидію на поточний опалювальний сезон (в жовтні-грудні 2018 року). Вони отримають гроші на руки.

Пенсіонери, які отримують виплати через інші банки, зможуть зняти матеріальну компенсацію безпосередньо в банкоматі свого банку. Субсидія буде приходити разом з пенсією.

Тим, у кого немає пенсійної картки, соціальну допомогу доставить "Укрпошта".

Кожному одержувачу соціальної допомоги буде приходити СМС-повідомлення про надходження коштів на рахунок.

Тим громадянам, які ще не на пенсії, субсидія буде перерахована грошовим переказом через Ощадбанк. Для отримання коштів звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Субсидіант може звернутися у будь-яке відділення Ощадбанку і йому виплачується готівка по факту звернення. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Дляприкладу. Якщо сім'я отримує щомісяця від держави субсидію в розмірі 1600 грн., а платіжка за газ в лютому прийде на 1100 грн. то 500 грн. залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто суть нового механізму полягає в тому, що сім'я буде отримувати підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд.

Якщо протягом трьох місяців з дати перерахування АТ «Ощадбанк» коштів одержувач житлової субсидії не звернувся за отриманням грошового переказу, відповідні кошти повертаються АТ»Ощадбанк» Мінсоцполітики не пізніше трьох робочих днів.

Друга модель:Українцям, які звернулись вперше за субсидією на поточний опалювальний сезон у 2019 році ?відкриють рахунок в Ощадбанку, на нього будуть автоматично зараховуватися гроші і автоматично списуватися. Тобто, розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалюваного сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.
Інформаційні послуги

 

 

  

Актуальна тема

Дорожня карта щодо надання щомісячної адресної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг