Збаразька районна державна адміністрація
47302, м.Збараж, майдан І.Франка, 1
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Опитування

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

 


   http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/topimg/teplo1.gif 

  

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/hotline_oda.jpg

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

На головну

Освіта


5 вересня 2017 року Верховна Рада проголосувала за “Закон про освіту”.

              Цьогоріч реформу освіти як експеремент запустили в 100 українських школах. Тож за новими правилами частина першачків навчається вже зараз. А на повний запуск реформи варто розраховувати вже з вересня 2018. Але нововведення стосуватиметься лише дітей, які прийдуть до першого класу.

             То як саме реформа вплине на кожного з учасників навчального процесу в разі ідеального функціонування.

Діти

12 років освіти. Дитина може стати школярем, якщо їй виповнилося 6 років. Початкова освіта триватиме 4 роки. Після цього в 2022 році дитина піде на 5 років до гімназії. Закінчивши її, складе підсумковий іспит на кшталт ЗНО та в 2027 зможе вступити до ліцею чи професійного закладу освіти, залежно від власних амбіцій. Це називатиметься профільним навчанням та триватиме 3 роки, після закінчення дитина може йти до ВНЗ чи почати працювати.

Профільна освіта готуватиме учня до майбутньої професії. Дитина зможе вибрати те, що цікаво саме їй та зосередити свою увагу на цих предметах, замість того, щоб вчити всього потрішки, як це відбувається зараз. Якщо учневі видасться, що помилився у виборі, протягом першого року в ліцеї він зможе змінити спеціалізацію. По суті, профільнаосвіта повинна стати першим курсом ВНЗ.   

Не лише школа. Новий закон передбачає широкий вибір освіти: формальна (школа), неформальна (гуртки, тренінги, курси) та інформальна (самостійне навчання).

Гуртки, тренінги та приватні школи. Фінансування гуртків, курсів та тренінгів в частині випадків держава бере на себе. Також дитина може здобувати освіту безкоштовно в приватних закладах. Якщо приватний навчальний заклад обґрунтує вартість навчання, то зможе за кожну дитину отримати гроші з бюджету.

Безкоштовні підручники. Держава зобов’язується забезпечувати учнів підручниками, але навчальні посібники доведеться купувати самостійно. Також підручники в електронному форматі повинні бути у вільному доступі в мережі.

Особливі потреби. Держава повинна забезпечити дитину з особливими потребами вчителями та зробити так, щоб вона не почувала себе поза учнівським колективом.

 

Загальна середня та дошкільна освіта району

           У 2017/2018 навчальному році затверджено мережу закладів освіти району, яка становить 36. Загальна кількість учнів становить 4034.  В зв’язку з передачею управлінських функцій в галузі освіти Вишнівецькій та      Черниховецькій громадам в 2016/2017 мережа закладів освіти району становила 49 з кількістю учнів 5314.

          З 1 липня 2017 року в управління Вишнівецької громади передано  4 школи І-ІІІ ступенів, 3 дошкільних навчальних заклади та Вишнівецький міжшкільний навчально-виробничий комбінат. А з 1 вересня 2017 року  проведено  передачу  в управління Чернихівецької сільської ради   1 школи І-ІІІ ступенів, 1 дошкільного закладу та 1 навчально-виховного комплексу.

            У 2017 році відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 29 червня 2017 року №326-од  «Про створення опорного навчального закладу»  створено опорний заклад на базі Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. З метою надання якісних освітніх послуг в 2016-17 роках та зміцнення матеріально-технічної бази двох опорних закладів, що вже діють в районі  було використано 2 мільйони 167 тисяч 367 гривень бюджетних коштів. 

  Кількість дошкільних закладів освіти району станом на 01 січня 2018 року складає 19. В 47 групах ДНЗ дошкільною формою виховання охоплено 1058 дітей.

 

У 2017/2018 навчальному році  Збаразька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 ім. І. Франка впроваджує науково-педагогічний проект «Інтелект України» відповідно до наказу Міністерства освіти  і науки, молоді та спорту України №1319 від 02.11.2016 року «Про проведення Всеукраїнського експерименту за темою «Реалізація компетентнісного підходу в науково-педагогічному проекті «Інтелект України» на базі загальноосвітніх навчальних закладів».

            На виконання наказу Міністерства освіти і науки України                    від 13.07.2017 року №1021 «Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у  загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня», наказу управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 24.07.2017 року №235 «Про запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня»  на базі Збаразької загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів №1 здійснюється  реалізація заходів щодо запровадження Концепції Нової української школи та впровадження нового Державного стандарту початкової школи. З 1 вересня 2018 року цей проект реалізовуватиметься  у всіх 1- класах  шкіл району.

 

Позашкільна освіта

          Станом на 01 січня 2018 року в Збаразькому РК БДЮТ працює 28 гуртків (45 груп),  до яких залучено 662 дітей, Збаразькій Рай СЮТ – 20 гуртків (26 груп) і залучено 402 дітей. Гуртки працюють за художньо – естетичним, науково – технічним, туристсько – краєзнавчим, еколого- натуралістичним, оздоровчим, дослідно – експериментальним напрямками. Збаразьку ДЮСШ  відвідує 280 учнів.

            У  2017/2018 навчальному  році позашкільні установи відвідують 1320 дітей, що становить 32,7 % від загальної кількості дітей району. З них -  4 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 72 дітей із багатодітних сімей, 37 дітей  із малозабезпечених сімей, 5 дітей-інвалідів, 2 дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб, 18 дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції на сході України та 11 дітей, які схильні до девіантної поведінки.

 

Організація підвезення

             На балансі управління освіти молоді та спорту знаходиться                    7  шкільних автобусів.  Підвезенням охоплено більше 55% учнів. Проблемою на сьогодні є те, що для повного забезпечення організованого підвозу вихованців, учнів та учителів району, що проживають за межею пішохідної доступності, до місць навчання і роботи необхідно ще як мінімум 3  шкільних автобуси. Першочергового забезпечення шкільними автобусами потребує Великовікнинська ЗОШ  І-ІІІ ст. (36 дітей), а  також потребує заміни шкільний автобус (1985 рік випуску)  Кривчиківської  загальноосвітньої школи І-ІІ  ступенів.

 

 

Організація харчування

          З районного бюджету в 2018 році  виділено 341 000 тис. гривень на харчування дітей пільгової категорії (діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, учні 1-4 класів, в тому числі дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України  «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим  сім’ям»). Органи місцевого самоврядування надали субвенційні кошти в 2018 році на організацію харчування учнів 1-4 класів та дітей із сімей, що мають статус внутрішньо переміщених та дітей, батьки яких перебували або перебувають в зоні проведення АТО.

 

Організація оздоровлення

            У 2018 році на оздоровлення дітей пільгових категорій з районного бюджету виділено 190 тисяч гривень. У І кварталі 2018 року у Всеукраїнських таборах оздоровлено 4 дітей пільгової категорії.

 

Матеріально-технічна база закладів освіти

 З  метою належної організації  роботи освітніх закладів, за рахунок різних джерел фінансування проведено  капітальні і поточні ремонти будівель і приміщень навчально-виховного призначення тощо.         Продовжується  робота  щодо  виконання  програми соціально-економічного  та культурного  розвитку.

        Підготовлено   документи  на  конкурсний  відбір  проектів  на  об’єкти,  що   фінансуватимуться  з  Державного  фонду  регіонального  розвитку,  а  саме:

- будівництво спортивного залу Збаразької районної дитячо-юнацької спортивної школи на території Базаринської сільської ради на вул. Д.Вишневецького, 2 Збаразького району Тернопільської області   (продовження  будівництва  з  2017  року); Використано  коштів  у  2017  році на  суму   6310,212 грн.,  з  них: з  Державного  бюджету  -  5527,667  грн.,  з  місцевого  бюджету  -  782,545 грн. (120,667 грн.  оплата  за проект  + експертиза   і  661,878  грн.  освоєно  УКБ  ОДА);

- реконструкція дитячого садка в селі Великий Кунинець Збаразького району Тернопільської області  (коригування проекту) ;

- енергозберігаючі заходи дитячого садочка «Сонечко» - капітальний ремонт по утепленню фасаду дитячого садочка «Сонечко» у м.Збараж вул. Грушевського, 24 Збаразького району Тернопільської  області;

- енергозберігаючі заходи Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 3 імені Михальського Тараса Романовича - капітальний ремонт по утепленню фасаду і заміні віконних та дверних блоків Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 3 імені Михальського Тараса Романовича по вул. Заводська у м. Збараж, Збаразького району, Тернопільської області.

          Перехідними  з  2017  року    є  наступні  об’єкти,  які  фінансуються  за  рахунок  коштів   програми соціально-економічного  розвитку:           

          1.«Енергозберігаючі  заходи  дитячого  садочка  №1 «Калинонька» -капітальний  ремонт  по  утепленню  фасаду  дитячого  садочка  «Калинонька»  у  м.Збараж  вул.  Грушевського  68,  Збаразького  району,  Тернопільської  області»  -  кошторисна  вартість  1395,294  грн..  Виконано  робіт  у  2017  році на  суму   1182971  грн.

        2.«Енергозберігаючі  заходи  Стриївської  загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ступенів  -  капітальний  ремонт  по  заміні  вікон  та  дверей,  заміна  покрівлі  даху  школи  в  с.Стриївка  вул.Грушевського,  1а,  Збаразького  району,  Тернопільської  області»   -  кошторисна  вартість  -  1494,275   грн..  Виконано  робіт  у  2017  році на  суму   769094 грн.

        3.«Капітальний  ремонт  із  заміною  віконних  і  дверних  блоків  із  проведенням  відповідних  ремонтно-будівельних  робіт  Залужанської  ЗОШ  І-ІІІ  ступенів  Збаразького  району,  Тернопільської  області» -  кошторисна  вартість  -  261,340 грн.  Виконано  робіт  у  2017  році на  суму   214043  грн.

        У 2018  році   продовжено  виконання  робіт  (відкоси,  підвіконники,  відливи).

        4.«Нове  будівництво  спортивного  майданчика  із  встановленням  штучного  рулонного  покриття  в  м.Збараж,  землі  запасу,  вільна  ділянка  для  забудови,  приблизною  площею  0,15  га  по  вул..Морозенка  Збаразького  району  Тернопільської  області»  -  кошторисна  вартість  -  1327,391  грн.  Виконано  робіт  у  2017  році на  суму   396479 грн.

          У  зв’язку  з   незадовільним  технічним  станом  Збаразького  міського  комунального  дитячого  ясла-садка  №5  «Пролісок»     вживаються  заходи  щодо  усунення  небезпеки  будівлі  та  забезпечення  безпечних  умов  перебування  учасників  освітнього  процесу.

          На  позачерговій  сесії  районної  ради  для  початку  виконання  капітального  ремонту  дитсадка  виділено  700,0  грн.

          Виготовлено  проектно-кошторисну  документацію  на  «Капітальний  ремонт  Збаразького  міського  комунального  ясла-садка  №5  «Пролісок»  з  підсиленням  існуючих  фундаментів  та  огороджуючих  конструкцій  по  вул. Заводська, 21  в  м.Збараж      Тернопільської  області».     На  даний  час  проектно-кошторисна  документація  проходить  експертизу.    Оплата  за  проектно-кошторисну  документацію  та  експертизу  проекту  становить   63,537  грн. Оскільки  цих  коштів  буде  недостатньо,  підготовлено  клопотання  до  міського  голови  міста Збаража  та  сільського  голови  села Базаринці  про  сприяння  у  дофінансуванні  даного  об’єкта.

            Також  виготовлено  проектно-кошторисну  документацію на  «Реконструкцію  Збаразького  міського  комунального  дитячого  ясла-садка  №5  «Пролісок»  з  влаштуванням  нової  конструкції  даху                             по  вул. Заводська, 21  в  м.Збараж  Збаразького  району  Тернопільської  області» (на  даний  час  проект  проходить  експертизу).

          Виготовляється  проектно-кошторисна  документація  на  «Будівництво   тепло генераторної  для  опалення  Киданецької  ЗОШ  І-ІІІ ступенів»  -  фінансування  за  рахунок  коштів  сільської  ради.

          Необхідно  провести  заміну  котлів  у  Травневській,  Коханівській,  Іванчанській  ЗОШ  І-ІІ ступенів,  Нижчелуб’янківській  ЗОШ  І-ІІІ ступенів.

          У Стриївській  ЗОШ  І-ІІІ ступенів та Гніздичненському НВК  планується  переоснащення    газових  паливних   у  газові  котельні (шляхом  внесення  змін  в  документацію  на збільшення  кількості  котлів  або  облаштування  другої  паливної);  заміна  бака  запасу  води  у  Залужанській  ЗОШ  І-ІІІ  ступенів;  заміна  хімводоочистки  у  Збаразькому  дитсадку  №1 «Калинонька»;  заміна  насоса  в  паливній  Збаразького  дитсадка  №2 «Дзвіночок».

          У  Кретівській  ЗОШ  І-ІІ ступенів  необхідно виконати  роботи  щодо  капітального  ремонту  водонапірної  башні.

 

 Спортивні заходи 

           У підпорядкуванні управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації перебуває Збаразька РК ДЮСШ, яка фінансується з районного бюджету. В дитячо-юнацькій спортивній школі діє 7 відділень на яких навчається 280 учнів. У загальноосвітніх навчальних закладах району в сфері фізичної культури та спорту працює 37 штатних працівники, а в дитячо-юнацькій спортивній школі працює 13 тренерів-викладачів. 

          Для зміцнення матеріальної бази стадіон “Колос” з лютого 2017 року був  переданий на баланс Збаразької РК ДЮСШ .

         Вихованці Збаразької РК ДЮСШ  активно приймають  участь у  змаганнях з видів спорту, що культивуються в РК ДЮСШ (чемпіонати світу, чемпіонати Європи, чемпіонати України, кубки України, міжнародні турніри, Всеукраїнські змагання, обласні та районні змагання). 7 спортсменам присвоєно звання кандидата в майстри спорту України, 15 – І дорослий спортивний розряд, 77 учнів виконали ІІ та ІІІ дорослий спортивний розряд. 20 учнів Збаразької РК ДЮСШ є членами збірних команд області з різних видів спорту, що культивуються в ДЮСШ. Троє учнів зараховані в резервний склад збірної України з вільної боротьби.         

           Щорічно проводяться районні спортивні ігри школярів Збаражчини, де тренери-викладачі Збаразької РК ДЮСШ надають методичну та суддівську допомогу. Також проводяться чемпіонати району з футболу, волейболу, настільного тенісу, гирьового спорту, вільної боротьби, легкої атлетики, проводяться змагання на приз  ,,Шкіряний м’яч”.

          Для занять фізичною культурою і спортом, на території району знаходиться 194 спортивні споруди: 1 - стадіон, 72 - спортивних

майданчиків (для ігрових видів спорту), 31 - майданчик з тренажерним обладнанням, 36 - футбольних полів, 11 - стрілецьких тирів, ЗО -

спортивних залів, 11 - приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять.

           З метою покращення якості надання послуг в сфері культури та спорту в 2017 році в м. Збараж розпочато будівництво спортивного майданчика із штучним покриттям.

 

Молодіжна політика

         На обліку в районі перебувають 849 багатодітних сімей в яких виховуються  2818 дітей. У 2017 році видано 967 посвідчень багатодітної сім’ї та 2180 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї. Протягом І кварталу 2018 року видано 9 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 14 посвідчень дітей багатодітної сім’ї.

 

ДОВІДКА про капітальний ремонт даху ЗОШ I-III ст. в с. Старий Вишнівець Збаразького району Тернопільської області

 

ДОВІДКА про капітальний ремонт даху ЗОШ I-III ст. в с. Бодаки Збаразького району Тернопільської області

 

ДОВІДКА про капітальний ремонт даху ЗОШ I-III ст. в с.Бутин Збаразького району Тернопільської області

Інформація про надходження та використання бюджетних та позабюджетних коштів Зарудянському ДНЗ  «Соняшник» у 2017 році

ФІНАНСОВИЙ ЗВІТ про надходження та використання коштів

за 2017 рік Зарубинський сільський комунальний дитячий садок  «Казка»

 ФІНАНСОВИЙ ЗВІТ про надходження та використання коштів

за 2017 рік Збаразького міського комунального ясла-саду №5 «Пролісок»

Про внесення змін до паспортів бюджетних програм на 2017 рік

Паспорт бюджетної програми

Паспорт бюджетної програми 2 

Паспорт бюджетної програми 3

Паспорт бюджетної програми 4

Паспорт бюджетної програми 5

Паспорт бюджетної програми 6

Паспорт бюджетної програми 7

 Паспорт бюджетної програми 8

Паспорт бюджетної програми 9

Паспорт бюджетної програми 10

Паспорт бюджетної програми 11
 

Анонси подій

Інформаційні послуги

Актуальна тема