Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну

Стан охорони праці у Теребовлянському відділенні Фонду соціального страхування України за 11 місяців 2019 року


 Теребовлянське відділення Фонду соціального страхування України у Тернопільській області реалізує конституційні гарантії щодо соціального захисту, зокрема охорони життя та здоров’я громадян у процесі їх трудової діяльності, що перебувають в офіційних трудових відносинах з роботодавцями. Під страховим захистом відділення Фонду перебувають нині понад 4552 страхувальники.

       Згідно з статтею 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

      Підпунктом 3 пункту 2 статті 9 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено, що Фонд та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань здійснюють заходи з профілактики страхових випадків.

       Зокрема, відділення Фонду вивчає стан умов, безпеки, охорони праці та профілактичної роботи на підприємствах, у фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, з метою надання страхувальникам необхідних консультацій у створенні ними та реалізації ефективної системи управління охороною праці.

Виконання статутних функцій та обов’язків Фонду щодо запобігання нещасним випадкам покладається на страхових експертів з охорони праці.

        Страхові експерти з охорони праці мають право безперешкодно та в будь-який час відвідувати підприємства для перевірки стану умов і безпеки праці та проведення профілактичної роботи з цих питань; одержувати від роботодавців пояснення та інформацію, у тому числі у письмовій формі, про стан охорони праці та види здійснюваної діяльності; брати участь у роботі комісій з питань охорони праці підприємства та у комісіях з перевірки знань з питань охорони праці.

       Так страховим експертом Теребовлянського відділення за 11 місяців 2019 року надано 97 консультацій з питань охорони праці, проведено та взято участь в 37 нарадах, 9 круглих столах, 6 семінарах з працівниками підприємств Гусятинського та Теребовлянського районів, розповсюджено нормативні акти з охорони праці, взято участь в опрацюванні СУОП на 42-х підприємствах та роботі комісій з перевірки знань на 14 підприємствах м. Теребовля та смт. Гусятина, проведено розслідування 7- и нещасних випадків на виробництві.                                                        

      Проведено обстеження стану охорони праці на 31-у підприємстві районів, під час яких виявлено 214 порушень нормативних актів з охорони праці. Під час перевірки страховим експертом надавалися поради і консультації щодо усунення виявлених недоліків.