Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Про зміни в пенсійному законодавстві


       Про зміни в пенсійному законодавстві, які наберуть чинності протягом у 2015 року, в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  розповіла перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Теребовлянському районі Галина Бойко.

       Галина Бойко звернула увагу присутніх на зміни в законодавстві України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці. Зокрема, вона наголосила на змінах розмірів ставок єдиного соціального внеску з метою легалізації зайнятості населення, виведення заробітних плат із тіні.

       Також посадовець проінформувала про зміни порядку обчислення спеціальних пенсій (відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів», «Про наукову та науково-технічну діяльність» за заявами про призначення або перерахунок пенсії, що надійшли починаючи з 1 січня 2015 року, обчислюються в розмірі 60 відсотків заробітної плати),  надала детальні роз’яснення стосовно змін нормативно-правових актів, що регулюють пенсійне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та зазначила, що починаючи з 2015 року пенсії за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам,  вивільненим у зв’язку із скороченням штату та за станом здоров’я, не призначатимуться.

         Окрім того, Галина Бойко акцентувала увагу на особливостях оподаткування  пенсій. Зокрема вона повідомила, що з 01.01.2015 податок на доходи фізичних осіб справляється з суми пенсійних виплат, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення та наголосила, що базою оподаткування у 2015 році є суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання у частині, що перевищує 3654,00 грн. на місяць.